Transmetuar më 14-03-2023, 21:36

Të nderuar lexues, më poshtë gjeni parashikimet e horoskopit të Paolo Fox për ditën e mërkurë, 15 mars 2023. Në fund gjeni dhe detajet për shenjën më me fat të ditës.

Dashi

Ju duhet të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm. Kujdes nga konfliktet me të afërmit. Çlironi mendjen. Jini gjithmonë shumë të kujdesshëm kur diskutoni për ndonjë gjë dhe përpiquni të mos lëndoni të tjerët ose veten duke thënë gjënë e gabuar në kohën e gabuar. Por nga ana tjetër është koha për të gjetur mënyra të reja për të bërë zërin tuaj të dëgjohet, të shkundni jetën tuaj që të mos keni frikë të bëni gabime! Në vend që të shpenzoni energji për gjëra të ndryshme të padobishme, duhet të përpiqeni të përdorni të gjithë energjinë tuaj në mënyra produktive. Të paktën derisa gjendja juaj financiare të jetë e qëndrueshme.

Demi

Lëreni të qetë jetën tuaj sentimentale: Jeni nën një Hënë disonante dhe marrëdhëniet e lindura në këtë periudhë nuk janë më të mirat. Në punë dëshironi më shumë. Provoni diçka të re dhe do të shpërblehet. Sipas horoskopit tuaj të përditshëm, do të jeni veçanërisht intolerant ndaj njerëzve që ju thonë se çfarë të bëni dhe si ta bëni. Ky është një reagim i kuptueshëm. Për shëndetin, mos hiqni dorë nga ushtrimet fizike. Gjithmonë ka kohë për ta bërë atë, edhe nëse objektivisht është shumë më pak se në të kaluarën. Asnjëherë mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja, veçanërisht nëse mund t’i realizoni ato!

Binjakët

Një ditë emocionuese për dashurinë, por kujdes nga ndërhyrjet e jashtme. Mendohuni mirë përpara se të veproni në punë: rrezikoni të bëni një gabim. Po jetoni në një kohë të tensionuar dhe duhet të luftoni për gjithçka, por ka një sekret për të rritur shanset tuaja për të fituar të gjitha betejat: mirësia! Shmangia e agresionit dhe impulsivitetit ju lejon të drejtoni gjithçka në rrugën tuaj dhe madje të ktheni valën pro jush. Jini të guximshëm edhe në dashuri, mbrëmjen e kësaj të mërkure (që shënon një moment të favorshëm si për çiftet ashtu edhe për beqarët) dikush mund t’ju çojë drejt pasionit dhe argëtimit: mos u dorëzoni dhe argëtohuni!

Gaforrja

Dashuria premton për mirë dhe madje edhe ata që kanë kaluar kohë grindjesh mund të gjejnë paqe. Ju e dini që jeni të shqetësuar për punën dhe duhet të gjeni një strategji të re. Kjo e mërkurë është dita perfekte për të nisur një aventurë të re në çdo fushë, veçanërisht në atë sentimentale, ku prej kohësh keni kërkuar qetësinë dhe shpengimin. Gjithçka që filloni tani do të jetë e bukur dhe jetëgjatë, por koha është në anën tuaj, ndaj merrni gjërat në kontroll. Deri më tani, e vetmja gjë që kishte rëndësi ishin paratë dhe garancia e një të ardhmeje të mirë ekonomike. Shumë shpejt do të kuptoni gabimet tuaja dhe do të ndjeni nevojën për t’u kujdesur për aspektin tuaj shpirtëror.

Luani

Hëna është në dizavantazh me shenjën tuaj për sa i përket dashurisë: ndaj shmangni konfliktet. Me siguri jeni të hutuar në punë për shkak të ndryshimeve që kërkoni, por ato nuk vijnë: nuk dini nëse të vazhdoni kështu apo të filloni nga e para. Keni dyshime për dashurinë, ndjenjat e përziera ju bëjnë të keni frikë për të ardhmen e marrëdhënies tuaj, veçanërisht nëse keni probleme të vazhdueshme dhe ndoshta kjo nuk është një krizë e përkohshme. Mundohuni të mos i kushtoni shumë rëndësi kësaj faze. Edhe pse është gjithmonë e drejtë të jesh vigjilent, do të kalojë vetë! Dikush gjithashtu ka filluar të ndryshojë dhe tani po analizon një vetvete të re. Rreziku i debateve serioze ekziston në shtëpi nëse nuk aktivizohen të gjitha masat paraprake, ndoshta do të ishte më mirë të bëni disa mirëmbajtje.

Virgjëresha

Kjo është një kohë e çuditshme për marrëdhënie. Këtë të mërkurë mund të ndiheni të shqetësuar. Në punë, Jupiteri është në dizavantazh me shenjën tuaj duke bërë që gjithçka të duket e zezë. Prisni për kohë më të mira. Gjatë kësaj periudhe jeni të mbrojtur nga fati, horoskopi ditor ndriçon yje pozitivë dhe dashamirës që do t’ju mbështesin gjatë gjithë ditës. Por ju duhet ta merrni çdo gjë lehtë në emër të shëndetit mendor dhe të shmangni fiksimin pas çdo gjëje. Mos u fiksoni, nuk jeni gjithmonë në një udhëkryq dhe jo të gjithë ata që ju afrohen duan t’ju tradhtojnë (edhe nëse maturia nuk do të ishte kurrë e tepërt). Dhe nëse arrini të menaxhoni situatat, kjo do t’ju lejojë të rriteni dhe t’i shihni gjërat nga një këndvështrim tjetër.

Peshorja

Këtë të mërkurë 15 do të lindin emocione të bukura, sidomos nga ana sentimentale. Lajme të reja vijnë së shpejti në punë: kultivoni idetë e kësaj periudhe, ato mund të jenë të suksesshme në një kohë të shkurtër. Pritet të keni një ditë të ngarkuar, mund ta gjeni veten duke u marrë me të gjitha llojet e gjërave dhe është i lartë rreziku për të shkuar në shtëpi i rraskapitur. Megjithatë, do të duhet të duroni dhe të bëni më të mirën tuaj, dhe së shpejti do të kuptoni se gjithçka ia vlen! Merrni situatën në dorë kur i afroheni një personi nga i cili jeni larguar, është e vetmja gjë që duhet të bëni nëse doni ta ktheni atë (dhe jeni të bindur se po). Gjeni kohë për dashurinë, injorimi i ndjenjave nuk është kurrë gjëja e duhur për të bërë.

Akrepi

Në dashuri, periudha shkon nga e mira në më të mirë. Në punë keni në favor Mërkurin, është turp të mos përfitoni prej tij, për shembull për të trajtuar çështje të pazgjidhura. Sipas horoskopit të kësaj të mërkure 15, nuk po mund të përqendroheni, jeni shumë të lodhur dhe keni nevojë për pak pushim për t’u rikthyer në rrugën e duhur! Disa ditë të tjera durimi mund t’ju ndihmojnë, por tani për tani mos refuzoni asgjë, dhe nëse dikush ju kërkon diçka, përpiquni t’i kënaqni pa i akuzuar apo pa i vënë në dyshim (në fund të fundit, veçanërisht për ata më të rezervuarit, ata nuk mund të dinë se çfarë keni ju në kokë). Gjithashtu përpiquni të gjeni zgjidhje të shpejta dhe të lehta për problemet më pak të rëndësishme. Investimi i kohës dhe përpjekjes duke menduar për problemet nuk do t’ju bëjë mirë!

Shigjetari

Në dashuri, kjo e mërkurë është një ditë emocionuese dhe e gëzueshme. Hëna është ende pozitive për shenjën tuaj. Në punë jeni më optimistë, por kujdes me shpenzimet. Bëni gjithçka që duhet për të marrë atë që doni, nëse keni edhe mundësinë më të vogël për të fituar dashurinë e dikujt. Kjo tani duket se është gjëja më e rëndësishme për ju. Ndërsa këmbëngulja nuk është një nga pikat tuaja të forta, ju duhet ta vlerësoni atë si çarim pune këtë të mërkurë. Armatosuni me durim dhe mos u dorëzoni derisa të përballoni dikë apo diçka që ju reziston me kokëfortësi.

Bricjapi

E keni më të lehtë të thoni atë që ndjeni. Paditë dhe çështjet ligjore më në fund mund të mos ju shkaktojnë më bllokime. Megjithatë, dalja nga shtëpia për të shkuar në punë po ju bëhet çdo ditë e më e vështirë. Kjo është një ndjenjë kalimtare që së shpejti do ta kaloni. Ilaçi më i mirë mund të jetë bërja e një plani për pushime. Komplekset që keni mbartur për vite me radhë e kufizojnë gjithnjë e më shumë aftësinë tuaj për t’u lidhur me të tjerët. Zgjidhni sa më shpejt të jetë e mundur çdo dyshim që keni pasur për partnerin/en dhe marrëdhënien tuaj gjatë javëve të fundit. Nëse është e nevojshme, pyesni atë drejtpërdrejt. Nuk mund të kaloni më kohë duke iu zier koka.

Ujori

Në dashuri fillojmë sërish nga e para, duke lënë pas keqkuptimet. Në punë shmangni zgjedhjet e sikletshme. Emocionet tuaja më të thella po përpiqen të shpërthejnë, por frika që ende keni po ju pengon të ndjeheni të çlirët. Gjetja e dikujt të cilit i besoni dhe me të cilin mund të flisni për problemet tuaja do t’ju sjellë lehtësim të madh. Dikush që është jashtëzakonisht i ftohtë ndaj jush në fakt ushqen një tërheqje të thellë për ju dhe përpiqet ta shtypë atë për të shmangur vuajtjet.

Peshqit

Afërdita është neutrale, por njohjet e bëra këtë muaj mund të jenë interesante. Yjet favorizojnë paratë dhe punën. Po përjetoni momente të tërheqjes intensive seksuale ndaj dikujt që nuk mund ta keni kurrë për shkak të marrëdhënies që keni me atë person. Ose të paktën kështu mendoni.  Mundohuni të mos ngjallni dyshime te partneri/ja juaj pasi situata e marrëdhënies suaj është delikate dhe gjysma tjetër mund të reagojë ashpër. Është koha për t’u çlodhur, për të harruar shqetësimet tuaja dhe për ta përballuar ditën me qetësi. Çlirojeni të gjithë stresin emocional, mbushni bateritë dhe jepini trupit tuaj gjithçka që ai kërkon.

Shenja me fat e të mërkurës, 15 Mars 2023

Cila do të jetë shenja me fat e të mërkurës, sipas Paolo Fox? Shenja më me fat mes jush këtë 15 mars 2023. sipas horoskopit të Paolo Fox, është Peshorja. Këtë të mërkurë pritet të lindin emocione të bukura, veçanërisht në sferën sentimentale. Lajme të reja vijnë së shpejti në punë: kultivoni gjatë kësaj periudhe idetë që keni në kokë, ato mund të jenë të suksesshme në një kohë të shkurtër. /noa.al