Transmetuar më 03-03-2023, 23:31

Janë zbuluar 50 kombësitë më tërheqëse në botë, me Indinë që kryeson listën me njerëzit më të bukur.

Pas saj në listë vjen SHBA-ja, e cila mundi Suedinë në vendin e dytë. Kjo renditje erdhi pas një studimi të kryer nga marka e rrobave të banjës “Pour Moi”, e cila analizoi mijëra postime në Reddit.

Sipas studimit, japonezët janë në vendin e katërt si më tërheqës, kanadezët në vendin e pestë me pamjen më të mirë dhe brazilianët të gjashtët.

Pjesa tjetër e dhjetëshes së parë përbëhet nga Franca (e shtata), Italia (e teta), Ukraina (e nënta) dhe Danimarka (e 10-ta).

Mbretëria e Bashkuar nuk bën pjesë në 10-n2 e parë, pasi ajo vjen e 12-ta. Por studimi zbuloi se në fakt meshkujt britanikë mendohen si më tërheqësit në botë.

Renditja e plotë:

1. India

2. Shtetet e Bashkuara të Amerikës

3. Suedia

4. Japonia

5. Kanadaja

6. Brazili

7. Franca

8. Italia

9. Ukraina

10. Danimarka

11. Polonia

12. Mbretëria e Bashkuar

13. Gjermania

14. Spanja

15. Meksika

16. Kina

17. Irlanda

18. Israeli

19. Hollanda

20. Kolumbia

21. Norvegjia

22. Turqia

23. Australia

24. Zelanda e Re

25. Lebanoni

26. Romania

27. Pakistani

28. Republika Çeke

29. Finlanda

30. Greqia

31. Venezuela

32. Etiopia

33. Filipinet

34. Tailanda

35. Portugalia

36. Vietnami

37. Islanda

38. Hungaria

39. Somalia

40. Armenia

41. Belgjika

42. Kroacia

43. Arabia Saudite

44. Egjipti

45. Kili

46. Kuba

47. Shqipëria

48. Letonia

49. Indonezia

50. Zvicra