Ronaldo thyen rekordin e e ish sulmuesit të Milanit
Transmetuar më 22-02-2021, 23:37

Juventus fitoi 3-0 përballë Crotones në ndeshjen e vlefshme për “Serinë A” italiane.

Cristiano Ronaldo po vazhdon të thyejë rekorde tek ekipi i Juventusit.

Sonte me dy golat e tij, Ronaldo ka thyer rekordin e ish-futbollistit të Juventusit, Filippo Inzaghit.

Ronaldo tani ka 90 gola me fanellën e Juventusit dhe është bërë golashënuesi i 15-të më i mirë në histori të “Zebrave”.

Ai e arriti shifrën e 90 golave ne 48 ndeshje më pak se Inzaghi.