Transmetuar më 19-06-2022, 18:17

Kosovë- Një aksident i rëndë ka ndodhur në  rrugën Gjilan – Prishtinë në fshatin Parallovë.

Një kamion për transport të druve ka dal është aksidentuar dhe ka dal nga rruga.

Drejtuesi i mjetit  ka pësuar lëndime të rënda trupore i cili edhe përkundër ndihmës së mjekëve si pasoj e lëndimeve në vet aksident ka ndërruar jetë.

Shkaqet e aksidentit janë duke u hetuar nga ana e Policisë së Kosovës. (noa.al/M.D)