Transmetuar më 26-06-2021, 17:31

Superylli i Borussia Dortmund Erling Haaland ka shijuar një pjesë të sezonit jashtë në një pushim të mahnitshëm në ishullin Mykonos në Greqi. Arratisja e tij e fundit në pushime shpenzoi 500,000 € në një restorant dhe la një bakshish prej 30.000 eurosh.

Haaland, i cili besohet të fitojë rreth 140,000 euro në javë në klubin e tij, i është dhënë një pushim i vlefshëm pasi Norvegjia nuk arriti të kualifikohej për Euro 2020, dhe nuk ka dyshim se ai ka festuar sipas qejfit.

Gazeta sportive greke Sportime ka pretenduar se akuza e rëndë për vaktin e tij, luksoz i cili zgjeti prej 5 orësh dhe kamarierët u shpërblyen mirë.