Meta mesazh të fortë nga Peza: Një sekt oligarkësh ka marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari. Besa-besë për të shpëtuar vendin!
Transmetuar më 16-09-2020, 09:02

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Pezë, ku dha edhe disa mesazhe të forta politike.

Meta mori pjesë në sot, në kujtim të 78 vjetorit të Konferencës së Pezës.

‘Pezë do të thotë Shqipëria mbi të gjitha!”, – tha Meta.

“Pezë do të thotë bashkim, kushtrim dhe qëndresë, pa dallim feje, krahine dhe ideje në mbrojtje të interesit kombëtar”, shtoi më tej Presidenti i Republikës.

“Mesazhet që përcjell edhe sot, pas 78 vitesh, Konferenca e Pezës janë më aktuale se kurrë për të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra, dhe për t’u bashkuar kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet dhe kanë marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari dhe atë europiane të vendit tonë”.

“Peza është një amanet: Besa-besë për të shpëtuar Shqipërinë!”

“O SOT, O KURRË!” – u shpreh Meta nga Peza.

/NOA.al