Suga, pjesëtari i BTS: Ju tregoj ëndrrën që ka çdo njeri i muzikës
Transmetuar më 21-10-2020, 09:45

nga Sonita Hila

Gjeniu i grupit BTS, Suga është disi një parashikues  i grupit BTS.

Në vitin 2016 ai parashikoi që grupi do të mbizotëronte në listat muzikore të Billboard, gjë që ata bënë.

Në vitin 2017, ai parashikoi që grupi do të performonte në BBMA, gjë që ata bënë.

Tani, ai ndau një qëllim për anëtarët e BTS që "kushdo që punon në muzikë e ka".

Anëtarët e BTS tashmë thyen një numër rekordesh me muzikën e tyre

Që nga debutimi i tyre në 2013, BTS u bë një nga bendet më të njohura të djemve në botë. Me çdo videoklip vinin miliona shikime nga BTS ARMY.

Kënga  "Dynamite", theu rekordin e YouTube për shumicën e shikimeve në 24 orë, duke shënuar mbi 100 milion shfaqje.

Videoja për "ADN" ka mbi një miliard shfaqje në platformë, me "Boy With Luv" pothuajse duke arritur vlerën e miliardit.

Çfarë është më tej për këta interpretues?

Suga ndau një ëndërr që anëtarët e BTS ende e kanë.

Suksesi i BTS nuk ndodhi brenda natës.

"Unë jam rritur duke shikuar shfaqje amerikane të çmimeve, kështu që padyshim që të gjithë e dimë dhe e di rëndësinë e Grammy", tha Suga gjatë një interviste me Variety. "Është një ëndërr që ka kushdo që punon në muzikë".

"Grammy na motivon të punojmë më shumë," shtoi RM. "Siç tha Suga, nëse jeni në muzikë, çmimet Grammy janë diçka që nuk mund të ndihmoni, por ta shikoni dhe ta vendosni si një qëllim përfundimtar."    ( S.H )

/NOA.al