Transmetuar më 26-04-2024, 16:24

Prilli është në ikje e sipër dhe ne tashmë kemi filluar të pyesim veten se çfarë ndikimi do të kenë yjet në muajt e ardhshëm dhe cilat do të jenë shenjat më të pafat të zodiakut të majit.

Tre tranzite planetare, në veçanti, do të prishin ekuilibrin e shenjave të zodiakut. Bëhet fjalë për tranzitet e Venusit, Marsit dhe Mërkurit, raporton noa.al.

Nëse yjet e prillit kanë shkaktuar jo pak tension në disa shenja, si Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi, maji mund të jetë një muaj i lodhshëm për shenjat e tjera të zodiakut.

Kalimet e reja të planetëve mund t’i shkaktojnë dikujt paqëndrueshmëri në dashuri ose pengesa në projektet e punës.

Astrologët kanë evidentuar konkretisht se cilat shenja do të kenë fatin më pak të mirë muajin e ardhshëm. Ja çfarë thonë:

Nga fundi i prillit deri në maj parashikohen tre ndërrime të yjeve të cilat do të ndikojnë në jetën e shenjave të zodiakut.

Më 29 prill Afërdita do të largohet nga Dashi për të kaluar në Dem; në datën 30 Marsi do të largohet nga Peshqit dhe do të zbresë në shenjën e Dashit.

Në fund, më 15 maj Mërkuri do të fillojë gjithashtu një tranzit të ri që do ta çojë atë në qiellin e Demit.

Tre lajme astrologjike që mund të shkaktojnë fat të keq për disa protagonistë të zodiakut

Maji do të jetë një muaj i rrezikshëm për të lindurit në Akrep që janë të lidhur në mënyrë romantike me dikë.

Venusi në opozitë mund të shkaktojë shumë tensione apo mosmarrëveshje në çifte të cilat do të duhet të menaxhohen me inteligjencë dhe sens të përbashkët.

Më 15 maj Mërkuri do të vendosë një ngarkesë prej 11 në marrëdhëniet e çifteve të cilat do ta gjejnë veten duke diskutuar edhe çështje ekonomike dhe të punës.

Luani mund të jetë një nga shenjat më të nënshtruara të zodiakut. Muajin e ardhshëm kjo shenjë do të duhet të përballet me kundërshtime të ndryshme planetare të cilat rrezikojnë ta ngacmojnë paksa shumë temperamentin e saj të vrullshëm dhe vrullshëm.

Luani do të duhet të përdorë gjithë durimin që ka për të shuar polemikat që lindin dhe për të fshirë frikën dhe dyshimet e pajustifikuara.

Ujori gjithashtu do të duhet të presë pak më shumë fat të keq në maj. Në dashuri, shenja e ajrit mund të ketë mendime të dyta shqetësuese, të pendohet për takime ose një lidhje ose, akoma më keq, të gjendet në një situatë më pak se transparente. Në planin profesional, jo çdo gjë do të shkojë mirë me shpenzime të papritura, vonesa dhe ngadalësime shqetësuese. /noa.al

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd