Aksident me vdekje në Lushnje
Transmetuar më 20-10-2020, 19:50

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Lushnje.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme  në fshatin Halilaj, rreth orës 18:50.

V. B., 54 vjeç, banues në fshatin Verri, Fier, duke drejtuar një motomjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin F. K., 43 vjeç, banues në Halilaj.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasi V. B., dhe është dëmtuar shtetasi F. K., i cili ndodhet në Spitalin Lushnjë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./noa.al/