Transmetuar më 14-05-2022, 15:28

Duke folur në mikrofonat e RMC Sport, Ronaldinho ka pasur rastin të japë mendimin personal mbi të rejat e futbollit në Evropë, finalen e Champions League më 28 maj, ngjarjet te PSG (ku janë dy miq të tij të mëdhenj, Messi dhe Neymar).

CHAMPIONS – "Finalja e Ligës së Kampionëve? Janë dy skuadra të mira. Kanë lojtarë shumë të mirë, iu uroj të dy finalistëve më të mirën. Real Madridi ka bërë një punë të madhe, por, ngaqë më pëlqen Barcelona, ​​jam me Liverpool-in (qesh)”, – tha Ronaldinho, duke u konfirmuar me zemër Blaugrana.

PËR PSG – "Të ndryshosh shumë gjëra te PSG? Është diçka që nuk e kuptoj, sepse të gjithë lojtarët e mëdhenj janë aty. Për çfarë do të donte të ndryshonte? Për të kapur më të keqen? Parizienët duhet të presin që yjet të përshtaten me mënyrën e re të të jetuarit dhe futbollit. Pjesa tjetër do të vijë pak nga pak. Kjo përshtatje është normale për këdo në futboll”.

Më tej, legjenda braziliane ka analizuar situatën e bashkatdhetarit të tij te PSG: "Neymar? Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë. Këtë vit pësoi disa lëndime. Kur është në 100%, është një lojtar shumë i veçantë për këtë ekip. Neymar, Di María, Messi…, lojtarët më të mirë janë bashkë. Nëse nuk jeni të kënaqur me këto, me cilët lojtarë dëshironi të luani?"