Transmetuar më 20-06-2022, 10:20

Kosovë- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të së hënës.

Një zjarr ka përfshire një banesë në rrugën “Yll Morina” në Gjakovë.

Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe është bërë evakuimi i banorëve.

Pas shuarjes së zjarrit, në banesë është gjendur trupi i pajetë i një 11-vjeçareje.

Trupi i pa jetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje për zbardhjen e shkakut të ngjarjes. (noa.al/M.D)