Transmetuar më 10-01-2022, 11:01

Ka dalë bilanci paraprak i tërmetit që goditi mbrëmë Greqinë.

Epiqendra e tij ishte në Follorinë, afër me Shqipërinë.

Nga verifikimet e kryera sot nga grupi i punës në Bashkinë Devoll ka rezultuar se janë dëmtuar 6 banesa.

janë raportuar dëme në 2 banesa në Bilisht, 2 në Shuec dhe 2 në mançurisht.

Vazhdon puna për verifikimin e dëmeve edhe në zona të tjera.