Transmetuar më 17-09-2022, 12:40

Aktori skocez Douglas Henshall është përballur me tërbimin e njerëzve pas një postimi në Twitter, ku shprehej se trupi i pajetë i Mbretëreshës Elizabeth mund të mos jetë në arkivolin në pallatin Buckingham në Londër.

Ai pyeti: "A mendoni se radha do të ishte kaq e gjatë nëse njerëzit do ta dinin që Mbretëresha nuk është në atë arkivol? Apo e dinë dhe është thjesht simbolike?"

I menjëhershëm ishte reagimi i ndjekësve të tij, të cilët e kritikuan duke i thënë të ndalonte së shpërndari teori konspirative.

“Trupi i mbretëreshës nuk është në

"Një tjetër postim tronditës. Ju jeni duke parë një makth kohët e fundit."- i tha një tjetër ndjekës.

Një tjetër shtoi: "Pavarësisht nëse ajo është brenda apo jo, kjo është një domosdoshmëri sociale për çdo person atje për të treguar respektin e tij. Ju lutemi mos e shkatërroni këtë përvojë për ta me skepticizëm."

Një i tretë ra dakord: "Douglas, të lutem ndalo përhapjen e gënjeshtrave dhe teorive të konspiracionit si kjo. Ti je më i mirë se kaq."

“Trupi i mbretëreshës nuk është në të konspiracionit si kjo. Ti je më i mirë se kaq."