Transmetuar më 26-11-2022, 15:13

Pas 25 viteve nga vdekja tragjike e Princeshës Diana, së bashku me partnerin e saj të atëhershëm Dodi Al Fayed, babai i tij pretendon se arsyeja e vërtetë e vdekjes së të dyve është se ata u vranë sepse ajo priste fëmijën e tij. Sipas babait të Al Fayed, Mohamed Al Fayed, shërbimet e inteligjencës amerikane përdorën satelitët për të dëgjuar bisedat midis Diana-s dhe Dodit dhe audio nga të cilat zbuluan se ajo ishte në pritje të fëmijës së tij.

E vërteta do të dalë një ditë. Provat do të tregojnë se ajo kishte një fëmijë nga djali im. Besoj se Diana dhe Dodi u vranë sepse ajo priste një fëmijë me një mysliman.

Një autopsi do ta kishte konfirmuar këtë, por Mohamed deklaroi se organet e saj u hoqën pothuajse menjëherë pasi ajo u shpall e vdekur. Sipas Mohamed, ka më shumë se 100 dokumente dhe kaseta të klasifikuara që dokumentojnë lidhjen mes të dyve në një kasafortë në Fort Meade. Mohamed dëshiron që NSA t’ia dorëzojë regjistrimet mjekut ligjor mbretëror, Dr. Michael Burgess, për të rihetuar vdekjen e Diana-s.

Një tjetër prej informatorëve që Mohamed ka punësuar, thekson se Princesha e Uellsit po spiunohej nga kurora britanike, sepse ajo nuk ishte dakord për marrëdhënien e saj me Al Fayed, veçanërisht pas divorcit të denjë për media nga mbreti i tanishëm Charles III. Ata po planifikonin të martoheshin dhe Dodi i kishte blerë një unazë fejese, të cilën mund të zbulohet te kaseta.

Ato përmbajnë gjithashtu biseda shumë të ndjeshme në të cilat ajo shpreh mendimin për ish-vjehrrin e saj, Princin Philip dhe detaje të lidhjes së saj të mëparshme me majorin James Hewitt. Ato janë mënyra e vetme për të provuar se Diana ishte në pritje të fëmijës së Dodit.

Rikujtojmë, se mini çanta prej sateni blu e Princeshë Dianës “Lady Dior” që ajo mbajti në Met Gala të vitit 1996 do të rihidhet në treg për një seri të kufizuar, njoftoi së fundmi shtëpia franceze e modës. Çanta e cila ka një çmim prej 5,000 euro (rreth 5,180 dollarë) dhe e disponueshme ekskluzivisht në butikët e Dior, u krijua posaçërisht për princeshën e ndjerë të Uellsit.