Transmetuar më 28-10-2021, 11:42

Senca parlamentare e kësaj të ejte ka nisur me debate të ashpra mes opozitës dhe mazhorancës.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë një akuzë të fortë nga foltorja në Kuvend. Duke komentuar justifikimin e kryeministrit Edi Rama për procesin e Rindërtimit, Basha tha se pandemia nuk kishte penguar ngritjen e një kulle me 50 kate në mes të Tiranës.

Madje ka shkuar edhe më tej, duke i bërë me dije se një “boss kokaine” kishte rezervuar një kat në ndërtesën që ende nuk ka përfunduar, por nuk përmendi emër.

“Kjo babëzi nuk iu pengoi që të ngrini kullën 50 kate me të gjithë bossët e narkotikës. Siç e di edhe unë. Kush boss kokainë ka rezervuar çfarë kati që COVID nuk e ndaloi,“- tha Basha.