Transmetuar më 06-07-2022, 18:33

Spanjë- E turpshme ajo që ka ndodhur me kryeministrin spanjoll. Pedro Sanchez në Madrid ka shkaktuar mjaft reagime te ashpra. Siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme, Sanchez ishte duke takuar banorë në një rrugë të kryeqytetit Madrid, mes të vilëve dhe një grua me ngjyrë me të cilën pasi shtrëngoi dorën bëri një akt të shëmtuar të cilësuar si racist në komentet e shumta në rrjetet sociale.

Sapo e takoi, Sanchez menjëherë fshiu dorën menjëherë pasi u largua nga gruaja me ngjyrë, pa e vrarë mendjen se gjithë kamerat po regjistronin. Gjesti është bërë viral në rrjet, ndërsa Sanchez është përballur me shumë kritika.