Si Të Gatuajmë

Kjo është koha më e përshtatshme për të përgatitur këtë tortë pasi pjeshkët janë në kohën e tyre më të mirë.Përbërësit për 8 personaPër brumin: 400 gr miell, 3 të verdha veze, 1 lugë e vogël sodë buke, 100 gram sheqer pluhur, 120 gram gjalpë i ftohtë.Për mbushjen: rreth 800 gram pjeshkë, 150 gram sheqer i kafë, 1 limon.PërgatitjaPërgatisni brumin frolla dhe ndajeni në dy pjesë. Një pjesë vendoseni në frigorifer te pjesa e freskët dhe tjetrën v
28.02.2017 - 10:13
25.11.2016 - 03:06
25.11.2016 - 01:58
25.11.2016 - 01:48
25.11.2016 - 01:35
24.11.2016 - 01:20
24.11.2016 - 00:26

Media Galeri