Transmetuar më 28-07-2021, 23:03

Tashmë të gjithë e dinë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është tifoz i flaktë i Juventusit.

Rama nuk e fsheh as në publik. Shpesh herë shihet i veshur me logon e Juventusit.

Kjo u bë shkas, që sot në Shkup të fitojë si dhuratë fanellën e këtij ekipi.

Ishte Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov që u kujdes për këtë.

Dhurata shkëmbyen edhe të pranishmit e tjerë në takimin joformal mes Ramës, Zoran Zaev dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Ky takim erdhi një ditë para Mini Shengenit që do të mbahet nesër në Shkup.