Transmetuar më 30-10-2022, 20:32

BEOGRAD- Pas 20 vitesh, një delegacion amerikan me 25 biznesmenë do të takojë nesër Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Siç ka njoftuar presidenca serbe, në këtë takim do të marrë pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç.

Ky takim vjen në vazhdën e përpjekjeve ndërkombëtare për intensifikimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë që aktualisht ka ngecur. Burimi alo.rs