12-vjeçari u qëllua dhe u vra para familjes teksa luante në oborr
Transmetuar më 19-10-2020, 11:17

Teksa po luante një djalë 12- vjeçar vritet në oborrin e shtëpisë, me armë zjarri.

Policia po kërkon për të dyshuarin pasi ai u largua nga vendi i ngjarjes.

Gjithashtu policia në Gjeorgji po kërkon ndihmën e publikut në gjetjen e të dyshuarit.

Policia e Qarkut Clayton tha se Brayan Zavala ishte duke rregulluar një makinë lundrimi me babanë dhe vëllanë e tij në oborrin e familjes në Riverdale, Georgia, të enjten në mbrëmje kur një person i maskuar iu afrua.

Ai dyshohet se ishte i armatosur me një armë gjahu dhe qëlloi një herë të vetme, ndërsa goditi Brayan, sipas policisë.

Djali vdiq në vendin e ngjarjes dhe i dyshuari iku para se të vinin oficerët, tha policia.

Brayan Zavala që u vra shihet në foton e bërë publike nga Policia e Qarkut Clayton në Gjeorgji.

"Departamenti i Policisë së Qarkut Clayton po kërkon me përulësi komunitetin dhe çdo person që ka njohuri për këtë krim të kontaktojë departamentin e policisë ose pengesat e krimit për ndonjë informacion në lidhje me këtë rast," tha policia në një deklaratë.

/NOA.al