Transmetuar më 13-11-2022, 17:19

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar gjendjen e Covid19 në vend për 24 orët e fundit.

Nuk ka asnjë humbje jete nga Covid19 ndërsa kanë dalë pozitiv 18 persona nga 292 testime që janë kryer në të gjithë vendin. Gjithsej në vendin tonë janë 183 qytetarë aktivë, ndërsa në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Njoftimi i plotë:

18 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me Covid19 nga 292 testime që janë kryer gjithsej.

Personat e infektuat janë në këto bashki: 10 në Tiranë, 3 në Sarandë, nga 1 qytetarë në Lezhë, Durrës, Lushnje,

Gjirokastër, Dimal.

Gjithsej në vendin tonë janë 183 qytetarë aktivë, ndërsa në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2 dhe se janë shëruar 21 qytetarë, duke e çuar numrin e të shtruarve në 328,252 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 13 Nëntor 2022) Raste të reja ditore 18

Të shëruar në 24 orë 21

Të shtruar në spitale 4

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 292

Testime totale 2,002,921

Raste pozitive 332,029

Raste të shëruara 328,252

Raste Aktive 183

Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 135

Vlorë 18

Fier 8

Gjirokastër 9

Durrës 4

Elbasan 3

Berat 3

Shkodër 1

Lezhë. 1

Dibër 1