Lajmet e ditës
Mediat kroate: Djali i Vuçiç i përfshirë në përplasjen me tifozët anglezë. Mbrohej nga “Kobra-t”
23:29
Mediat kroate kanë hedhur dyshime se në përplasjen e dhunshme të ndodhur pasditen e së dielës në Gelsenkirchen, mes tifozëve anglezë dhe serbë, ishte i përfshirë edhe djali i Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. Para ndeshjes Angli-Serbi në Gelsenkirchen pati një...
Anglia fitore minimale ndaj Serbisë
23:26
Anglia e filloi mirë “Euro 2024”, duke mposhtur Serbinë 1-0 dhe duke u ngjitur në krye të Grupit C. Lojtari më i pritur, Bellingham, e ka thyer ngërçin në ndeshjen e Gelsenkirchen, duke u zhytur me kokë në minutën e...
George Clooney dhe Julia Roberts ndihmojnë fushatën elektorale të presidentit Biden
23:12
LOS ANXHELOS- Disa nga yjet më të njohur të Hollivudit morën vëmendjen kryesore gjatë një aktiviteti për mbledhje fondesh për fushatën e presidentit Joe Biden të shtunën në darkë. Sipas zyrtarëve të fushatës u mblodhën mbi 30 milionë dollarë duke...
Harta e Kosovës e mbuluar me simbole serbe në stadium, Kadrijaj: E tmerrshme! UEFA ta dënojë Serbinë
23:09
Serbia mbrëmjen e sotme po zhvillon ndeshjen e parë për këtë Europian ndërsa përballë ka Anglinë. Para ndeshjes së sotme janë regjistruar incidentë të ndryshme nga tifozët serbë ndër të cilat thirrjet se "Kosova është Serbi" nuk kanë munguar. Ndërkohë...
Përkujtohen në Shkodër të vrarët në kufi gjatë diktaturës komuniste
22:16
SHKODËR- Familjarë të të vrarëve në kufi, së bashku me ish të burgosur politikë, përkujtuan sot në Shkodër 16 qershorin e vitit 1990, Ditën e të Vrarëve në Kufi nga regjimi komunist. Në këtë ditë, në pikën kufitare “Hani Hotit”,...
Dy të vdekur dhe tre në gjendje të rëndë nga temperaturat ekstreme në Qipro
22:03
Sipas gazetës britanike Mirror, një zyrtar qipriot i shëndetësisë ka konfirmuar se dy persona kanë vdekur nga goditja e të nxehtit. Ishulli u godit nga temperatura rekord për muajin qershor, me mbi 40 gradë në disa vende. Një grua 84-vjeçare...
Aksidentohet në bjeshkët e Tropojës turistja franceze. Transportohet me helikopter drejt Tiranës
21:44
Aksidentohet në bjeshkët e Tropojës turistja franceze. Shërbimi i Kërkim Shpëtimit Malor i Shqipërisë pranoi sot rreth orës 12:30 një thirrje për ndërhyrje pasi raportohej se një turiste me shtetësi franceze e moshës rreth të 50-ave kishte pësuar aksident në...
Horoskopi i Paolo Fox, e hënë 17 qershor 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
21:23
Horoskopi i Paolo Fox për nesër është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, tranzitet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur i Rai 2...
U kritikua ashpër nga tifozët pasi uli kokën te goli i Italisë, Hysaj merr vendimin e papritur!
21:03
Shqipëria humbi dje në debutimin në EURO 2024 pasi u mund nga Italia me rezultatin 2-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin kuqezinjtë me Nedim Bajramin që shënoi pas 23 sekondash lojë, duke hyrë edhe në histori si lojtari...
Tom Doshi sherr me dy vëllezër në Velipojë, procedohet nga policia!
20:11
Biznesmeni dhe polikani i njohur Tom Doshi është proceduar penalisht në gjendje të lirë nga komisariati i Policisë së Velipojës. Autoritetet policore raportojnë se Tom Doshi është vënë nën hetim, pasi një konflikti të regjistruar pasditen e djeshme në rrugën...
Regjistrohet rasti i parë/ Hyri në det, ndërron jetë gruaja
20:09
Hyri në det, ndërron jetë gruaja. Rreth orës 18:40, shtetasja Drane Marku, 69 vjeçe, banuese në Velipojë, së bashku me familjen e saj ka qënë duke u larë në det në Velipojë. Në momentin që është futur në det dyshohet...
Ndezëm Gjermaninë kuqezi dhe dhuruam atmosferë, por hyrja e tifozit në fushë do i kushtojë shtrenjtë Shqipërisë. UEFA nis hetimin
19:51
UEFA ka nisur procedim disiplinor kundër Shqipërisë, më saktësisht Federatës Shqiptare të Futbollit, për shkak të sjelljes që cilësohet e papërshtatshme nga ana e tifozëve të saj. Edhe pse tifozët kuqezi e kthyen në festë të madhe stadiumin e Dortmundit,...
Gjendet i pajetë në banesë një burrë
19:39
Një 67-vjeçar u gjet i pajetë në banesën e tij në lagjen Dunavat në Gjirokastër. Gazetarja Brikena Metaj raporton për Balkanweb se policia mori njoftimin në orën 17:58 se në lagjen Dunavat, pranë furrës së bukeës, një person është i...
Atë e bir dhu*nojnë vajzën përfundojnë në polici!
19:36
Një vajzë 24 vjeçare është dhunuar nga babai dhe vëllai. Ngjarja është shënuar në Mallakastër dhe për pasojë është arrestuar babai dhe për të birin ka nisur procedim në gjendje të lirë. ‘Komisariati i Policisë Mallakastër referoi materialet në Prokurori...
Veprim mesjetar! Serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani
19:26
Tifozët e Serbisë kanë djegur flamurin kuqezi të Shqipërisë dhe atë të Anglisë. Këtë të dielë në 21:00 Serbia përballet me Anglinë për Grupin D në Euro 2024, duke mos munguar kaosi. "Dikush ka hyrë në zonën tonë të tifozëve...
Anticikloni Afrikan, 43 gradë nën hije temperaturat e javës së ardhshme në Shqipëri
18:54
Për javën që presim përpara: vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe të nxehta me origjinë nga Anticikloni Afrikan. Moti parashikohet i kthjellët në të...
Sherr i ashpër mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë. Video
18:37
Shkak për këtë sherr u bënë disa shqiptarë, të cilët u përplasën me tifozët serbë dhe kjo bëri ndërhyrjen e atyre anglezë Një përplasje e dhunshme ka ndodhur midis tifozëve serbë dhe atyre anglezë në rrugët e Gelsenkirchen vetëm disa...
Përgatituni për temperatura përvëluese! I nxehti afrikan do të godasë Shqipërinë!
18:34
Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë nga Anticikloni Afrikan. Moti parashikohet i kthjellët në...
Mallra të kontrabanduara me kamionë/ Arrestohet doganieria në Qafë Botë, përgjegjësi i turnit dhe shoferi
18:09
Ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, një 63-vjeçar pasi transportonte me kamionë dhe trajlera sasi të mëdha produktesh për konsum, të dyshuara të kontrabanduara. Gjithashtu, janë arrestuar doganierja e Degës Doganore në Qafë Botë dhe përgjegjësi i turnit,...
Dhunoi vajzën e tij, përfundon në policinë e Lushnjës babai dhe i biri, nis procedimi edhe për disa persona të tjerë
17:24
Prokuroria e Fierit ka nisur procedim në gjendje të lirë ndaj disa persona, për vepra të ndryshme penale.Njoftimi:Komisariati i Policisë Lushnjë referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:•A. Ç., 32 vjeç, pasi për motive...
Trenat e mallrave Kinë-Europë raportuan volum rekord transporti në maj
17:15
Shërbimet e trenave të mallrave Kinë-Europë shënuan volumin më të lartë mujor të transportit në maj, njoftoi “China State Railway Group” (China Railway), citon “Xinhua”. Gjatë muajit të kaluar, numri i shërbimeve të trenave të mallrave Kinë-Europë u rrit me...
Guizhou i Kinës jugperëndimore synon rritje me cilësi të lartë
17:05
Provinca Guizhou e Kinës jugperëndimore ka përshpejtuar transformimin e zhvillimit ekonomik për rritje me cilësi të lartë, duke konsoliduar arritjet e lehtësimit të varfërisë, shkruan “Xinhua”. Guizhou po ndërton gjashtë baza të mëdha industriale që mbulojnë përpunimin e burimeve të...
Ndërron jetë turisti polak në Vlorë, dyshimet e para
16:09
VLORË-Një turist polak ka gjetur vdekjen ditën e sotme në vendin tonë. Mësohet se turisti polak 74-vjeçar ka ndërruar jetë në fshatin Pilur, në vendin e quajtur “Kisha”. Sipas njoftimit të policisë dyshohet se shkak i vdekjes ka qenë një...
Aksident në Pogradec/ Furgoni del nga rruga, plagosen shoferi dhe pasagjeri i mjetit
15:58
POGRADEC- Një aksident është regjistruar mesditën e sotme në bulevardin kryesor të qytetit të Pogradecit. Sipas raportimeve një furgon mallrash ka dalë nga rruga dhe është përplasur fillimisht me shtyllën e ndriçimit. Pas përplasjes em eshtyllën mjet ka marrë para...
Aksident i dyfishtë në Kamëz, makinat marrin para dy këmbësorë, humb jetën një grua
15:57
TIRANË- Një aksident i rëndë është regjistrua ditën e sotmë në Kamëz. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur në rrugën "Nënë Tereza" ku një automjet është përplasur me një makinë tjetër. Pas përplasjes mes dy mjeteve mësohet se ato...
VIDEO/ Tragjedi në haxhin vjetor të Mekës, 14 jordanezë të vdekur dhe 17 të zhdukur
15:22
MEKË- Kortezhi në Mekë të Arabisë Saudite për pelegrinët pati një fund tragjik. Të paktën 14 jordanezë, të cilët kishin kaluar në mbretërinë e Saudit, kanë vdekur dhe 17 janë të zhdukur. Pelegrinazhi Kjo vjen një ditë pasi disa pelegrinë...
Policia qëllon ndaj një person që kërcënoi me sëpatë tifozët në EURO 2024 në Hamburg
15:19
GJERMANI- Policia gjermane ka shtënë kundër një personi, i cili i kishte kërcënuar oficerët me një sëpatë dhe një mjet zjarrvënës, të dielën gjatë paradës së tifozëve në Kampionatin Evropian të futbollit 2024 në Hamburg. Policia njoftoi në rrjetin social...
Aksident fatal në Tiranë, një grua humb jetën, një tjetër plagoset rëndë
15:15
Një grua ka humbur jetën dhe një tjetër po lufton me vdekjen në spital pasi u përfshinë në një aksident rrugor. Ngjarja ndodhi sot, në rrugën "Nënë Tereza", në zonën e Kamzës, raporton noa.al duke cituar burime nga policia e...
Përplasja fatale mes autobusit dhe mjetit në Greqi, mësohet emri i të riut shqiptar që ndërroi jetë. E plagosur edhe një 39-vjeçare nga Elbasani
14:56
Katër persona kanë mbetur të vdekur dhe 5 të tjerë janë plagosur nga përplasja e një automjeti me një autobus në Ksanthi të Greqisë. Pesë të rinj kishin udhëtuar nga Halkida për në Ksanthi për të marrë pjesë në seminarin...
Gol historik! Nedim Bajrami ‘pushton’ mediat europiane
13:19
GJERMANI – Agjencia e njohur britanike, BBC, shkruan se mesfushori shqiptar Nedim Bajrami goditi fort topin në këndin e sipërm të djathtë të portës, pasi Federico Dimarco llogariti plotësisht gabim një rivënie anësore. “Shqipëria kishte shënuar vetëm një gol në...
‘Kanë qenë ditët më të tmerrshme të jetës sime’! Bujar Qamili rrëfen betejën për jetën kur ishte në koma: Shihja një dritë…
12:53
Këngëtari dhe artisti shkodran, Bujar Qamili ka rrëfyer momentet më të vështira të jetës së tij, kohën kur u infektua me Covid dy vite më parë, duke qëndruar 21 ditë në koma. Ai kishte një falënderim të veçantë për djalin...
Aksident tragjik në Greqi. Makina përplaset me autobusin, katër të vd*ekur. Foto
12:43
Katër persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Toxotes Xanthi, Greqi. Drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin dhe është futur nën autobus. Përplasja ka qenë e rëndë, dhe pasagjerët...
E moshuara mbetet e bllokuar në katin e 6-të të pallatit në Fier, ndërhyjnë forcat zjarrfikëse
12:28
Një grua e moshuar ka mbetur e bllokuar në apartamentin e saj i cili ndodhet në katin e 6-të të një pallati në lagjen Kastriot në Fier. Familjarët e saj kërkuan ndihmë repartit zjarrfikës për të hapur derën kryesore. Sipas...
Ergysi-Françeskës: S’do të tradhëtoj as me Dorinën! Batuta bëhet virale
12:14
Pas surprizës që mori nga nëna e saj, ku kjo e fundit i dërgoi një letër tepër emocionuese të bijës, ish-banorja e “BBV3”, Françeska Murati, është surprizuar dhe nga partneri i saj Ergysi. Ju rikujtohet batuta më virale e këtij...
Të burgosurit marrin peng rojet, kërcet arma në paraburgimin e Rostov
12:10
RUSI- Të shtëna me armë zjarri dëgjohen pranë qendrës së paraburgimit në Rostov, në jug të Rusisë, ku të burgosurit morën peng oficerët e burgut. Kjo është bërë e ditur nga agjencia ruse RIA. Gjashtë të burgosur, disa me lidhje...
Horoskopi javor nga Branko për 17 deri në 23 qershor 2024. Pasqyra zodiakale për të 12 shenjat
11:45
Horoskopi i Brankos për javën nga 17 deri në 23 qershor 2024 zbulon se çfarë kanë rezervuar yjet për ju në të ardhmen e afërt, shenjë pas shenjë. Cilat shenja do të favorizojnë planetët në ditët në vijim dhe cilët,...
Horoskopi javor i Paolo Fox për 17 deri 23 qershor 2024. Për të gjitha shenjat zodiakale
11:36
Lexoni horoskopin e javës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra astrologjike për javën nga 17 deri më 23 qershor 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin,...
Tentoi të vrasë të riun me thikë, arrestohet 34-vjeçari
11:32
Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia e Kukësit i dyshuar për kryerjen e veprës penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë. Po ashtu policia ka vënë në hetim A. C., 34 vjeç, banues në Kukës, i dyshuar për kryerjen e...
Shqiptarët u thyejnë makaronat italianëve para syve! Video bën xhiron e rrjetit
10:27
Një video e realizuar ditën e djeshme në Gjermani para ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërinë po bën namin në rrjet. Në pamje shihen disa tifozë shqiptarë dhe italianë përballë njëri-tjetrit. Teksa po brohorasin, një nga tifozët shqiptarë ka marrë një...
Ngriti 3 shtëpi bari në Athinë, jeta luksoze e gjirokastritit që u kap me 54 kg drogë
09:41
GREQI- Detaje të reja nga zbulimi i 3 banesave ku kultivoheshin lëndë narkotike në Athinë dhe arrestimi i një grupi shqiptaro-gjeorgjian. Operacioni që çoi në sekuestrimin e 1575 bimë kanabis dhe mbi 54 kg drogë, çoi në arrestimin e Genti...
Çfarë është Kurban Bajrami, ushqimet që nuk duhet të mungojnë nga tryeza festive
09:40
TIRANË- Festa e Kurban Bajramit është një nga dy festat më të rëndësishme të besimtarëve myslimanë: Fiter Bajramin dhe Kurban Bajramin. Kjo e fundit, sipas traditës islame, nderon gatishmërinë e Ibrahimit të flijojë djalin e tij, Ismailin, si vepër e...
FOTO/ Përfshihet nga flakët banesa në Kukës
09:19
Një banesë është përfshirë nga flakët në Kukës. Ngjarja ka ndodhr në orët e para të mëngjesit të së dielës. Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shurjen e flakëve. Ende nuk dihen detaje.
Kyeministri Rama dhe presidenti Begaj urojnë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit
09:13
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. “Gëzuar Kurban Bajramin”, shkruan kreu i qeverisë krahas një fotoje që ka shpërndarë në rrjetet sociale. Edhe presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka uruar besimtarët myslimanë me rastin...
Besimtarët myslimanë falën Namazin e Kurban Bajramit në sheshet kryesore të qyteteve
09:08
Besimtarët myslimanë në të gjithë vendin festojnë sot Kurban Bajramin. Për të kryer faljen e Namazit në këtë ditë të shenjtë për ta, besimtarët janë mbledhur herët në mëngjes në sheshet kryesore të qyteteve në të gjithë vendin. Ndërkohë, një...
Vranësira të pakta, temperatura të larta/ Si pritet të jetë moti gjatë ditës
08:10
Shqipëria Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të jetë nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa me kthjellime dhe vranësira disi më të shpeshta do të paraqiten zonat malore përgjatë shtrirjes...
Putin: Gati të mbyllim menjëherë luftën nëse Ukraina tërhiqet nga 4 rajone dhe heq dorë nga NATO
01:10
Putin ofron armëpushim nëse Ukraina del nga zonat e pretenduara nga Rusia dhe heq dorë nga kërkesa për tu bërë anëtare e NATO-s. Kievi e refuzon Moskë – Presidenti rus deklaron se ai do të urdhërojë "menjëherë" një armëpushim në...
Shqipëria detyroi Italinë të bëjë fillimin më të keq të mundshëm në Kampionatin Evropian
00:50
DORTMUND, Gjermani – Duke pësuar një gol pas vetëm 23 sekondash, Italia bëri fillimin më të keq të mundshëm për mbrojtjen e titullit të saj në Kampionatin Evropian, thuhet në një analizë pas ndeshjes nga Associated Press që monitoroi noa.al....
Fundi i luftës Rusi-Ukrainë? Zelenski zbulon gjithçka
00:40
Ukraina ka vendosur t’i paraqesë zyrtarisht Rusisë një plan konkret me 10 pika për të arritur një zgjidhje paqësore të konfliktit në Ukrainë në samitin e dytë të paqes. Kështu deklaroi presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky sot në Zvicër në...
Makron: Lufta në Ukrainë është një problem që prek gjithë botën
00:18
Presidenti francez Emmanuel Macron tha gjatë mbylljes së seancës së sotme të Konferencës së Paqes për Ukrainën në qytetin zviceran të Brigenstock se lufta në Ukrainë është një problem global. "Kjo luftë është një problem global," tha Macron dhe vuri...
Barella: Fitore e merituar, mund të kishim shënuar më shumë
23:41
Barella, u shfaq i lumtur në përfundim të takimit. Goli I tij në minutën e 16-të I dha epërsinë “Azzurrëve”, me rezultatin që nuk ndryshoi më pas deri në fund. Për Rai, Barella tha: Në fund të ndeshjes ndjeva pak...
Në një lidhje dashurie me Dea Vierin? Drini Zeqo ‘thyen’ heshtjen
23:35
Drini Zeqo u pyet në “Këndin e së Vërtetës” në “Top Arena” për aludimet në lidhje me një lidhje të mundshme me ish-banoren e BBV. Bëhet fjalë për Dea Vierin, e cila e surprizoi në studio me rastin e ditëlindjes...
Shënoi gol historik ndaj Italisë, flet Nedim Bajrami
23:31
Nedim Bajrami shënoi një gol historik ndaj Italisë, teksa i mjaftua vetëm 13 sekonda për të tundur rrjetën, në duelin që u përmbys nga të kaltrit me rezultatin 2-1. Ky ishte dhe goli më i shpejtë i shënuar në të...
Shqipëria humb me dinjitet ndaj Italisë
23:14
Pritshmëritë ishin të larta, mirëpo nuk ia dolëm të realizonim ëndrrën e një populli të tërë. “Të Kaltërit” e Italisë kanë treguar se meritojnë të jenë sërish kampionë të Evropës, teksa në sfidën e parë të rrugëtimit, në Euro 2024...
Tifozi shqiptar hyn në fushë gjatë ndeshjes Shqipëri-Itali
23:06
Një tifoz shqiptar ka arritur të kalojë forcat e sigurisë dhe ka hyrë në fushë në minutat e fundit të ndeshjes Shqipëri-Itali. Ai ka pasur me vete edhe flamurin shqiptar, ndërsa lojtarë e kombëtares kuqezi e kanë ndihmuar tifozin nga...
Parashikimi i motit për ditën e Kurban Bajramit
22:50
Për të dielën që presim vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugore. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë...
Nedim Bajrami futet në histori si lojtari me golin më të shpejtë në Kampionatin Europian
22:06
GJERMANI- Lojtari i kombëtares shqiptare Nedim Bajrami është futur në historinë e futbollit evropian. Kjo pasi goli që Bajrami shënoi sot kundër Italisë është goli më i shpejtë në këtë kampionat. Mesfushorit 25-vjeçar iu deshën vetëm 24 sekonda për të...
Horoskopi i Paolo Fox, e diel 16 qershor 2024. Për të 12 shenjat e zodiakut
22:05
Lexoni horoskopin e përditshëm nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra astrologjike për ditën e diel 16 qershor 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga...
Italia fiton me përmbysje 2 me 1 pjesën e parë
21:59
Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në ndeshjen e orës 21.00. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Si trajneri Sylvinho, ashtu edhe homologu Spalleti...
Shqipëria humb 2-1 ndaj Italisë, Bajrami shënon golin më të shpejtë në historinë e Evropianëve
21:54
EURO 2024 | Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në disavantazh 2-1 ndaj Italisë (Ndeshja minutë pas minute) UEFA e shpalli golin e Bajramit si më i shpejti në historinë e Evropianëve. LIVE ITALI–SHQIPËRI 2-1 Bastoni 11′, Barella 16’/ Bajrami 1′...
Mahnitëse! Shqipëria ndëshkon Italinë në sekondat e para
21:15
Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në ndeshjen e orës 21.00. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet. Si trajneri Sylvinho, ashtu edhe homologu Spalleti...
Arrestohen 67 tifozë italianë. U kapën me thika e bomba me të cilat do sulmonin tifozët shqiptarë
20:58
67 tifozë italianë u ndaluan, u bllokuan para se të niste prita ndaj shqiptarëve. Ata do të gjykohen menjëherë Mund të ketë edhe shumë tifozë italianë të ndalur në Dortmund para ndeshjes së Kampionatit Evropian ndaj Shqipërisë, sipas mediave gjermane...
Në grup me Shqipërinë/ Spanja fiton 3 me 0 me Kroacinë
20:32
Kroatët e shumtë bënë tifo, por ishin spanjollët ata që shënuan. Spanja u tregua e frikshme në ndeshjen e saj të parë në Euro 2024 duke paralajmëruar rivalët e grupit. “La Roha” shkatërroi 3-0 Kroacinë në takimin e zhvilluar në...
Nga sot shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit
20:15
Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në vendin tonë, Anar Huseynov në një postim në rrjetin social X, bën me dije se “nga sot, edhe...
Zbulohet shkaku i zjarrit masiv në Shkodër. Dy 9-vjeçarë i vunë flakën tregut
19:55
Zbulohet shkaku i zjarrit masiv në Shkodër. Dy 9-vjeçarë i vunë flakën tregut Policia vendore informon se ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbasditen e djeshme në lagjen “Ndoc Mazi”. ‘Strukturat Hetimore të Drejtorisë Vendore dhe të Komisariatit të Policisë Shkodër...
Dëmtohet mjeti që lundronte, shpëtohet turistja britanike në Dhërmi
19:44
Një turiste nga Britania është shpëtuar mrekullisht, pasi mjeti me të cilin po lundronte u dëmtua. Ajo po lundronte në vendin e quajtur “Shpella e Pëllumbave” në Gjipe. Turistja britanike u nxor në breg në gjendje të mirë shëndetësore. Njoftimi...
Bëjnë Shqiponjën/ Policët gjermanë festojnë me tifozët shqiptarë në Dortmund (FOTO)
19:36
Shqipëria do të përballet me Italinë mbrëmjen e kësaj të shtune, ora 21:00, në kuadër të Kampionatit Europian të Futbollit, Euro 2024. Prej mëngjesit, rrugët e Dortmund jane mbushur nga tifozët shqiptarë, të cilët kërcenin dhe vallëzonin me muzikë e...
Zbulohet formacioni i sfidës Itali-Shqipëri. Manaj në sulm, Broja në stol (FOTO)
19:15
Dhe pak orë na ndajnë nga takimi midis Shqipërisë dhe Italisë në Dortmund, teksa mediat italiane duket se kanë zbuluar formacionet e takimit. Sipas “Sport Mediaset”, në krye të sulmit për kuqezinjtë do të jetë Rey Manaj, ndërsa Armando Broja...
Mot përvëlues në Meksikë, deri më tani 125 persona kanë ndërruar jetë
19:01
Temperaturat e larta që kanë prekur Meksikën kanë rezultuar në vdekjen e 125 personave në mbarë vendin deri më tani këtë vit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të premten. Meksika aktualisht po përjeton temperatura përvëluese pasi vala e fundit e të...
Shpërthim i fuqishëm, disa ushtarë izraelitë vriten në Gaza
18:27
Tetë të vdekurit besohet se kanë qenë duke vozitur në një autokolonë pas një ofensive gjatë natës kundër Hamasit dhe kanë vdekur brenda një automjeti të blinduar. Bëhet e ditur se ky sulm vjen në mes të ofensivës së vazhdueshme...
“Veprime që kërcënojnë paqen”, Biden zgjat urdhrin për gjendje të jashtëzakonshme për Ballkanin Perëndimor
18:26
SHBA- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka zgjatur për edhe një vit urdhrin ekzekutiv për gjendjet të jashtëzakonshme në Ballkan, duke vlerësuar se situata në Ballkan vazhdon të përbëjë kërcënim për sigurinë kombëtare dhe politikën e jashtme...
Tjetër sulm me thikë në Gjermani, policia ekzekuton agresorin
18:10
Një burrë ka therur me thikë tre persona në qytetin e vogël të Wolmirstedtit në Gjermani, para se policia ta vriste, kanë njoftuar autoritetet gjermane të shtunën. Tre personat e therur janë në gjendje të rëndë. Prokuroria shtetërore nga qyteti...
FOTO/ Shiste bageti me dhëmbë artificiale për Kurban Bajram, arrestohet tregtari
17:57
Një tregtar në Karachi, Pakistan është arrestuar pasi shiste dhi kurbani me dhëmbë plastike. Policia vendore tha sot se kishte arrestuar tregtarin që shiste kafshët e sakrificës me dhëmbë plastike, në zonën Gulberg Chowrangi të metropolit pakistanez, sipas rrjetit vendas ARY...
Banorët i vënë flakën bodrumit të pallatit në Sarandë, ja kush është shkaku
17:23
Një bodrum pallati mbi spitalin e Sarandës është përfshirë ditën e sotme nga flakët. Mësohet se ky zjarr është vënë me qëllim nga vetë banorët për të asgjësuar mbeturinat e spitalit. Banorët nuk e kishin parashikuar se zjarri do të...
Shuhet zjarri në Shkodër/ U dëmtuan 5 shtëpi dhe 80 njësi tregtare nga flakët që përfshinë tregun e rrobave
16:54
Nga zjarri i rënë mbrëmjen e së premtes, në tregun e “Isa Boletinit”, kjo është ajo çfarë ka mbetur. Rreth 80 njësi tregtare të shkatërruara plotësisht dhe 5 banesa të djegura. Dëmi i shkaktuar është kolosal. Ndërsa kjo është një...
Gansu, njihuni me rajonin që rrit të ardhurat e banorëve përmes zhvillimit me cilësi të lartë
16:34
Gansu përpiqet të përmirësojë të ardhurat e njerëzve në mes të zhvillimit me cilësi të lartë Në një përpjekje për të përmirësuar të ardhurat e njerëzve, rajoni Gansu i Kinës veriperëndimore ka qenë e suksesshme në përpjekjet e saj për...
Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Lezhë, përplasen katër makina
16:29
Një aksident i rendë është regjistruar në aksin Shkodër – Lezhë, në afërsi të fshatit Beltojë. 4 automjete janë përplasur me njëra tjetrën por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Njëra nga makinat, është një Audi me targa italiane. Sakaq...
Dëshmia tronditëse: Gerald Shehu do ta digjte trupin e recepsionistit Eraldo Nevruzit, por nuk e merrte furra
15:10
Nga 29 persona të shoqëruar nga policia e Vlorës për zbardhjen e krimit makabër në Himarë, deklarimet e dy prej tyre jo vetëm rindërtuan skenën makabër të vrasjes së Eraldo Nevruzit, por përputhën edhe provat e mbledhura nga hetuesit. Emisioni...
Shkrumbohet krejtësisht supermakina 1,5 milionë euro në Athinë (Foto)
15:04
Një zjarr i madh ka rënë mëngjesin e së shtunës në një zonë në Greqi të quajtur Attiki Odos, në drejtim të Elefsinës, duke shkaktuar vonesa të konsiderueshme në lëvizjen e mjeteve. Sipas informacioneve të para, një supermakinë e markës...
Franca përfshihet nga demonstratat, protestohet kundër së djathtës ekstreme
14:47
FRANCË- Demonstratat priten në Paris dhe disa qytete të tjera franceze të shtunën për të protestuar kundër rritjes së Tubimit Kombëtar (RN) të ekstremit të djathtë në zgjedhjet evropiane të së dielës së kaluar. Policia tha se 350,000 njerëz pritej...
E kanë mjaft shqiptarë. Kush është pasaporta më e fuqishme në Evropë dhe e dyta më e fuqishme në botë!
14:19
Pasaporta italiane njihet si pasaporta më e fuqishme në Evropë dhe e dyta më e fuqishme në botë. Sipas indeksit të dokumenteve të udhëtimit Visa Guide, pasaporta italiane ka mbledhur gjithsej 90.49 pikë, duke i lejuar mbajtësve të saj hyrjen...
Disavantazhet e kremit spray kundër diellit!
14:15
Një nga arsyet kryesore për popullaritetin e kremrave kundër diellit me spray është lehtësia e tyre e madhe. Këto spërkatje mund të aplikohen shpejt dhe në zona të vështira për t’u arritur. Kjo lehtësi e përdorimit është veçanërisht e dobishme...
Shkatërrohet banda e pro*stitucionit në Greqi! Arrestohen 3 shqiptarë, mes tyre edhe një grua
13:59
Policia greke ka çmontuar një grup kriminal, që shfrytëzonin vajza dhe gra për prostitucion në shtëpi publike. Mësohet se banda kriminale vepronte në zonën e Metaksurgios në Athinë, me qëllim përfitimin financiar të paligjshëm. Gjatë operacionit policor, u arrestuan 7...
Theo Hernandez ‘ngrin’ Milanin: Nuk e di nëse do të qëndroj, flasim më vonë…
13:37
Nga grumbullimi me kombëtaren franceze në Paderborn, në konferencë shtypi ka dalë Theo Hernandez dhe Marcus Thuram. Mbrojtësi i Milanit u deklarua i patransferueshëm nga Zlatan Ibrahimovic, por Theo ishte evaziv për këtë temë: “Jam i fokusuar në Kampionatin Evropian....
Fiksim i çuditshëm! Ishte kthyer në makth për shoferët, kapet shkatërruesi i fshirësve të xhamave të makinave në Tiranë
13:35
Ishte kthyer në makth për shoferët, kapet shkatërruesi i fshirësve të xhamave të makinave në Tiranë. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, pas kallëzimeve të depozituara nga disa shtetas, për një person që iu kishte dëmtuar fshirëset e xhamave...
Milani e ka seriozisht me Brojën, dërgon skaut në Dortmund për ta parë ndaj Italisë
13:04
Ndërsa pret të kuptojë se si do të zhvillohet marrëveshja e Zirkzee javën e ardhshme, Milani po lëviz përpara në merkato, në funksion të merkatos së verës. Sipas asaj që raporton “Sky Sport”, në fakt, një skaut i klubit kuqezi...
Humb jetën një burrë në plazhin e Durrësit, zhduket shoferi i aksidentit
12:55
Durrës, 15 Qershor 2024/noa.al- Një burrë në moshë të thyer ka humbur jetën pak minuta më parë në një aksident në Durrës kurse drejtuesi i mjetit që e përplasi u zhduk në drejtim të paditur. Ngjarja ndodhi sot rreth orës...
Aksident me vd*ekje në Durrës/ Makina me targa të huaja përplas një person
12:50
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një të moshuari, është regjistruar rreth mesditës në Durrës. Sipas informacioneve, raportohet se në aksin rrugor Plepa-Shkozet, një makinë me targa të huaja, ka përplasur për vdekje një të moshuar. Grupi hetimor...
‘Miss Universe Albania 2024’ flet për tradhtinë e ish-partnerit dhe lajmet e romancës me Butrint Imerin
12:40
Françeska Rustemi, e cila vetëm pak ditë më parë u shpall “Miss Universe Albania 2024”, është përfolur për një romancë me këngëtarin Butrint Imeri. Mbrëmjen e kaluar, ajo ishte e ftuar në “Top Arena”, ku i hodhi poshtë lajmet e...
Duka: Forca e kombëtares kuqezi është grupi, jemi gati për Europianin
12:37
Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport” në prag të ndeshjes debutuese të Shqipërisë ndaj Italisë, në Euro 2024. Kreu i futbollit shqiptar foli për gjendjen e skuadrës, marrdhëniet e mira me Presidentin e...
E trishtë dhe e papritur, ndahet nga jeta portieri 26-vjeçar i kombëtares malazeze
12:01
Portieri i Millwall dhe Malit të Zi, Matija Sarkic, 26 vjeç, u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në një apartament në Budva, raporton “Reuters”, duke cituar gazetën malazeze “Vijesti”. Shkaqet dhe rrethanat e vdekjes së tij nuk janë zbardhur....
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
11:44
Ndeshja e sotme mes Italisë dhe Shqipërisë nuk është e parëndësishme për Gianni De Biasi, i cili drejtoi kombëtaren ballkanike nga viti 2011 deri në vitin 2017. Është një ndjenjë e dyfishtë për të, siç zbuloi në një intervistë për...
Ç’po ndodh? Ilir Meta, me vare në dorë bën thirrje: Rrëmbeni armët, unë kallashin e kam gati!
11:23
Ish- Presidenti Ilir Meta, ishte në fshatin Suk 1 të bashkisë Roskovec për të qenë krah banorëve të cilët kundërshtojnë ndërtimin e TEC. "Po kërcënohen për tu helmuar nga një investim kriminal të Edi Ramës, duke e menduar Roskovecin si...
Bilancet, precedentët, kuriozitete pikante….; gjithçka duhet të dini për ndeshjen Itali-Shqipëri
11:18
Ky do të jetë takimi i parë mes Italisë dhe Shqipërisë në një kompeticion të madh. Axurrët i kanë fituar të 4 ndeshjet e mëparshme (miqësore dhe kualifikuese) kundër kuqezinjve (me 7 gola të shënuar dhe një të pësuar), të...
Zjarri në tregun e rrobave në Shkodër, tregtarët me lot në sy: Kemi bukën e gojës këtu!
11:14
Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu tregun e rrobave të përdorura pasditen e djeshme rreth orës 18:55 në lagjen “Ndoc Mazi” në Shkodër. Zjarri nisi fillimisht brenda tregut, duke u përhapur në banesat që ndodheshin pranë duke djegur 5...
Italia e humb betejën e ‘lojtarit të 12-të’ pa nisur ende ndeshja me kuqezinjtë
10:57
Përveç grackave të lidhura me debutimin në një event të rëndësishëm siç është Kampionati Evropian, Italia e Luciano Spallettit do të duhet të marrë parasysh një vështirësi të mëtejshme në ndeshjen kundër Shqipërisë, e planifikuar për të shtunën e 15...
Ndahet nga jeta intelektuali elbasanas, profesor Kujtim Bevapi
10:15
Ndahet nga jeta profesor Kujtim Bevapi. Lajmi është bëri i ditur nga familja e z. Bevapi. Ai u shua në moshën 76-vjeçare duke lënë pas një vepër të çmuar studimore. Kujtim Bevapi (1948) ka lindur në Elbasan. Ai ka punuar...
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
09:57
Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë që prej vitit 2013, ka dhënë një intervistë për “Tuttosport” në kuadër të ndeshjes kundër Italisë, që do të hapë Kampionatin Europian të Gjermanisë për kombëtaren e drejtuar nga Silvinho. Një sfidë jo e parëndësishme...
Breshëri me kallashnikov në Vlorë, arrestohet i riu
09:38
Në zbatim të masave të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Vlorë, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative se një shtetas lëvizte i armatosur, finalizoi operacionin e koduar “Strike...
Itali-Shqipëri, formacionet e mundshme. Spalleti ka vendosur gjithçka, Sylvinho ende me disa dilema
09:31
Aventura gjermane e kampiones së Europës në fuqi, Italisë, do të nisë mbrëmjen e sotme. Skuadra e Luciano Spallettit do të sfidojë Shqipërinë prej orës 21:00. Kuqezinjtë kanë pjesëmarrjen e dytë në një Kampionat Europian, pas debutimit në “Francë 2016”....
Pas dorëheqjes së Ceno Klosit, ja cila është drejtoresha e përkohshme e tatimeve
09:30
Elidjana Çelaj është emëruar përkohësisht drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve, pas lirimit nga detyra të ish-drejtorit të përgjithshëm Ceno Klosi. Në urdhrin e Ministrit të Financave dhe Ekonomisë që ka hyrë në fuqi pas botimit në Fletoren Zyrtare thuhet se...
Jul Deda pyet nëse është shtatzënë, ja si iu përgjigj Françeska Murati!
09:10
Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top Channel. Një reality-show i mbushur me lot, surpriza, dashuri, arritje, çmenduri, por mbi të gjitha transparencë....
Pavard, francezi që i jep zemër Italisë: Tek Inter gjeta një familje, klub të madh
09:10
Ndërsa pret të debutojë në Kampionatin Evropian që nisi dje, Franca pati një mëngjes plot me konferenca për shtyp. Për gazetarët e pranishëm ishte në dispozicion edhe mbrojtësi i Interit, Benjamin Pavard, i cili për klubin zikaltër nuk tha asgjë...
Begaj niset drejt Zvicrës, do marrë pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën
08:35
Presidenti Bajram Begaj është nisur ditën e sotme drejt Zvicrës për të marrë pjesë në Samitin e nivelit të lartë të Paqes për Ukrainën, që do të zhvillohet më 15-16 qershor 2024 në Bürgenstock, pranë qytetit të Lucernës. Samiti do...
Si u zbulua armatimi që ishte fshehur nga pjesëtarë të grupit terrorist në veri të Kosovës?
08:21
KOSOVA- Policia e Kosovës, pas informacioneve të pranuara nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka gjetur dhe sekuestruar dje një sasi armatimi në veri të Mitrovicës, që ishte fshehur nga ish-pjesëtarët e grupit terrorist që kryen sulmin në Banjska më...
Fundjava me mot të qëndrueshëm dhe të ngrohtë! Si parashikohen temperaturat
07:33
Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugore. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë...
Horoskopi i Paolo Fox, e shtunë 15 qershor 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
23:58
Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, tranzitet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian publikon pasqyrën  astrologjike për...
‘Furtunë’ në qeverinë greke! Mitsotakis ndryshon katër ministra dhe shtatë zëvendësministra
23:31
Midis ndryshimeve kryesore bie në sy zëvendësimi i ministres së Brendshme pas skandalit të rrjedhjes së e-maileve të grekëve homogjenë dhe vendin e saj e merr zoti Theodhoros Livanios. Pesë ditë pas një rezultati jo të mirë të konservatorëve në...
Aksident në Vlorë. Dy persona në spital
23:29
Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrethrrotullimin që të çon në Nartë. Një makinë është përplasur me bordurat anësore të rrugës dhe për pasojë janë lënduar dy persona. Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Vlorës.
Gjermania fiton me rezultat të thellë 5-1 me Skocinë. Golat
23:10
Gjermania fiton me rezultat të thellë 5-1 me Skocinë. Mes ngjyrave të kombeve pjesëmarrëse, këngëve dhe kërcimit ka nisur në Munich Kampionati Europian 2024 i Gjermanisë. Përkujtimi i legjendës Franz Beckenbauer i la vendin sfidës hapëse për turneun e 17-të...
Zjarr në Shkodër, dy zjarrfikës dhe një e moshuar dërgohen në spital nga asfiksia
23:04
Zjarri që ka përpirë 5 banesa në tregun e rrobave të përdorur në Shkodër ka dëmtuar rreth 100 tregtar që operonin në këtë zonë. Bëhet me dije se 2 zjarrfikës dhe një e moshuar janë asfiksuar nga zjarri dhe janë...
Momenti emocionues kur zjarrfikësit shpëtojnë kotelen nga zjarri masiv që shpërtheu në Shkodër. Video
22:25
Një zjarr masiv ka shpërthyer sot në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër. Zjarri shkaktoi dëme të mëdha materiale. Zjarrfikës nga disa qytete u përfshinë në fikjen e flakëve. Një moment emocionues ka qenë kur zjarrfikësit e palodhur shpëtuan...
Humb jetën punonjësi i Portit në Durrës
22:18
Një 35-vjeçar, punonjës në Portin e Portoromanos, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe duke humbur jetën këtë mbrëmje Policia njofton se ka shoqëruar në komisariat personat përgjegjës për vdekjen e 35-vjeçarit të identifikuar me inicialet K.M.. “Rreth orës...
Gjermania ‘shpartallon’ Skocinë 3 me 0 që pjesën e parë. Golat
22:06
GJERMANI – Në orën 21:00, në Mynih, nisi ndeshja hapëse e Euro 2024, Gjermani – Skoci. Kuptohet se përfaqësuesja vendëse është favorite për ta fituar këtë takim, por kujdes nga surprizat që në start. Dhe që në minutën e 11-të...
Një grua humb jetën nga uji i pijshëm i ndotur. Njoftimi zyrtar
21:58
Një grua në moshë të thyer ka humbur jetën pasi u dërgua në spital dhe hetimi nxori se ajo vdiq për shkak të ujit të ndotur që vinte në çezmat e shtëpisë. Ngjarja ndodhi në Magnezia, Greqi dhe viktimë është...
Gjermania shënon dy golat e parë në Euro 2024
21:31
Në orën 21:00, në Mynih, nisi ndeshja hapëse e Euro 2024, Gjermani – Skoci. Kuptohet se përfaqësuesja vendëse është favorite për ta fituar këtë takim, por kujdes nga surprizat që në start. Dhe që në minutën e 11-të janë panzerat...
Duke nxituar për ndeshjen, tifozët skocezë përplasin makinat kokë më kokë
21:26
Një grup tifozësh skocezë kanë shkaktuar një aksident të dhunshëm në zonën e aeroportit rajonal të Niederrhein, në Weeze, North-Rhine Westphalia, me sa duket sepse po lëviznin në anën e majtë të rrugës. Pesë tifozët, raporton “Bild”, kanë mbërritur të...
Koka e një njeriu gjendet në ujërat greke
21:20
Një kafkë njeriu është gjetur në det, mesditën e sotme, në zonën detare të Rachonit në Thassos të Greqisë, raporton noa.al. Sipas Rojes Bregdetare, në vendngjarje shkuan zyrtarë të Autoritetit Portual të Thasos, ku morën kafkën e njeriut, e cila...
Kate Winslet rrëfehet: Pse puthja me Leonardo DiCaprio në Titaniku ishte një makth
21:14
Kate Winslet rrëfehet për herë të parë, vite pas vështirësive në filmimin e Titanikut me Leonardo DiCaprio Skena më ikonike e Titanikut për Kate Winslet dhe Leonardo DiCaprio ishte në fakt një makth dhe aspak romantike edhe pse ka hyrë...
Berisha mori vulën, Ambasada paralajmëron: Të gjithë të bëjnë kujdes se si punojnë me individë të shpallur non grata nga SHBA
21:10
Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë ndryshuar qëndrim për ish-kryeministrin Sali Berisha, edhe pse kryetari i demokratëve arriti një fitore ligjore këtë javë në Gjykatën e Apelit. Madje sot ka ardhur dhe një paralajmërim i qartë nga ana e...
Zjarrfikës mbi çatitë e shtëpive/ Foto nga puna e vështirë për shkak të katrahurës urbanistike
20:50
SHKODËR- Vijojnë ende aktive flakët në tregun e rrobave të përdorura. Forcat zjarfikëse po punojnë për shuarjen e plotë të vatrës së zjarri, ku shihen edhe mbi çatitë e shtëpive. Siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme, tymi ka pushtuar...
Zjarri masiv në Shkodër/ E moshuara merret me barelë, ka të asfiksuar
20:42
SHKODË- Një zjarri masiv përfshiu tregun e rrobave të përdorura gjatë pasdites së sotme në lagjen “Ndoc Mazi” të Shkodrës. Gjithashtu flakët kanë asfiksuar edhe njerëzit, që ndodheshin aty pranë. Bëhet me dije se flakët kanë shkrumbuar 25 njësi tregtare...
Gjendet pas tetë ditësh me të dashurin 18-vjeçarja e humbur në Lushnjë
20:35
LUSHNJË- Gjendet pas tetë ditësh 18-vjeçarja e humbur në Lushnjë. Ishte babai i saj i cili bëri kallëzimin më 6 qershor të largimit nga banesa dhe humbjes së kontaktit me të bijën. Bëhet me dije se e reja është kthyer...
Zjarri në Shkodër/ Flakët shkrumbojnë 25 njësi tregtare dhe dy banesa, rrezikohet edhe një shkollë
20:04
Zjarri në tregun e rrobave të përdorura në Shkodër, ka shkrumbuar 25 njësi tregtare dhe dy banesa. Si pasojë e flakëve që përhapen me shpejtësi nga era rrezikohet edhe një shkollë. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar, pasi tregu ishte...
Zjarr gjigant në Shkodër!
19:20
Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë sot në lagjen Qafëhardhi në qytetin e Shkodrës pranë tregut. Forca të shumta zjarrëfikëse janë drejt vendit të ngjarjes. Zjarri siç duket edhe nga fotot e siguruara nga Noa.al zjarri duket i...
Rast i çuditshëm! I ‘vdekuri’ ngjallet në shtratin e ambulancës dhe vrapon për t’u kthyer në shtëpi. Gruaja: Nuk është hera e parë që ngjallet pasi vdes!
19:07
Familjarët e një 59-vjeçari kanë thirrur ambulancën në një moment pasi i afërmi i tyre ka “vdekur” nga pija e tepërt e alkoolit. Burri kishte rënë përtokë dhe në atë moment familjarët e tij kanë lajmëruar ambulancën pasi kanë menduar...
Ngjarje e rëndë në Maqedoninë e Veriut/ Nusja v*ret me th*ikë burrin dhe vjehrrin
18:41
Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e djeshme qytetin e Kratovës, ku një 63-vjeçar dhe djali i tij janë vrarë me thikë nga nusja e këtij të fundit. Nusja 36-vjeçare, e identifikuar me inicialet V.I. është arrestuar, ndërsa trupave...
Apeli i dha Berishës vulën e PD, Basha premton parti të re: Do bëjmë rekurs, shqiptarët do të kenë alternativën që presin
18:13
Pas mbledhjes me Kryesinë dhe Kolegjin e Kryetarëve, Lulzim Basha deklaroi se PD do të bëjë rekurs sepse e konsideron jo të ligjshëm vendimin e Apelit. Në një prononcim për mediat, Lulzim Basha deklaroi se shqiptarët do të kenë alternativën...
ANALIZË | Pse mikrofinancat marrin mё shumё risk pёrsipёr dhe si reflektohet kjo nё çmim? – Nga Aurora Sulçe
17:29
ANALIZË | Pse mikrofinancat marrin mё shumё risk pёrsipёr dhe si reflektohet kjo nё çmim? Nga Aurora Sulçe Në diskutimet e përditshme lidhur me sigurimin e një kredie, norma e interesit është pika më e ndjeshme. Sa do të paguajmë...
Moment TRONDITËS/ Karroca e fëmijës 3-muajsh përplaset me trenin në lëvizje
17:27
Një foshnjë shpëtoi për mrekulli pasi karroca e saj doli përpara në një platforme hekurudhore dhe preku skajin e një treni që lëvizte me shpejtësi. Pamjet e “CCTV” kapën skenat e frikshme në stacionin e trenit në Banbury ndërsa një...
Prrenjas/ Goditi me grushte për shkak të detyrës punonjësin e shërbimit pyjor, ndalohet 41-vjeçari
16:44
Prrenjas Goditi me grushte, për shkak të detyrës, punonjësin e shërbimit pyjor, ndalohet 41-vjeçari. Gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi mallra të dyshuara të kontrabanduara. Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare i DVP Elbasan,...
Përmirësimi ekonomik i Kinës do të sjellë mundësi të reja për zhvillimin global
16:18
Kryeministri kinez Li Qiang deklaroi të premten se përmirësimi i strukturës ekonomike të Kinës do të sjellë mundësi të reja për zhvillimin global. Li i bëri deklaratat gjatë takimit me përfaqësuesë nga sektorët industrialë dhe tregtarë në Oklend, Zelandën e...
Gjykata e Lartë pranon kërkesën e Berishës dhe Malltezit për heqjen e masës së sigurisë
16:07
Tiranë/ Noa.al- Gjykata e Lartë ka regjistruar këtë të premte kërkesën e ish kryeministrit Sali Berisha dhe të dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi për revokim të masës së sigurisë. Si Berisha edhe Malltezi kundërshtojnë masën “arrest në shtëpi”. Berisha ndodhet...
Dhjetë qen grekë sulmojnë egërsisht shqiptaren, gruaja përfundon rëndë në spital
15:52
GREQI- Një shqiptare 44-vjeçare është sulmuar nga disa qenë endacakë në zonën e Filiros në Selanik të Greqisë. Mësohet se shqiptarja është sulmuar dhe kafshuar në pjesë të ndryshme të trupit nga dhjetë qenë. Si pasojë e sulmit të egër,...
‘Akuzohem për 360 mijë lekë të vjetra!’ GJKKO e dënoi me 1 vit burg, reagon ish kryebashkiakja e Libohovës
15:49
Ish-kryetarja e bashkisë së Libohovës, Luiza Mandi u dënua nga GJKKO me 1 vit burg pasi SPAK ngriti ndaj saj akuzën e shpërdorimit të detyrës. Gjithçka nisi nga një kallëzim që u depozitua nga një qytetar, i cili denoncoi faktin...
Ky është i dënuari me 15 vjet burg i kapur sot nga policia
15:34
Agron Osmanllari alias Osmani alias Meka, 57 vjeç, është arrestuar këtë të premte në Korçë, pasi në maj tè vitit 2018, plagosi me pistoletë në Bilisht, Erion Çollakun. Në vitin 2019, Gjykata e Apelit e Korçës e ka dënuar 57...
Kërkoi lirimin nga qelia, ja çfarë vendosi Apeli i GJKKO për Fredi Belerin
15:13
Apeli i GJKKO-së ka shtyrë seancën për Fredi Belerin, i dënuar me 2 vite burg për blerje votash, i cili kërkoi lirimin nga qelia. Seanca gjyqësore për dhënien e vendimit do të mbahet më 25 Qershor në orën 13:00. Kryebashkiaku...
Furgoni përplaset me mjetin bujqësor në aksin Lushnjë-Berat
15:11
Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin Lushnjë-Berat. Mësohet se një furgon është përplasur me një mjet bujqësor. Si pasojë e këtij aksidenti është dëmtuar lehtë një pasagjere e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Policia...
Dyshohet të përfituara nga veprimtari kriminale/ Iu gjetën mbi 100 mijë euro në makinë, dy të proceduar në Fier
15:03
Ka nisur procedimi penal për dy shtetas në Fier, 51 dhe 53 vjeç. Këta shtetas qarkullonim me shuma të mëdha parash që dyshohet se janë të përfituara nga veprimtari kriminale, të kryera jashtë vendit. Ndërkohë janë sekuestruar rreth 100 900...
Spalletti: Një Itali gjigandësh dhe heronjsh, iu kërkoj 60 milionë tifozëve të luajnë me ne
15:02
Pas kaq ditësh pritje, koha e hipotezave ka mbaruar. Italia e trajnerit Spalletti është gati për të debutuar në “Euro 2024”. Kundërshtari i parë i grupit është Shqipëria e Sylvinhos, ndaj të cilës do të luajë të shtunën mbrëma në...
I dënuar me 15 vite burgim pasi tentoi të vriste një person me armë zjarri, vihet në pranga 57-vjeçari
14:25
Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale në Departamentin e Policisë Kriminale në DPPSH finalizoi operacionin policor të koduar “Operacionalja 9”. I dënuar në vitin 2019, me 15 vjet burgim, për një tentativë për vrasje me armë zjarri, si rezultat i...
Informacione të rëndësishme për tifozët shqiptarë që do të ndjekin Itali-Shqipëri në stadiumin e Dortmundit
13:51
Shqipëria është gati për ndeshjen e parë në "EURO 2024" ndaj Italisë. Një sfidë me rëndësi maksimale, ndërsa stadiumi i Dortmundit pritet të pushtohet nga tifozët e shumtë shqiptarë për të përkrahur dhe mbështetur kombëtaren kuqezi. Atmosfera në stadiumin e...
U denoncua për largim nga banesa nga burri, gjendet në Fier gruaja: Ika me dëshirë!
13:22
Një 20-vjeçare, e cila ishte larguar nga banesa e bashkëshortit të saj, është gjetur ditën e sotme. Menjëherë pas denoncimit të 23-vjeçarit për largimin nga banesa të bashkëshortes së tij 20-vjeçare në Kavajë, policia vendore është vënë në lëvizje për...
Dy bashkëshortët në Durrës, denoncojnë në polici: Na kanë ikur gratë nga shtëpia
13:14
Dy denoncime janë bërë në Policinë e Durrësit, nga dy burra. Të dy kanë denoncuar se bashkëshortet u janë larguar nga banesa dhe nuk kanë asnjë njoftim prej tyre. Denoncimi i parë është bërë nga 38-vjeçari, D. P., banues në...
Protesta/ Klevis Balliu rrëzohet në tokë, Bardhi e Nallbati i sulen efektivëve: Do t’i q* robt!
13:05
Momente tensioni në protestën para Bashkisë së Tiranës. Deputetët e Berishës patën një përplasje me policinë, madje edhe i ofenduan ata. Në një moment të përplasjes, Klevis Balliu siç shihet edhe në këtë pamje është rrëzuar në tokë. Në këtë...
E rëndë në Prizren/ Babai qëllon me th*ikë vajzën e tij 21-vjeçare
12:43
Ngjarje e rëndë në Prizren. Babai qëllon me thikë vajzën 21 vjeçe. Lajmin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Shaqir Bytyqi. “Më datën 14/06/2024 rreth orës 00:10 është raportuar se në Prizren, një i dyshuar (A.Sh 44 vjeç)...
Furgoni përplaset me autokombajnën, plagosen 7 turistë francezë në Lushnjë
12:39
7 turistë francezë përfundojnë në spitalin e Lushnjës. Shkak është bërë një aksident që ka ndodhur kur furgoni me të cilin udhëtonin në drejtim të Beratit është përplasur me një autokombajnë që lëvizte nga njëri krah i rrugës në tjetrin....
Nis protesta e opozitës, flakadanë dhe molotovë para bashkisë
12:30
TIRANË- Nis me tensione protesta e sotme para Bashkisë së Tiranës. Protestuesit pasi kanë hedhur bomba molotov drejt godinës së bashkisë kanë ndezuar goma. Më pas policia ka tentuar të shuajë flakët por ky veprim ka irrituar protestuesit. Siç shihet...
‘Euro 2024’ / Spanja dhe Gjermania synojnë ‘pokerin’ historik, Italia për të mbrojtur titullin
11:59
Pas triumfit në “Wembley” në vitin 2021, tifozët italianë janë të emocionuar për fillimin e Kampionatit Evropian të Futbollit, i planifikuar nga 14 qershori deri më 14 korrik në Gjermani. Një kompeticion historik, që i ka rrënjët në mesin e...
Befason Fredi Beleri: Nëse lirohem, do të zgjedh postin e kryebashkiakut të Himarës, jo atë të eurodeputetit
11:22
Në një intervistë telefonike nga burgu për Euronews Albania, kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, deklaroi se nëse Gjykata e Apelit e shpall të pafajshëm, do të zgjedhë të jetë kryebashkiak i Himarës, jo deputet në Parlamentin Europian. Fredi...
Policia e Shtetit njofton kufizimet e lëvizjeve të automjeteve në akset kryesore rrugore në shkallë vendi
11:17
Policia e Shtetit njofton kufizimet e lëvizjeve në akset kryesore rrugore në shkallë vendi për sezonin turistik, fundjavat dhe ditët e festave. ‘Me fillimin e sezonit turistik veror dhe në kuadër të masave lehtësuese për qarkullimin e mjeteve, Policia e...
Duka jep kushtrimin kuqezi: Nuk kemi ardhur në Gjermani për turizëm, por për të fituar
11:16
Kur ka mbetur vetëm një ditë nga debutimi i kombëtares shqiptare në "Euro 2024", presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka treguar ndjesitë dhe emocionet në prag të sfidës ndaj Italisë, që do të luhet në stadiumin e Dortmundit. Në një intervistë...
E trishtë! Ndërron jetë papritur pronari i byrektores në Mitrovicë
10:59
Një lajm i trishtë vjen nga Mitrovica, ku i riu Rexhep Sadikaj, ka ndërruar jetë. Mësohet se i riu aktualisht po jetonte në Finlandë. I ndjeri ishte pronar i byrektores ndër më të njohurat në Mitrovicë “Parisi”. Lajmin e e...
Injoroi simptomat, 35-vjeçarja humb jetën në lule të moshës nga tumori në kokë
10:58
Grimierja e të famshmëve në Rumani, Anca Molnar, rreth një vit pasi u diagnostikua me tumor në kokë, ka humbur jetën në moshën 35-vjeçare. Anca Molnar, e cila ishte e njohur për punën e saj me të famshëm në vendlindjen...
Agjentët e AMP i shqyejnë derën, arrestohet polici që përndiqte dhe përplasi me makinë kolegen e Vlorës! Video
10:40
Agjentët e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore kanë lokalizuar dhe kanë arrestuar kolegun e tyre, inspektorin Festim Xhafaj. Ky shtetas me detyrë deri pak javë më parë në Komisariatin e Himarës, ishte shpallur në kërkim për përndjekje dhe përplasje me makinë...
Drejtori sportiv i Borussia Dortmund për të ardhmen e Hummels: Le të presim edhe disa ditë…
10:26
Ku do të luajë Mats Hummels sezonin e ardhshëm? Mbrojtësit të lindur më 1988 i skadon kontrata me Borussia Dortmundin më 30 qershor dhe po përflitet se është gati të kalojë në Serie A. Në gjurmët e tij janë Milani...
Aksident në Tiranë/ 55-vjeçari përplas për vdekje një person që lëvizte me biçikletë (EMRI)
09:46
Një aksident është regjistruar pak momente më parë në rreth rrotullimin e Shkozës në Tiranë. 55-vjeçari, Gëzim Marashi, ka përplasur me makinë shtetasin Vlash Sokoli, 76 vjeç. Viktima ka qenë duke kaluar rrugën, teksa është përplasur nga automjeti i drejtuar...
Zhvillohet në Elbasan eventi në kuadër të 75-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Kinë
09:45
Në qytetin e Elbasanit u organizua eventi Dialogu Rinor Kinë-Shqipëri në kuadër të 75-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Kinës. Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja, deklaroi se qyteti i Elbasanit ka një miqësi të vjetër...
Bogdani: Nuk jemi aq mbrapa Italisë, kushdo që e nënvlerëson Shqipërinë do të ketë probleme
09:41
Golashënuesi më i mirë në historinë e Shqipërisë, pavarësisht se doli në “pension” 11 vite më parë, Erjon Bogdani, i lindur në vitin 1977, u intervistua nga mediat italiane. Ish-sulmuesi i disa skuadrave italiane iu përgjigj disa pyetjeve në lidhje...
Teknologjia, financa dhe sigurimet, me rritje të lartë në 5 vitet e fundit. Në cilët sektorë paguhen më tepër punonjësit?
09:18
Personat e punësuar në ndërmarrjet që ushtrojnë aktivitet financiar apo në kompanitë e sigurimit, paguhen më tepër, ndjekur menjëherë më pas nga sektori i informacionit dhe komunikimit. Nga të dhënat e INSTAT rezulton se gjatë tremujorit të parë 2024, paga...
“I çova në gjykatë, SPAK-u t’i hetojë”/ Curri i revoltuar me policinë rrugore, tregon çfarë i ndodhi pasi e filmoi makina inteligjente
09:15
Arjan Curri ka akuzuar policinë rrugore për abuzim të vënies së gjobave njerëzve të thjeshtë, ku i hiqet patenta dhe i vendosin gjoba me shumë të mëdha. Në një ndër këto raste ka qenë edhe ai vetë i përfshirë dhe...
Shqipëria me 84% të automjeteve të përdorura. Por, cilat marka preferojnë shqiptarët ti blejnë të reja?
09:15
Gjatë periudhës janar- maj 2024, janë regjistruar për herë të pare 41,595 mjete gjithsej, nga të cilat 84% janë mjete të përdorura dhe vetëm 16% janë mjete të reja. Nga rreth 35,000 mjete të përdorura, 77% e tyre janë importuar,...
Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Greqi, plagosen 3 uniforma
09:02
Incidente mes policëve dhe një grupi personash të panjohur kanë ndodhur në agimin e së premtes në rrugët e Exarchia. Ngjarja ka ndodhur në rrugët Koletti, Benaki dhe Messolongiou. Sipas ERT, tre punonjës policie të Grupit të Veprimit kanë mbetur...
VIDEO/ Moti i keq godet Kilin, një viktimë dhe mijëra të prekur nga stuhitë
08:54
Moti i keq ka përfshirë Kilin. Duke nisur nga e mërkura shirat e rrëmbyeshëm dhe stuhitë kanë goditur pjesën më të madhe të Kilit. Për pasojë një person ka vdekur dhe më shumë se 3,000 janë detyruar të largohen, sipas...
Një copë zemër për Italinë dhe një copëz kuqezi, De Biasi: Kujdes nga Broja dhe krenaria e shqiptarëve
08:52
Një copë zemër për Italinë dhe një copëz për Shqipërinë e tij. Derbi mesdhetar mes Italisë dhe Shqipërisë në finalet e “Euro 2024” do të jetë një ndeshje speciale për Gianni De Biasi, trajnerin italian, ish-trajnerin e kombëtares së “shqiponjave”,...
Sot konstituohet Komisioni Antikorrupsion, opozita paralajmëron bojkot
08:36
TIRANA- Komisioni Antikorrupsion me drejtues Fatmir Xhafajn do të zhvillojë sot mbledhjen e parë të konstituimit. Mësohet se mbledhja do të mbahet në orën 09:30 dhe do të jetë e pranishme edhe kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla. Në mbledhje janë...
Habit Bujar Kapexhiu: Femër që shkruan humor nuk ka, sepse nuk kanë kapacitet!
08:26
Regjisori, skenaristi dhe aktori i njohur shqiptar, Bujar Kapexhiu, ka habitur me një deklaratë të dhënë së fundmi, ku ka deklaruar se “femër që shkruan humor nuk ka”. Kapexhiu u shpreh jo çdo kush ka kapacitet për të shkruar humor,...
Itali-Shqipëri / Nga precedentët te formacionet e mundshme, ja prognoza e UEFA-s
08:21
Kjo është "parathënia" e ndeshjes Itali-Shqipëri, e vlefshme për grupin B të finaleve të "Euro 2024", bërë nga vetë UEFA: Rekordi i Italisë kundër Shqipërisë mund të sugjerojë një fillim të favorshëm për kampionët në fuqi të Europës. Të dyja...
Ibrahimovic zyrtarizon trajnerin e ri të Milanit, shpjegon pse nuk zgjodhi Conten
07:59
Njoftimi i shumëpritur ka mbërritur këtë të enjte: Paulo Fonseca është trajneri i ri i Milanit. Klubi kuqezi e njoftoi këtë me një shënim në faqen e tij të internetit: "AC Milan njofton se ia ka besuar menaxhimin teknik të...
Mos harroni çadrat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
07:59
Këtë të premte, vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira, të cilat gradualisht do t’ia lënë vendin kthjellimeve, kryesisht në pjesën e dytë të ditës. Reshjet e shiut me intensitet...
Kampionati Europian është më i vështirë se Botërori? Messi i kundërpërgjigjet Mbappes
07:50
Ditë më parë, Kylian Mbappé siguroi se Europiani është një kompeticion më i komplikuar se Kupa e Botës, duke shkaktuar disa polemika me ata që mendojnë se nuk është kështu. Tani për këtë është shprehur edhe Leo Messi, duke bërë...
‘Meta dhe Kryemadhi janë ndarë’, Karamuço këshillon çiftin të mos flasin në telefon
23:23
Profesori i Kriminalistikës, Ervin Karamuço, këshillon çiftin Meta-Kryemadhi të mos komunikojnë në telefon me njëri-tjetrin. I ftuar në “Top Story”, Karamuço u shpreh se fakti që Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi mund të jenë të ndarë dhe akuzojnë vazhdimisht njëri-tjetrin,...
VIDEO/ Biden ‘humb’ drejtimin, Giorgia Meloni i shkon në ndihmë
23:15
SHBA- Presidenti 81-vjeçar i SHBA-së, Joe Biden u pa duke u larguar gjatë një demonstrimi me parashutë në samitin e G7. Ndërsa liderët e tjerë qëndruan në vend, presidenti amerikan filloi të largohej ngadalë prej tyre dhe më pas qëndroi...
Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
23:06
Presidentja e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska-Davkova ka mbrojtur dhe justifikuar përdorimin e emrit “Maqedoni” për vendin e saj, edhe pse kjo është cilësuar nga pala greke si shkelje e Marrëveshjes së Prespës. Davkova u shpreh se nuk mendon se...
Kardinali Dom Ernest Simoni (Troshani) do mbajë meshën e shenjtë e festës së Shna Ndout në Laç
23:04
Mesha e shenjtë e festës së Shna Ndout në Laç këtë të enjte, u mbajt nga kardinali Dom Ernest Simoni (Troshani). I shoqëruar nga ipeshkvi i dioqezës Tiranë-Durres Imzot Arjan Dodaj dhe klerik të tjerë, kardinali shqiptar u bë pjese...
Putin urdhëroi – shtypën ‘butonin bërthamor’, pamje shqetësuese FOTO/VIDEO
22:51
Rusia kreu një stërvitje taktike për vendosjen dhe gjuajtjen e armëve bërthamore përgjatë kufirit me Ukrainën, e cila përfshinte lëvizjen e kokave bërthamore të rreme në magazina dhe aeroporte, ku ato u ngarkuan në bombardues. Kjo është bërë e ditur...
‘Çmenduri’ kuqezi! 50 mijë tifozë shqiptarë në stadiumin e Dortmundit për ndeshjen me Italinë. Vetëm 10 mijë italianë
22:05
Shqipëria do të zbresë në fushën e “Signal Iduna Park” në orën 21:00 të mbrëmjes së të shtunës për të luajtur ndeshjen e parë të fazës finale në Euro2024, përballë kampionëve në fuqi, Italisë. Djemtë kuqezi janë përgatitur maksimalisht për...
Ndalohet efektivi i policisë i akuzuar për disa vepra penale
21:45
Një efektiv policie në komisariatin e Himarës është ndaluar nga AMP. Lajmin e ka bërë të ditur ministrin i Brendshëm Taulant Balla. Sipas Ballës efektivi F.XH është ndaluar pasi dyshohet se ka kryer veprat penale “Përndjekje”, “Dhuna në familje”, “Mosbindje...
Si gratë beqare janë kthyer në një kërcënim?
21:07
Industria e njohjeve online në përgjithësi po i shtyn vazhdimisht beqarët të rishkarkojnë aplikacionin apo edhe të bëjnë pagesa për opsione premium për të vazhduar të qëndrojnë në tregun romantik Në mesin e një sërë peripecish të kohëve të fundit,...
U sulmua barbarisht, del nga koma avokati Sokol Mëngjesi
20:59
Avokati Sokol Mëngjesi ka dalë ditën e sotme nga koma. Sipas informacioneve për media bëhet me dije se avokati është në gjendje shëndetësore të mirë, por gjithsesi duhet të pritet procesi i rikuperimit të plotë të tij. Ndërkohë kujtojmë se...
Shpëtohen dy turistët belg në kanionet e Gjipesë
20:36
HIMARË- Janë shpëtuar në kanionet e Gjipesë, midis Himarës dhe Dhërmiut, dy turistët belgë që kishin mbetur të bllokuar. Çifti i turistëve, të moshës 50 vjeç, kishin humbur kontaktet mëngjesin e së enjtes. Menjëherë u organizua ekipi i zjarrfikësve të...
Ish-kryeministri fshikullon demokratët që i rrinë larg: Nuk duam opozitarë vetëm me letra
20:36
Ish kryeministri Sali Berisha fshikulloi sot demokratët që qëndrojnë ende në krah të Bashës duke thënë se vendi nuk ka nevojë për opozitarë në letra dhe bëri thirrje që të bashkohen, siç tha ai, që "t’i çjerrim çdo maskë regjimit". Deklaratat...
Mori ryshfet dhe lejoi ndërtimi pa leje, arrestohet punonjësi i IMT në Berat
20:27
Një punonjës i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Berat është arrestuar, pasi dyshohet se ka marrë ryshfet për të shmangur gjobën për një ndërtim pa leje. Sipas Prokurorisë së Beratit, inspektori me iniciale P.K akuzohet për shpërdorim detyre dhe...
‘I kam për shpenzime ditore!’ Kapet me 8 milion euro, shqiptari çudit policët në Dubai
20:25
TIRANË- Emra të shumëpërfolur të krimit me dosje të mbushur me vepra të ndryshme penale, dyshohet sesi vendstrehim kanë zgjedhur Dubain. Sipas gazetarit Eni Ferhati ndikim në këtë strehim të njerëzve të krimit në Dubai është politika fiskale që ky...
Eksperti thotë se Ervis Martinaj mund të jetojë në ndonjë bunker nëntokësor
20:09
Eksperti i sigurisë, Fajton Softa thotë se nuk përjashtohet mundësia që Ervis Martinaj të jetë gjallë, dhe të jetojë i strehuar në ndonjë bazë të nëndheshme. Duke komentuar rreth fatit të Martinajt, Softa tha se për sa kohë nuk ka...
Mikrokredia një shtyllë e rëndësishme e sistemit financiar. Rekord në fund të 2023-shit me mbi 200 mijë klientë aktivë
19:53
Si arriti tregu i mikrofinancës të vijonte rritjen edhe gjatë periudhave të krizave të rënda që kaloi vendi? Kjo erdhi kryesisht si shkak i rregullimit të shpeshtë të tregut nga Banka e Shqipërisë, e cila ka kufizuar normën e vendosjes...
Profesionistët e lirë protestojnë me dele me pankarta para Gjykatës Kushtetuese (FOTO)
19:52
Disa qytetarë kanë dalë sot në një protestë përpara Gjykatës Kushtetuese, duke kërkuar shfuqizimin e ligjit për tatimin mbi të ardhurat e profesioneve të lira. Me sloganin “Mos rri si dele protesto”, organizuesit kanë ftuar bizneset ofrues të shërbimeve profesionale...
Tentoi të vriste dy persona me motorr, arrestohet shqiptari në Spanjë
18:52
Një shqiptarë ka rënë në pranagt e policisë spanjolle. Bëhët me dije se 43-vjeçari shqiptarë është arrestar pasi pasi ka përplasur me dashje dy persona në një motorr. Siç raportohet ngjarja ka ndodhur më 27 prill, rreth orës 21.00, në...
Humbi vulën e PD-së, deputetja braktis Bashën dhe i bashkohet Berishës
18:26
Eralda Bano, deputetja e PD në Qarkun e Fierit është larguar nga grupimi i Lulzim Bashës. Bano është ligjvënësja e parë demokrate që merr këtë vendim pasi Gjykata e Apelit i la vulën e PD-së, ish-kryeministrit Sali Berisha pas një...
Horror në Greqi, gjendet trupi i djegur i një gruaje në parking, pistat ku po hetohet
18:12
Një ngjarje e rëndë ka tronditur ishullin grek Kythira. Mediat greke raportojnë se në një parking është gjetur trupi i pajetë dhe i djegur thuajse plotësisht i një gruaje rreth 60 vjeçe, pronare e një dyqani në zonë. Sipas dëshmisë...
Vodhi mbi 500 mijë euro duke mashtruar qytetarët! Apeli dënon me burg ish-punonjësen e Kuvendit
17:51
Milena Deraj është dënuar nga Apeli me pesë vite burg. Ish-punonjësja e Kuvendit akuzohet për mashtrim duke përfituar shuma të mëdha parash nga qytetarë që kërkonin ndihmë nga ajo. Deraj punonte në Bankën e Shqipërisë në pozicionin e Ekonomistes kur...
Kapet me drogë me vlerë 1 milion euro, arrestohet shqiptari në Itali. Detaji që e “tradhtoi” para policisë
17:25
Një 41 vjeçar shqiptar është arrestuar në Bolzano të Italisë pasi u kap me 5.5 kilogramë marihuanë në furgonin me të cilin udhëtonte. Shqiptari tërhoqi vëmendjen pasi kishte ndaluar automjetin në një rrugë për të shmangur policët që kishin vendosur...
“Nuk kam pasur asnjë përgjegjësi, të gjitha i ka Monika…”/ Meta tregon për çfarë u pyet në SPAK
16:33
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta tha se çdo përgjegjësi financiare është e bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi. Ai ka treguar se është marrë vetëm me politikë pasi ajo ishte e vetmja gjë të cilën mund të bënte më...
Asllani: Vetëm me grintë dhe zemër, plus tifozët tanë të zjarrtë mund ta befasojmë Italinë
14:39
Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës i cili doli mesditën e sotme në konferencën për media nga kampi kuqezi i zhvendosur prej disa ditësh në Kaiserau, Gjermani, në prag të finaleve të "Euro 2024". Djaloshi kuqezi...
Mjekët konstatuan hemorragji në kokë, niset urgjent drejt Traumës punonjësi i bashkisë së Shkodrës
14:13
SHKODËR- Një punonjësi i bashkisë së Shkodrës është dhunuar ditën e sotmë rreth orës 09:00, në lagjen “Salo Halili”. 49-vjeçari, Ermal Dizdari ka pësuar dëmtime fizike nga goditja me sende të forta dhe dërguar në spitalin e Shkodrës. Ndërkohë raportohet...
Çfarë ndodhi tre orë? Meta del i acaruar nga SPAK!
13:57
Mbi 3 orë e gjysmë në SPAK, Meta del nga Prokuroria e Posaçme. Meta sqaroi se ishte thirrur në cilësinë e kundërshtarit të narko-shtetit. Ilir Meta në SPAK: Po shkoj te ‘Dum Dumani’! “Jam pyetur në cilësinë e kundërshtarit të...
‘Do ta kthej sërish, sa ta provojë e fejuara’! I mori unazën prej ari të moshuarës dhe u largua, arrestohet shqiptari në Greqi
13:40
GREQI- Arrestohet në Selanik të Greqisë një 46-vjeçar shqiptar. Mësohet se 46-vjeçari përmes mashtrimit i ka marrë një të moshuare unazën e saj prej ari të martesës me pretekstin se donte ta provonte e fejuara e tij. Shqiptari i tha...
Apeli i GJKKO lë në fuqi sekuestrimin e pasurisë së 3 milion euro të ish-shefit të Operacionales
13:16
Apeli i Gjykatës së Posaçme ka lënë në fuqi ditën e sotme, sekuestron e pasurive të ish-shefit të Forcave Operacionale, Oltion Bistri. Pasuria me vlerë 3 milionë euro iu sekuestrua Bistrit pas arrestimit të tij, për shkak se akuzohet se...
Përse u vra Ilirjan Minaj? Gruaja dhe vajza e shqiptarit rrëzojnë pretendimet e italianit
12:57
Gruaja dhe vajza e shqiptarit Ilirjan Minaj kanë dhënë një tjetër version për vrasjen e 61-vjeçarit, detaje që e bëjnë edhe më tronditëse ngjarjen e që rëndojnë më tej pozicionin e vrasësit italian. 41-vjeçari Riccardo Stefani pretendon se e vrau...
Konferenca Vjetore e RCF: Investim në zhvillimin e kapitalit njerëzor për të mbyllur hendekun në ekonomitë tona rajonale
12:55
Konferenca Vjetore Rajonale e Regional Challenge Fund (Fondi i Sfidës Rajonale) Investim në zhvillimin e kapitalit njerëzor për të mbyllur hendekun në ekonomitë tona rajonale Tiranë, 12 qershor 2024, NOA.al – Në Tiranë, u zhvillua Konferenca Vjetore Rajonale e Fondit...
Bie nga shkëmbi duke mbledhur bimë mjekësore, ndërron jetë në vend. Emri
12:54
Bie nga shkëmbi duke mbledhur bimë mjekësore një person. Ngjarja ka ndodhur në Moglicë të Pogradecit në vendin e quajtur ‘Qafa e Gjarpërit’. Mësohet se Islam Pashollari 59 vjeç, nga fshati Protopapë, me banim në Tiranë, ka ndërruar jetë. Drejt...
Punën në shtet e duan më shumë gratë
12:40
TIRANË- Gratë mbeten më të interesuara për të punuar në administratë. Të dhënat zyrtare të Departamentit të Administratës Publike tregojnë se 61% e aplikimeve u plotësuan nga femrat. “Sa u takon të dhënave gjinore lidhur me përqindjen e aplikimeve, në...
‘Shejtani ka shkundur brekët’! Çfarë do të thotë Olta? Video
12:34
Aktorja e dashur për publikun, Olta Gixhari, prej disa kohësh ndodhet në Spanjë së bashku me bashkëshortin dhe djalin e saj, Amar. Ish-banorja e “Big Brother VIP2” e cila është në pritje të fëmijës së dytë, është mjaft aktive në...
Dh*unohet zyrtari i Prokurimeve në Bashkinë e Shkodrës, përfundon në spital
12:27
SHKODËR- Dhunohet zyrtari i Prokurimeve në Bashkinë e Shkodrës, përfundon në spital. I dhunuari është Ermal Dizdari ndërsa ende nuk dihen autorët. ‘Rreth orës 09:00, në lagjen “Salo Halili”, dyshohet se gjatë një konflikti, ka pësuar dëmtime fizike nga goditja...
Tentoi të parakalonte një autobus, ‘Golfi’ përfundon në dyqan në Vlorë. Plagoset shoferi
12:14
Një aksident është regjistruar paraditen e sotmë në rrugën “Ali Demi” në Vlorë. Mësohet se një mjet tip Golf ka dal nga rruga duke përfunduar në një dyqan. Sipas raportimeve nga përplasja drejtuesi marrë plagë në kokë dhe është transportuarnë...
Mourinho flet ‘pa dorashka’, parashikon fituesin e Europianit dhe të ‘Topit të Artë’
12:01
José Mourinho rikthehet për të folur rreth Kampionatit Europian. Trajneri i Fenerbahçes ka dhënë një intervistë për “TNT Sports”, duke bërë parashikime për kompeticionin që fillon nesër në mbrëmje: "Portugalia do ta fitojë titullin në finale kundër Anglisë. Nuk e...
U shpall fitues i Ferma VIP, ky është urimi i Baby G për Dijonisin
11:59
Dijonis Biba u shpall fituesi i edicionin e parë të “Ferma VIP”. Pas shumë sfidave, Dijonisi dhe Flori u përballën “kokë më kokë” në një televotim, ku publiku përcaktoi si fitues Dijonisin. Urime të shumta ka patur në rrjetet sociale...
GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës, Luiza Mandi
11:51
Gjykata e Posaçme ka dënuar më 1 vit burg ish kryebashikaën e Libohovës Luiza Mandi për vepren penale të shpërdorimit të detyrës. Sipas informacionve të gazetarit Edison Vatnikaj ish kryebashkiakia e cila vijon të jetë më kërkim ka kërkuar gjykim...
Akuzohet se ngacmoi se*ksualisht të miturën, vihet në pranga burri në Tiranë
11:48
Uniformat blu në Tiranë, kanë vënë në pranga një 55-vjeçar, pasi akuzohet se ka ngacmuar se*sualisht një të mitur. Lidhur më këtë ngjarje, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë. “Shtetasi 55-vjeç, banues në Tiranë, është arrestuar pasi dyshohet se ka ngacmuar...
Një agjent imobiliar gjykon Itali-Shqipëri. Axurrët e shohin si ‘makthin’ e tyre, i kujtojnë 6 muajt pezullim për trukim
11:41
Gjerman Felix Zwayer do të jetë arbitri i ndeshjes së të shtunës mes Italisë dhe Shqipërisë, që do të luhet në Dortmund. Këtë sezon ai ka arbitruar 18 ndeshje të Bundesligës dhe 4 ndeshje të Ligës së Kampionëve, duke përfshirë...
Ambasadori amerikan: Pse BE nuk do t’i kërkojë Serbisë njohjen e Kosovës
11:38
Ambasadori amerikan Christopher Hill tha se mendon se Serbisë nuk do t’i kërkohet njohja de jure e Republikës së Kosovës si kusht për hyrje në BE, por marrëdhënie normale mes Beogradit dhe Prishtinës. "Ajo që evropianët kërkojnë është pikërisht ajo...
Ndëshkohet rëndë kryeministri hungarez Orban
11:25
Gjykata më e lartë e Bashkimit Evropian ka vendosur se Hungaria duhet të paguajë një gjobë prej 200 milionë eurosh për mosrespektim të politikës së migracionit dhe azilit. Por jo vetëm kaq… Vendi i Viktor Orbanit, avokatit më të madh...
Horoskopi i Paolo Fox, e premte 14 qershor 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
11:20
Horoskopi i Paolo Fox për nesër është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian publikon pasqyrën...
Shoferja 30-vjeçe bie në kanal me gjithë makinë
11:12
Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Levan-Tepelenë, pranë fshatit Kafaraj. Një mjet tip “Ford” që drejtohej nga një vajzë rreth të 30 vjeç ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka dalë jashtë rrugë në vendngjarje kanë...
Vrasja e Ardian Nikulajt, Ruben Saraiva del para gjykatës së Lezhës, kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë
11:07
LEZHË- Portugezi Ruben Saraiva i cili është i dyshuar si autor për vrasjen e biznesmenit Ardjan Nikulaj, është paraqitur ditën e sotme në Gjykatën e Lezhës. Në këte seancë Saraiven kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë. Avokati i Saraiven, Kujtim...
Automjete, llogari bankare dhe apartamente/ Sekuestrohet pasuria e të riut në Fier
10:54
Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në drejtimin e Prokurorisë, ka ekzekutuar vendimin e Gjykatës së Fierit, për vendosjen e sekuestros preventive mbi pasuritë e luajtshme dhe të paluajtshme të shtetasit A. M., 36 vjeç. Ky shtetas dyshohet...
Ilir Meta në SPAK: Po shkoj te ‘Dum Dumani’!
10:44
Presidenti i PL-së, Ilir Meta shkon në SPAK. Meta ka mbërritur i vetëm në ambientet e SPAK rreth orës 10:00. Ai u shpreh se po shkonte të takohej me kreun e Prokurorisë së Posaçme, por pa treguar çështjen për të...
Mungoi Alma Kaçi, shtyhet më 20 qershor seanca në Apel për Safet Gjicin
10:03
Shtyhet seanca e parë në themel ndaj ish- kryetarit të Bashkisë Kukës Safet Gjici, në Apelin e Posaçëm Antikorrupsion. Togat e zeza shtynë seancën më datë 20 qershor, për shkak të mos paraqitjes së Alma Kaçit. Safet Gjici u dënua...
Ndërtesa përfshihet nga flakët, humbin jetën 49 persona
09:58
Të paktën 49 persona kanë humbur jetën pasi flakët përfshinë një ndërtesë në qytetin Mangaf në Kuvajt. Në mesin e viktimave, 40 prej tyre janë indianë. Zjarri ka rënë të mërkurën në ndërtesën ku qëndronin dhjetëra punëtorë. Në pamjet e...
Ambasadori amerikan: Njohja e Kosovës nuk do të jetë kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE!
09:56
Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill në një intervistë të zhvilluar së fundmi për mediat serbe është shprehur se njohja de jure e Kosovës nuk do të jetë kusht për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Europian. Duke folur për...
Itali-Shqipëri bëhet rast politik në Europian. Kryeministri Edi Rama kritikohet për ‘një akt të turpshëm’
09:54
Gjithçka është gati për debutimin e Italisë së Luciano Spallettit në “Euro 2024”, që do të ndodhë të shtunën e 15 qershorit, prej orës 21:00 në Dortmund, ndaj Shqipërisë… Kështu e nis shkrimin media italiane “Fanpage”, duke nënvizuar edhe një...
Me pistoletë stilolaps që organizonte lojëra fati, vihet në pranga 51-vjeçari
09:38
Në kuadër të operacionit “Sundimi i ligjit”, është goditur një rast i veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, si dhe një rast i armëmbajtjes pa leje. Sipas informacioneve policore, janë sekuestruar 5 tableta që shërbenin për lojëra fati, 1...
Dalin pamjet kur 20-vjeçari shqiptar shembet në tokë pas sherrit me disa të rinj në Greqi
09:36
Mediat greke kanë publikuar pamjet kur 20-vjeçari shqiptar është rrëzuar në tokë dhe ka humbur jetën pas sherrit me disa të rinj të tjerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kretë, ndërsa siç shihet në pamje, i riu ecën i...
Masakra në Mariupol/ Rusia akuzohet për përdorimin e urisë si “armë lufte
09:18
Rusia përdori taktikat e urisë gjatë rrethimit 85-ditor të qytetit ukrainas të Mariupolit në fillim të vitit 2022, sipas një analize të re të dorëzuar në gjykatën penale ndërkombëtare. Sipas raportit, Rusia dhe udhëheqësit e saj synonin të vrisnin dhe...
Bllokohet jahti në Karaburun! Shëtiste turistët pa licencë, gjobë “e kripur” për pronarin
08:55
Një mjet lundrues që përdorej pa licencë është bllokuar nga autoritet në Vlorë. Drejtuesi i jahtit u ndalua për kontroll në vendin e quajtur “Zhapovel”, Karaburun, ku ushtronte aktivitetin pa licencën përkatëse. Shërbimet e Policisë Kufitare e kanë ndëshkuar drejtuesin...
Thiago Motta: Faleminderit Juventus! Gjithë ambicia ime synon t’i mbaj sa më lart këto ngjyra
08:47
Thiago Motta është trajneri i ri i Juventusit. Përmes faqes zyrtare të bardhezinjve, në njoftimin për trajnerin, mund të lexoni edhe fjalët e tij të para si trajner i “Zonjës së Vjetër”: "Jam vërtet i lumtur të filloj një eksperiencë...
Sondazhi/ Biden apo Trump, kë mbështesin vendet e tjera të botës?
08:32
Sipas një ankete të re të qendrës ‘Pew’ Presidenti Joe Biden gëzon mbështetje më të madhe në vendet e tjera se ish-Presidenti Donald Trump. Anketa e kryer nga 5 janari deri në 21 maj, me 40 500 individë në 34...
Disa vëzhgime mbi drejtësinë shqiptare, që meritojnë vemendje dhe reagim ulëritës
08:31
Nga Ylli Manjani 1. Po të procedohesh penalisht, arrestohesh, hetohesh madje edhe gjykohesh e dënohesh me kallëzim të kundërshtarëve ose personave që janë në konflikt me ty, ose me kallëzim të personave që nuk kanë aftësinë të kallëzojnë ato që...
Van Gaal për aventurën e tij te Manchester United: Më duhej më shumë kohë për suksese
08:00
Louis van Gaal është rikthyer për të folur mbi aventurën e tij te Manchester United. Trajneri holandez u shkarkua pasi fitoi "FA Cup" me klubin anglez. Pikërisht për atë shkarkim të papritur të tij foli në "Sky Sports": "Unë kisha...
Itali-Shqipëri, precedentët dhe si pritet të luajnë dy kombëtaret në Dortmund
08:00
Rrugëtimi i kombëtares italiane dhe asaj shqiptare në finalet e “Euro 2024” fillon në “Westfalenstadion” të Dortmundit. Kampionët e Europës në fuqi do të sfidojnë kuqezinjtë tanë të shtunën e 15 qershorit, prej orës 21:00. Kujtojmë se Shqipëria shkon për...
Sërish diell dhe vapë! Mot i qëndrueshëm me temperatura deri në 35 gradë
07:59
Ditën e enjte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e pasdites pritet të jenë deri të dendura. Në jug të...
‘Ronaldo është me të vërtetë i veçantë, gati të japë gjithçka në Europianin e tij të gjashtë’
07:50
I freskët nga humbja 2-1 e së shtunës kundër Kroacisë, Cristiano Ronaldo e provoi sërish fushën të martën, kundër Irlandës, ku shënoi dy gola në fitoren bindëse 3-0. Kjo ishte ndeshja e fundit përgatitore e Portugalisë në funksion të “Euro...
Dijonis Biba fiton reality show Ferma VIP
01:58
I riu Dijonis Biba, një personazh i njohur prej disa kohësh në rrjete sociale, ka fituar maratonën e reality show Ferma VIP, një prodhim nga Vizion Plus dhe Tring. Biba shkoi në finale me aktorin Florian Agalliu pas një kalvari...
Këngëtarja shqiptare ngacmohet në koncert nga djali i miliarderit grek (VIDEO)
23:40
Këngëtarja e njohur shqiptare Eleni Foureira u bë objekt ngacmimeve të tepruara dhe të papranueshme nga djali i një miliarderi grek që nuk u ndal me veprimet e tij deri duke tentuar ta puthte me zor në mes të publikut....
Pelegrinazhi në Kishën e Laçit, kremtimi i madh për përmbylljen e 13 të martave
23:30
Datat 12 dhe 13 qershor shënojnë festën e Shna Ndout, ku mijëra pelegrinë i drejtohen Kishës së Laçit në shenjë sakrifice, falënderimi dhe lutjeje për një jetë të mbarë, shëndet dhe plotësimin e dëshirave. Njerëz të të gjithave besimeve, trevave,...
Mos vendosni kurrë makijazh kur udhëtoni me aeroplan. Ja pse?
23:25
Për shumë njerëz, vendosja e make-upit edhe në aeroplan është pjesë e përvojës së udhëtimit. Megjithatë, ekziston një arsye pse nuk duhet të vendosni make-up në aeroplan, arsye për të cilën flet eksperti i kujdesit të lëkurës i njohur në...
Zbulohet mesazhi i fundit i turistit të zhdukur në Greqi
23:01
Komunikimi i fundit i turistit amerikan, Eric Kalibet, ka qenë me të motrën, mëngjesin e së martës, 11 qershor. Ai i dërgoi asaj një foto të tabelës sinjalistike të zonës që ndodhej. E megjithatë kërkimet për turistin amerikan 59-vjeçar në...
Luftanijet ruse mbërrijnë në Kubë për stërvitje ushtarake, analistët: Shfaqje force që rrit tensionet me Perëndimin
22:59
KUBË- Një flotë luftanijesh ruse mbërriti në ujërat e Kubës të mërkurën përpara stërvitjeve të planifikuara ushtarake në Karaibe, një veprim që analistët e shohin si një shfaqje force ndërsa vazhdojnë të rriten tensionet mes Moskës dhe perëndimit mbi konfliktin...
Messi: E dua futbollin, nuk ka ardhur ende koha të tërhiqem
22:48
Messi e bëri të qartë se nuk është ende koha për t’u tërhequr nga aksioni aktiv Lionel Messi u ka dhënë fund skenarëve që kërkonin që ai të tërhiqej shpejt nga aktiviteti futbollistik, pasi foli sot në një intervistë që...
Kur ishte më e mirë PS, me Fatos Nanon apo tani me Edi Ramën? Flet Gramoz Ruçi
22:36
Më të arrirë dhe më të rritur e shikon ish-deputeti socialist Gramoz Ruçi, Partinë Socialiste në 33-vjetorin e saj. Në një intervistë për A2 CNN, ai tha se 18 vite qeverisje e kësaj force politike tregon ecurinë pozitive, krahasuar me...
Berisha kërkon bashkimin e PD-së pasi mori vulën. Mesazh deputetëve të Bashës: Kthehuni në shtëpi!
22:31
Pasi Gjykata e Apelit vendosi t’i kalonte vulën e Partisë Demokratike, Sali Berisha kërkon bashkimin e demokratëve. Nga ballkoni i banesës së tij ku qëndron në arrest shtëpie prej dhjetorit, Berisha ka ripërsëritur thirrjen për bashkim, duke ia adresuar drejtpërdrejtë...
Deputetët e Shqipërisë i dalin në krah atyre të Kosovës në Sarajevë. Ja çfarë ndodhi me delegacionin serb?
22:15
Është shoqëruar me debate mes delegacionit shqiptar dhe atij serb një mbledhje Komisioneve të Sigurisë së vendeve të rajonit të organizuar nga Qendra për Bashkëpunim të Sigurisënë Sarajevë të Bosnje Hergovinës. Gjithçka nisi teksa delegacioni serb nisi të largohej nga...
Theu me çekiç statujat e Nënë Terezës dhe Papës në kishë, arrestohet i riu
21:49
Një person në Brooklyn SHBA, është arrestuar pasi ka thyer me çekiç statujat e Papa Françeskut dhe Nënë Terezës në një kishë katolike. Autori po ashtu ka thyer me gurë edhe dyert e kishës. Statujat e Nënë Terezës dhe Papës...
Përmbyset zetori në Kuçovë, ndërron jetë pronari
21:43
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në fshatin Perondi të Kuçovës. Një 55-vjeçar, duke drejtuar zetorin, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka ndërruar jetë. “Rreth orës 16:45, në rrugën rurale të fshatit Perondi, Kuçovë, mjeti buqësor...
Një tërmet i fuqishëm trondit Greqinë
21:30
Një tërmet i ndjerë fuqishëm ndodhi pak minuta më parë në Greqi, raporton noa.al. Lëkundja sizmike u regjistrua 4.8 ballë të shkallës Rihter dhe ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Rodos në orën 22:19 ora lokale. Instituti Gjeodinamik grek e...
Rasti i parë në Shqipëri! Bëhet nënë gruaja me sëmundje të rrallë gjaku!
21:27
Një rast suksesi u arrit tek një paciente e diagnostikuar përpara shtatzënisë me trombocitopenia, purpure idiopatike, falë bashkëpunimit të mjekëve obstetër-gjinekologë, mjekëve reanimatorë, hematologë dhe atyre pediatër në SUOGJ “Mbretëresha Geraldinë”. Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë...
I mori jetën shqiptarit, italiani bëhet kryetar bashkie: Nuk afrohet më njeri të vjedhë në Rodano
21:04
Nëntë vjet pasi vrau emigrantin shqiptar Valentin Frrokaj, italiani Rodolfo Corazzo është zgjedhur kryetar bashkie në Rodano, një lokalitet pranë Milanos në Lombardisë. Argjendari 67 vjeçar kishte themeluar lëvizjen Rodano për ty dhe pesë vjet ishte në opozitë derisa sot u...
Një aksident rrugor zbulon skemën shqiptare të trafikut të drogës në Itali
21:03
Një aksident rrugor i parëndësishëm lejoi Policinë e Shtetit në Varese, që të nisë një hetim për trafikun e drogës në provincë dhe arrestoi 10 shtetas shqiptarë  Varese, Itali – Janë arrestuar dhjetë shqiptarë në Itali pasi janë akuzuar për...
Si ndikon ​​në trupin e njeriut një udhëtim i shkurtër në hapësirë
20:49
Publikohet hulumtimi më i madh deri më sot mbi efektet shëndetësore të udhëtimit në hapësirë. Ai ​​zbulon ndërprerje në nivel qelizor dhe organik Problemet shëndetësore që shihen tek astronautët profesionistë pas misioneve disamujore në orbitë, në fakt fillojnë të shfaqen...
iPhone: Pse funksioni i ri do të rrisë plaçkitjet në rrugë
20:37
Mjafton një lëvizje e thjeshtë Përditësimi më i fundit i softuerit për iPhone ka shtuar një veçori të re për smartfonin popullor dhe të shumëkërkuar, por një funksion i ri i tij ka ngjallur shqetësim pasi përdoruesit thonë se do...
Zemërimi i banorëve, i vënë flakën shtëpisë së dajës që përd’hunoi mbesën dhe i mori jetën
20:08
Një shtëpi në Myrtia të Pirgos në Greqi është përfshirë nga flakët pasditen e sotme, raporton noa.al. Sipas policisë, kjo shtëpi i përket familjes së 37-vjeçarit, i cili akuzohet për vrasjen e 11-vjeçares në një zonë të shkretë rurale, në...
Si ta dalloni nëse shalqini është i mirë pa e prerë: ja se si
19:54
Vera është padyshim një periudhë e shumëpritur e vitit, e lidhur natyrshëm me pushimet, por në të njëjtën kohë e gatshme të na bëjë të “djersitim” fizikisht dhe mendërisht dhe për këtë arsye konsumimi i frutave është natyrshëm më i...
Leotrimin e vogël e vranë serbët me granatë, pikëllon vëllai: Ruajta këpucët e tij dhe…
19:44
Kanë kaluar plot 25 vjet, por për Bahri Ahmetin, tragjedia që pllakosi në familje, nuk i shqitet ende nga mendja. Ishte një moment fatal kur një granatë e hedhur nga serbët shpërtheu në oborrin e shtëpisë së tyre duke shkaktuar...
Horoskopi i Paolo Fox, e enjte 13 qershor 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
19:20
Horoskopi i Paolo Fox për nesër është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian publikon pasqyrën...
‘Bien’ kufijtë mes Shqipërisë dhe Kosovës
17:52
Nga Shqipëria drejt Kosovës dhe anasjelltas, ka nisur sot zbatimi i regjimit të lirë të trafikut lokal të kufirit në hapësirën prej 30 km nga të dy anët e kufirit, në 20 pikat e veçanta të kalimit kufitar. Në PKK...
Kryemadhi del pas 5 orësh në SPAK dhe tregon përse u pyet: Botoks kam bërë, por jo ndërhyrje estetike
17:50
Monika Kryemadhi, ish-kryetare e LSI-së, ka dalë pas më shumë se 5 orësh nga Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, ku ishte thirrur për t’u marrë në pyetje nga prokurori Sotir Kllapi. Kryemadhi tha për gazetarët se ishte thirrur si person që...
Zbardhen detaje nga aksidenti në bypasin e Vlorës. I riu humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me shkëmbinjtë, shoferi ndërroi jetë në vendngjarje
17:43
VLORË- Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në bypassin e Vlorës, ku një person humbi jetën dhe një u plagos rëndë. Policia bën me dije se shtetasi I. P., rreth 24 vjeç, dyshohet se ka humbur...
Muzikantja amerikane vdes në moshën 26 vjeçare pas fikjes së makinerisë që e mbante në jetë
17:01
Reperja amerikane nga Texas, Enchanting ka vdekur pasi ra në koma, sipas raportimeve nga mbidoza e drogave. Këngëtarja, emri i vërtetë i të cilës ishte Channing Nicole Larry, 26 vjeçe, ishte pjesë e sponsorizimit të Gucci Mane deri në fillim...
E FUNDIT/ Aksident me vdekje në bypassin e Vlorës, kamioni përplaset me fuoristradën dhe…
16:31
Një aksident i rëndë është shënuar në bypassin e Vlorës. Nga informacionet e para, mësohet se një kamion është përplasur me një fuoristradë. Një person ka humbur jetën.
Divorci/ Xhensila ‘surprizon’ papritur Besin
15:08
Ndarja e këngëtares Xhensila Myrtezaj dhe aktorit të humorit Bes Kallaku ka sjellë një zhurmë të madhe kudo nëpër rrjet. Rikujtojmë që ata janë prindër të dy fëmijëve, Ajkës dhe Amenit, ku ky i fundit ditën e sotme feston 7-mujorin...
Prokuroria e Fierit sekuestron pasuri me vlerë 1.8 milion euro
14:42
Prokuroria Fier sekuestron pasuri me vlerë rreth 1.8 milion euro të shtetasit A.M., të dyshuara se burojnë nga veprimtari kriminale Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, ka regjistruar procedimin penal nr. 1162 të vitit...
‘Piva viagra me Big Mamën…’! Robert Berisha habit me historinë!
14:39
Robert Berisha dhe Big Mama janë dy artistë shumë të pëlqyer nga shqiptarët e diasporës dhe shpesh herë shkojnë në koncerte jashtë vendit, kudo ku ka shqiptarë për të kënduar këngët e tyre. Së fundmi ka qenë Roberti ai i...
Tentoi të fuste në Shqipëri rreth 36 mijë pound të pa deklaruara, nis hetimi për gruan
14:31
Një 47-vjeçare është vënë në hetim nga policia pasi ka tentuar të fusë në Shqupëri 36 000 paund. Sekuestrohet shuma e parave. ‘Si rezultat i rritjes së vigjilencës së shërbimeve të Policisë Kufitare, me qëllim parandalimin dhe goditjen e krimeve...
Armand Duka ‘tërbon’ Italinë: Do t’jua marrim Hasën dhe mundim 1-0 në Dortmund
14:16
Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur në “TvPlay” për talentet e kombëtares së tij, në kuadër të ndeshjes kundër Italisë, të shtunën, e cila do të hapë Kampionatin Europian të Gjermanisë për dy kombëtaret: “Bajrami është...
Bill Clinton kujton 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës, Osmani e falënderon
13:47
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, i cili pati rolin kyç në ndërhyrjen e NATO-së për të ndalur gjenocidin serb në Kosovë, ka përkujtuar 25-vjetorin e çlirimit. Clinton ka publikuar një video në platformën “X” në të cilën flet për ndërhyrjen e...
Videoja prekëse, momenti kur mjekët i japin ndihmën e parë 20-vjeçarit shqiptar që humbi jetën në Greqi
13:41
Një media greke ka publikuar momentin kur 20-vjeçari shqiptar u transportua i vdekur në spital pas sherrit me disa të rinj në Kalives të Greqisë. Të dyshuarit të përfshirë në përleshje janë dy 24-vjeçarë grekë dhe tre të huaj, një...
Ndërron jetë ish-kryetari i bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini
13:31
Ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë ish-kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini. Ai ka drejtuar për 3 mandate Bashkinë e Elbasanit, nga viti 2007 deri në vitin 2019. Qazim Sejdini ishte kryetari...
Cana iu tregon italianëve kombëtaren kuqezi: Nëse Broja është në formë, mund të jetë shkatërrues
13:20
Duke folur për “tag24.it”, ish-mbrojtësi i Lazios, Lorik Cana, prezantoi ndeshjen e së shtunës mes Italisë dhe Shqipërisë, duke nënvizuar cilësitë e dy kombëtareve. Është një Shqipëri ndryshe nga e kaluara, shihet si “Hirushja” e Europianit… Shqipëria nuk ka asgjë...
Shkulen 7000 rrënjë kanabis në Vaun e Dejës
13:10
Një operacion i gjërë ka nisur nga plolicia në Vaun e Dejës kundër kulitivimit të bimëve narkotike, i koduar “Territor i pastër”. Sipas raportimeve nga policia, deri më tani janë asgjësuar 7378 bimë kanabisi, teksa vijon punë për indetifikimin dhe...
Mashtroi duke i përvetësuar 108 mijë euro një gruaje, policia ndalon të riun në Tiranë
12:52
Mashtroi duke i përvetësuar 108 mijë euro një gruaje, ndalohet nga policia i riu 32 vjeç. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm...
Edy Reja ‘spiunon’ Shqipërinë tek axurrët: Unë bëj tifo për Italinë, kujdes Bajramin. Rreziku kryesor i kuqezinjve, kundërsulmi
11:52
Friulian kufitar, me origjinë sllovene, Edy Reja është një njeri i botës, jo vetëm ish-trajner i kombëtares së Shqipërisë. Ai e mbylli karrierën e tij me kuqezinjtë duke u përballur me Italinë e Mancinit në një miqësore, e cila kishte...
Kosova feston sot 25-vjetorin e çlirimit nga Serbia. Video historike e hyrjes së trupave të NATO-s
11:51
Kosova feston sot 25-vjetorin e çlirimit nga Serbia. Kjo, falë SHBA-së dhe NATO-s, që vendosën të bombardojnë Serbinë, çka solli tërheqjen e kësaj të fundit nga Kosova. 25-vjet më pas, dashuria dhe falenderimi i shqiptarëve të Kosovës për SHBA dhe...
Rudi Voller tregon favoritin e madh të ‘Euro 2024’: Ne dhe Italia do të rivalizojmë, por…
11:26
Rudi Voller, drejtor aktual teknik i Gjermanisë, foli për “Gazzetta dello Sport” në funksion të startit të afërt të Kampionatit Evropian, duke prekur edhe temën e Italisë së Luciano Spallettit. A e konsideroni veten favorit në “Euro 2024”, meqë luani...
Basha tregon kushtin e vetëm që ka për tu bashkuar me Sali Berishën!
11:23
Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një prononcim për mediat para nisjes së seancës plenare në Kuvend, ka folur për ftesën e për t’u bashkuar me PD pasi Gjykata e Apelit vendosi që vulën t’ia japë Sali Berishës. Basha...
Monika Kryemadhi thirret në SPAK
11:19
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka shkuar sot në SPAK. Nuk dihet ende motivi i thirrjes së saj nga Prokuroria e Posaçme. SPAK prej disa kohësh po kryen hetime pas një kallëzimi të marrë nga avokat Idajet Beqiri,...
Ishte kthyer në ‘tmerrin’ e dyqaneve, arrestohet i riu shqiptar në Greqi
11:17
GREQI- Arrestohet në Greqi i riu shqiptar pasi u kap duke grabitur në një supermarket. Mësohet se 20-vjeçari kishte grabitur shpesh marketet, kioskat apo dyqanet në zonën e Bajronit dhe Pakratiou në shtetin fqinj. Si pasojë e grabitjeve të njëpasnjëshme...
Teknologjia e lartë / Topi i Europianit të Gjermanisë do të shërbejë edhe si… gjyqtar
11:16
Jemi përballë topit të parë kaq të zgjuar në histori. Quhet “Fussballliebe” dhe do të debutojë të premten në Mynih, në ndeshjen hapëse mes Gjermanisë dhe Skocisë, dhe do t’i shoqërojë të gjitha ndeshjet e “Euro 2024”. Përveç dizajnit të...
Humbën pranë malit të Jezercës, gjendet i pajetë një nga turistët bullgarë
10:55
JEZERCA- Njëri nga dy turistët bullgarë që humbën pranë malit të Jezercës, është gjendur i pajetë pas disa orësh kërkimesh. Agjencia e Mbrojtjes Civile shkruan në rrjetet sociale se kërkimet filluan nga ajri për të zbuluar ndonjë shenjë të personit...
Sylvinho ‘kërcënon’ Italinë: Futbolli është i çmendur, çdo gjë mund të ndodhë
10:24
Sylvinho, trajneri i kombëtares së Shqipërisë, ka dhënë një intervistë të gjatë për “Corriere della Sera”, duke folur jo vetëm për ndeshjen kundër Italisë në Europian, por edhe marrëdhënien e tij me Roberto Mancinin, zëvendës i të cilit ishte tek...
Pë*dhunoi vajzën e re shqiptare, ja si është tani jeta e re e Robinhos në burgun e konsideruar ‘ferri në tokë’
10:17
Robinho, lojtar i Real Madridit nga viti 2005 deri në 2008, po vuan dënimin me 9 vite në sistemin e burgjeve braziliane (të përcaktuar si "ferri në tokë") për përdhunimin në grup të një vajze të re shqiptare në Milano,...
Shtyhet seanca për çështjen “Gërdeci”, gjykata i jep kohë eksperteve për t’u njohur me aktet
10:07
TIRANA- GJKKO ka shtyrë seancën për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për shpërdorim detyre lidhur me çështjen "Gërdeci". Avokatët e Mediut kanë kërkuar një akt të ri ekspertimi financiar me pretendimin se ekspertët kanë qenë të palicencuar. Pesë ekspertët...
U godit me grusht gjatë sherrit mes të rinjve, ja kush është i riu shqiptar që mbeti i vd*ekur në Greqi (FOTO+EMËR)
10:04
GREQI- I riu në foto është 20-vjeçari shqiptarë i cili humbi jetën në rrethana të paqarta në Kalives të Bashkisë Apokoronou në Hania. Orgito Lloci është konfliktuar fillimisht me dy shtetas grekë, një rumun, një gjeorgjian dhe një bullgar në...
Vr*au mbesën pasi tentoi të përd*hunonte, daja trondit me rrëfimin e tij: E mora për dore dhe i thashë të kryenim…
09:48
GREQIA- Ajo që vrasësi i 11-vjeçares së ndjerë, Vasilika, deklaroi para policëve në Greqi ka shkaktuar neveri dhe tmerr në opinionin publik. 37-vjeçari, të cilit 11-vjeçarja i besonte si pjesëtar i familjes së ngushtë, përshkroi se si kishte planifikuar ta...
Dy turistë të huaj bllokohen në afërsi të majës së Jezercës, nisen ekipet e shpëtimit
09:36
Dy turistë janë bllokuar në afërsi të majës së Jezercës.. Sipas policisë së Kukësit, dyshohet për dy turistë të huaj që mund të kenë humbur rrugën. policia dhe ekipet e shpëtimit janë nisur drejt tyre.
Sëmundjet e shkaktuara nga mushkonjat, kërcënim i madh për Evropën
09:29
FRANCË- Ndryshimet klimatike po nxisin përhapjen e specieve pushtuese të mushkonjave në Evropë, duke çuar në rritjen e sëmundjeve të transmetuara nga mushkonjat, sipas të dhënave të publikuara nga Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC). Në zonat...
I grabisin me dhunë makinën të riut në rrugën e vjetër të Kërrabës, policia i ndjek, mjeti merr flakë
09:21
Grabisin mjetin e një të riu pas mesnate në rrugën e vjetër të kërrabës, policia i ndjek, mjeti përfshihet nga flakët. ‘Rreth orës 02:35, në rrugën e vjetër “Elbasan-Tiranë”, në fshatin Petresh, dyshohet se 2 shtetas i kanë marrë automjetin...
Trezeguet zbulon favoritin e ‘Euro 2024’: Italia mund ta mbyllë mes katër të parëve
09:12
Kampionati Evropian është gati për të nisur. Të premten në mbrëmje gara do të nisë me ndeshjen hapëse mes Gjermanisë nikoqire, e cila do të përballet me Skocinë. Duke bërë një bilanc të situatës për "Il Mattino" ishte dikush që...
Konfliktohet me pesë persona në Greqi, 20-vjeçari shqiptar nuk ndihet mirë dhe ndërron jetë!
09:11
Një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në rrethana të paqarta në Kalives të Bashkisë Apokoronou në Hania. Orgito Lloci, 20 vjeç është konfliktuar fillimisht me dy shtetas grekë, një rumun, një gjeorgjian dhe një bullgar në rrethana të paqarta. Pas...
Ceferin: Problemi në Evropë është se gjithnjë e më shumë qeveri duan të ndërhyjnë në sport
09:04
Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, pak ditë para fillimit të Kampionatit Evropian, që do të luhet në Gjermani, ka folur për agjencinë gjermane të lajmeve DPA. Slloveni ka nënvizuar faktin se ky do të jetë Europiani i fundit që do...
Aksident në Thumanë/ Përplasen katër automjete, tre të lënduar
08:40
THUMANË– Një aksident rrugor me pasojë lëndimin e tre personave ka ndodhur gjatë natës në aksin Thumanë-Fushë Krujë. Në aksident janë përfshirë katër automjete. Mësohet se drejtuesi i një automjete me shtetësi të huaj ka goditur barrierat anësore duke përfunduar...
‘Eurosport’ lartëson kuqezinjtë: Shqipëria, rival më i vështirë sesa mund të pritet nga Italia
07:50
Starti i “Euro 2024” po afron, ndaj mediat ndërkombëtare kanë intensifikuar informacionin për 24 finalistët. Nuk bën përjashtim as “Eurosport”, që në venrsionin e vet italisht i kushton një shkrim Shqipërisë, kundërshtares së kampionëve në fuqi të kontinentit në Dortmund,...
Parashikimi i motit/ I nxehti pushton vendin, temperaturat shkojnë deri në 36 gradë!
07:30
Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite do të vijnë në shtim. Era parashikohet të...
Lajm i vonë | Sulmohet me gurë Kryeministria, arrestohet një person
23:40
Tiranë, 12 qershor 2024/noa.al- Një burrë 45 vjeçar ka sulmuar me gurë godinën e kryeministrisë sonte dhe është prangosur nga policia. Ngjarja ndodhi pak minuta më parë, rreth orës 22:40, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, raporton noa.al. Policia tha se shtetasi U....
NOA ANALIZË | 6 muaj pa shkuar në Kuvend, çfarë thotë Kushtetuta për rastin e Sali Berishës
23:15
Neni 71 i Kushtetutës së Shqipërisë sanksionon se mandati i deputetit fillon ditën që ai shpallet i zgjedhur nga komisioni përkatës i zgjedhjeve dhe mbaron ose është i pavlefshëm, sipas rastit, duke përmendur 6 opsione si më poshtë: a) kur ai...
Plas keq mes gazetarit dhe Nokës në studio. Hitaj: Doktor i dështuar, ke blerë shtëpi 1 milion USD! Noka: Hajdut inceneratorësh!
23:09
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka është përplasur me tone të ashpra me gazetarin Arbër Hitaj në studion e emisionit “Open” në News24. Teksa temë e debatit kryesor ishte Sali Berisha, diskutimi ka kaluar te arsimimi i Nokës, me...
Kërkohej për disa grabitje, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Greqi (EMRI)
23:04
GERQI- Një 25-vjeçar shqiptarë është arrestuar në greqi pasi kërkohej për disa grabitje. Bëhet me dije se ndaj Artemio Gjoncari është lëshuar një urdhër arresti prej 5 qershorit. Siç raportohet nga hetimet e Prokurorisë së Athinës, prej prillit 2024 deri...
Zjarri shkrumbon banesën, ndërron jetë i moshuari në Vlorë
22:48
Një person i pastrehë, rreth 70 vjeç, gjeti vdekjen në shtëpinë e braktisur ku qëndronte herë pas here në Vlorë. Shkak u bë një zjarr që përfshiu banesën në lagjen “Osman Haxhiu” në qytetin bregdetar. Fqinjët vunë re flakët dhe...
Mbërrin ‘Shota’, bisha e parë shqiptare e blinduar (FOTO)
22:20
Shqipëria ka gati automjetin e parë të blinduar ushtarak. Kompania shqiptare Timak ka përfunduar automjetin e parë shqiptar të blinduar, i cili do të prezantohet në ekspozitën e mbrojtjes dhe sigurisë Eurosatory në Paris. I pagëzuar me emrin ‘Shota’, prototipi...
Tre tërmete radhazi godasin Greqinë
22:04
Greqia është goditur nga tre tërmete të njëpasnjëshme mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmeteve ka qenë pranë Eurbesë. Forca e tyre ka qenë 4, 4.1 dhe 2 e shkallës Rihter. Pavarësisht lëkundjeve të forta, mediat greke nuk raportojnë mër lëndime...
Boshatiset Kuvendi, deputetët ikin në Gjermani për të parë kombëtaren
21:35
Pak ditë përpara ndeshjes së parë të kombëtares shqiptare përballë Italisë në Euro2024, më shumë se tifozët shqiptarë, ata që do e shijojnë më shumë duket se janë deputetët e Kuvendit të Shqipërisë. Një pjesë e mirë e tyre do...
Rama: Kandidatët për deputetë nga platforma online
21:03
Një rol kyç për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste në parlamentaret e 2025-ës do të ketë platforma online “Deputeti që duam”. Portali u testua në zgjedhjet e 2021-shit dhe disa prej atyre që u bënë pjesë e...
Gjykata i dënoi djalin! Biden bën deklartën e fortë
20:45
Hunter Biden është shpallur fajtor ditën e sotme nga juria e Delaware-s. Ai u akuzua për mashtrim në plotësimin e formularit të deklaratës së tij, gjithashtu edhe për tre vepra penale. Djali i presidentit të SHBA-së Joe Biden, ka gënjyer...
Kthimi i vulës, festë poshtë ballkonit të Berishës
20:31
Vendimi i Gjykatës së Apelit, e cila riktheu simbolet e Partisë Demokratike në selinë blu dhe njohu zyrtarisht si kryetar Sali Berishën, ka ngritur në festë demokratët. Nga pamjet në ‘Rrugën e Shpresës’, dallohen demokratët të cilët janë mbledhur si...
Humbi vulën në Apel/ Basha vijon takimet me mbështetësit. Zbulohet lëvizja e rradhës
20:26
Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që i dha të drejtën e vulës dhe logos së PD, grupimit të drejtuar nga ish-Kryeministri Sali Berisha, Lulzim Basha ka mbledhur për më shumë se dy orë strukturat e asaj që njihej si...
Kthimi i vulës, këngëtari i njohur festë për fitoren e Berishës! Mbledh mbështetësit të festojnë para selisë së PD-së
20:06
Mbështetësit e Sali Berishës kanë festuar vendimin e Apelit, i cili i ktheu vulën dhe logon e PD ish-kryetarit të saj. Këngëtari i njohur Stresi ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet krah figurave politike të PD dhe...
Ilnisa poston fotografinë e ëmbël me vajzën
19:41
Ilnisa Agolli është një prej ish-konkurrenteve të formatit “BBV3”, rrugëtimi i së cilës përfundoi kohë përpara finales. Gjatë kohës që ajo ka qëndruar brenda në shtëpi, gjithmonë është dëgjuar të flasë për vajzën e saj, Anais. Madje gjatë një spektakli,...
I dënuar nga gjykata, Berisha nga arresti i shtëpisë kërkon interpelancë urgjente me Ramën
19:37
Në këtë kërkesë Berisha kërkon interpelancë lidhur me tendera që sipas tij janë fituar nga familjarë të Ramës. Sali Berisha kërkon interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama, kërkesë të cilën e ka dërguar në Kuvend. Në këtë kërkesë Berisha kërkon...
Vendimi për vulën, Sula: Një e drejtë e mohuar për mijëra demokratë! Të mendojmë si të bëjmë PD-në fituese
19:34
Deputeti Dashnor Sula, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit për t’ja dhënë vulën Sali Berishës. Sula shprehet se vendimi i sotëm është një e drejtë e mohuar për mijëra demokratë. Sipas...
Fitoi titullin Miss Alabama, Sara Milliken reagon pas talljeve në rrjet!
19:15
Modelja Sara Milliken, 23 vjeçe fitoi titullin Miss Alabama, por jo të gjithë u pajtuan me këtë vendim. Disa ndjekës në internet madje e cilësuan pamjen e saj si “të turpshme”. Pas marrjes së titullit, Sara u përball me një...
Horoskopi i Paolo Fox, e mërkurë 12 qershor 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
19:10
Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian sjell pasqyrën astrologjike për...
Skandal në SHBA! Dënohet për mashtrim djali i Presidentit Joe Biden
18:56
Djali i presidentit të SHBA-së Joe Biden, Hunter Biden, është dënuar nga gjykata pasi u shpall fajtor për tre akuza. Hunter Biden rrezikon të dënohet me 25 vite burg nga gjykata por ende nuk është shpalllur vendimi përfundimtar për të....
Temperaturat e larta deri në 43 gradë C, Greqia detyrohet t’i mbyllë para kohe shkollat
18:50
Temperaturat e larta deri në 43 gradë C, kanë detyruar Greqinë që të mbyllë shkollat para kohe. Me sugjerimin të meteorologëve, të cilët paralajmërojnë për katër ditë temperatura shumë të larta deri në 43 gradë Celsius, shumë bashki në të...
Itali/ Po drejtonte një furgon, 32 vjeçarja shqiptare përplas për vdekje italianin
18:07
Një shqiptare ka aksidentuar për vdekje një 47 vjeçar italian. Ngjarja ka ndodhur në Inzago të Milanos mëngjesin e së martës. Sipas mediave italiane, 32 vjeçarja shqiptare po drejtonte një furgon kur përplasi italianin. Ambulancat shkuan menjëherë pas përplasjes së...
Konsumoi medikamente, 17-vjeçarja në Sarandë përfundon në Spitalin e Traumës
17:35
Një 17-vjeçare në Sarandë është dërguar për mjekim në Spitalin e Traumës, pasi dyshohet se ka konsumuar medikamente. Rrethanat e ngjarjes nuk dihen, as gjendja e adoleshentes. “Komisariati i Policisë Sarandë referoi materialet në Prokurori, pasi mbrëmjen e djeshme, dyshohet...
Kultivonte bimë narkotike në fshat, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër
16:43
Një 49-vjeçari, i shpallur në kërkim për kultivimin e bimëve narkotike, është arrestuar në Shkodër. Në zbatim të planit të masave të hartuar në kuadër të megaoperacionit kombëtar “Territor i pastër”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve...
NOA SPECIALE | Partia Demokratike zyrtarisht është e Sali Berishës. Por, a merr fund kalvari në opozitën tashmë të rrënuar?
15:39
Gjykata e Apelit vendosi që të rrëzojë ankimimin e Lulzim Bashës, duke e njohur Sali Berishën si kryetar të Partisë Demokratike. Vendimi u mor sot nga trupi gjykues i përbërë nga relatore Alma Ahmeti dhe anëtarë Iliba Bezati e Elona...
Gjykata e Tiranës liron neurokirurgun rus anti-Putin, refuzon ekstradimin në Moskë!
15:38
Gjykata e Tiranës ka vendosur të lirojë nga qelia duke rrëzuar kështu kërkesën e autoriteteve ruse për ekstradimin e Alexandër Bobonvikov, i arrestuar 15 ditë më parë sapo zbriti nga një avion privat me miqtë e tij në Rinas. Ministria...
‘O sot o kurrë’! Apeli i dha vulën e PD-së, reagon Sali Berisha
15:36
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi Gjykata e Apelit i dha vulën e Partisë Demokratike duke rrëzuar Lulzim Bashën. Ish-kreu i qeverisë u shpreh se kjo nuk është historia e Sali Berishës, por ajo demokracisë dhe opozitarizmit. “Është mishërimi i...
Ajeti në ‘sparkatë’ para nisjes së Europianit: Të tria ndeshjet e grupit i konsideroj si ‘finale’
14:53
Numërimi mbrapsht ka nisur, emocionet sa vijnë e shtohen. 24 kombëtaret finaliste të “Euro 2024” janë gati për start. Mes tyre edhe Shqipëria jonë, e cila do të marrë pjesë për herë të dytë në Kampionatin Europian. Të shortuar në...
Gjykata i dha vulën Berishës, deputetët dalin me dy gishta lart!
14:44
Deputetët e opozitës kanë “shpërthyer” në festë pasi Gjykata e Apelit i ka dhënë vulën dhe logon e PD-së liderit demokrat, Sali Berisha. Në foto shihet momenti teksa ata dalin nga dyert e Apelit pas dhënies së vendimit nga trupa...
Gjykata e Lartë dënon me burg përjetë Dritan Dajtin!
14:39
Gjykata e Lartë ka vendosur të dënojë me burgim të përjetshëm Dritan Dajtin për vrasjen e 4 efektivëve të policisë në vitin 2009 në Durrës. Trupa gjykuese e përbërë nga Ilir Panda kryesues dhe anëtar Sandër Simoni dhe Artur Kalaja...
Gjykata i jep Sali Berishës vulën e PD!
14:20
Tiranë/ Noa.al- Gjykata e Apelit i ka dhënë vulën e Partisë Demokratike ish-kryeministrit, Sali Berisha. Trupa gjykuese vendosi të mos pranojë ankimimin e Enkelejd Alibeajt duke lënë në fuqi vendimin e gjyqtarit, Agron Zhukri. Nga PD zyrtare në gjykatë ishin...
Aksident në Kosovë, lëndohen dy vajza, njëra në gjendje të rëndë
14:18
Ditën e djeshme, një vetaksident me motoçikletë ka ndodhur në fshatin Dobroshec të Drenasit. Si pasojë dy persona (vajza), janë lënduar në këtë aksident. Njëra nga ato është në gjendje të rëndë, ku i është nënshtruar një operacioni. Lajmi u...
E pazakontë në Pogradec! E kapi policia, i riu gëlltit kanabisin që kishte me vete
13:41
E pazakontë në Pogradec! Mësohet se një 33-vjeçar u ndalua për kontroll dhe në momentin që efektivët iu afruan, ai gëlltiti sasinë e kanabisit për ta fshehur. Pas kësaj ai u dërgua në spital për të marrë ndihmën e nevojshme...
I moshuari në Devoll dyshohet se ka ngacmuar se*ksualisht një të mitur! Halla e vajzës: E ka a*buzuar, kam prova!
13:05
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Devoll, ku një 64-vjeçar akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një 13-vjeçare. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur në fshatin Hoçisht. Sipas policisë, Zenel Rushitaj, ka ngacmuar jo vetëm me fjalë 13-vjeçaren, por ka kaluar...
Kapet në flagrancë duke vjedhur para dhe bizhuteri një hajdute në Elbasan
13:02
Kapet në flagrancë duke vjedhur para dhe bizhuteri në një banesë një e re në Elbasan. ‘Komisariati i Policisë Elbasan arrestoi në flagrancë M. K., 24 vjeçe, sepse u kap në flagrancë pasi kishte vjedhur një shumë parsh dhe disa...
Vendimi historik në Spanjë, ekzaltohet Vinicius Jr: Unë jam xhelati i racistëve në futboll…
12:59
Dënim historik në Spanjë, me 8 muaj burg dhe 2 vite përjashtim nga stadiumet e futbollit për tre tifozët e Valencias që ofenduan Vinicius Jr. me fraza raciste një vit më parë. Vetë sulmuesi i Real Madridit, protagonist i episodeve...
Kina synon një rol më të madh për BRICS në qeverisjen globale
12:44
Kina është e gatshme të punojë me Brazilin për të promovuar në mënyrë aktive bashkëpunimin BRICS, duke i mundësuar mekanizmit BRICS të luajë një rol më të madh në qeverisjen globale dhe në mbrojtjen e interesave të vendeve në zhvillim,...
Situatë dramatike dëmtimesh te Holanda, humbet yllin e dytë të mesfushës para Europianit
12:31
Alarmi ra dje në mbrëmje. Tërheqja e detyruar e Teun Koopmeiners mbrëmë, në fazën e nxemjes para miqësores kundër Islandës, solli më të keqen e mundshme në kombëtaren holandeze. Goditje e madhe për trajnerin Ronald Koeman, i cili tashmë kishte...
Kapet në flagrancë duke vjedhur në Kavajë hajduti nga Vlora. Emri
12:18
U kap në flagrancë duke vjedhur një televizor, në një banesë, vihet në pranga 47-vjeçari. ‘Komisariati i Policisë Kavajë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, organizoi dhe finalizoi operacionin policor...
Shpallet tenderi prej 74.5 milionë lekë! Fjalimet e deputetëve do të zbardhen nga “AI”?
12:09
Fjalimet e deputetëve në Kuvendin e Shqipërisë do të zbardhen tashmë përmes inteligjencës artificiale. Kuvendi ka shpallur një tender për ndërtimin e një platformë të re e cila do të transkriptojë të gjitha takimet që janë pjesë e aktivitetit parlamentar...
Mitsotakis mbledh në zyrë eurodeputetët fitues, Fredi Beleri futet “online” nga burgu i Fierit
12:03
Ditën e sotme kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka takuar në zyrën e tij eurodeputetët që do përfaqësojnë Demokracinë e Re në Parlamentin Europian. Pesë prej tyre ishin të pranishëm, ndërsa dy të tjerë midis tyre edhe Fredi Beleri, i cili...
Ancelotti: Fjalët e mia janë keqinterpretuar, pse ta refuzojmë Kupën e Botës për Klube…
12:02
"FIFA na injoron në vendimmarrje, lojtarët dhe klubet nuk do të marrin pjesë në Botërorin e ri për Klube. Një ndeshje e vetme e Real Madridit vlen 20 milionë euro, ndërsa FIFA dëshiron të na japë një shumë të tillë...
Gjykata e Apelit do shtyjë vendimin për vulën e PD
11:30
Gjykata e Posaçme e Apelit ka nisur në orën 10:00 shqyrtimin e ankimit mbi fatin e përkatësisë së Partisë Demokratike. “Rithemelimi” përfaqësohet në gjyq nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbashi dhe Ledina Mandia e ndërsa Lulzim Basha, përfaqësohet nga avokatët Rezart...
Nis nga 1 korriku/ Detaje nga projekti i qeverisë: Kush përfiton 900 euro pagë?
11:24
Eksperti i ekonomisë, Ferti Selimi komentoi premtimin e kryeministrit Edi Rama për rritjen historike të pagave në sektorin publik. Pak ditë më parë kryeministri Rama ka theksuar se në muajin korrik paga mesatare do të rritet në 900 euro. Një...
Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i plagosjes së Ndue Prekës, ja pistat ku po heton policia
11:14
Policia vendore e Shkodrës ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar të plagosjes së shtetasit Ndue Preka, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e 9 qershorit në lagjen “Mark Lula” në Shkodër. Efektivët pas hetimeve të zhvilluara pas plagosjes së 30 vjeçarit...
Apartamente, garazhe dhe llogari bankare, SPAK konfiskon pasuritë e Eldi Dizdarit!
10:12
Gjykata e Posaçme ka konfiskuar pasuritë e bosit të drogës, Eldi Dizdari alias Denis Matoshi, i cili shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma për “Organizatë kriminale me qëllim trafikimin e narkotikëve në sasi të mëdha”. Sipas të dhënave të...
Euro 2024/ MEPJ: Shtetasit shqiptarë në Gjermani mund të marrin shërbime konsullore nga Ambasada, ja datat dhe qytetet
10:09
GJERMANIA- Teksa kanë mbetur dhe pak ditë nga nisja e kampionatit europian të futbollit, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftur se të gjithë shtetasit se gjatë mbajtjes së këtij aktiviteti Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Republikën...
Shpërthen në flakë automjeti në Korçë, shpëton në sekondat e fundit shoferi
10:08
Një automjet është përfshirë nga flakët në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në Unazën e qytetit, ndërkohë që sipas policisë nuk ka të lënduar pasi drejtuesi i mjetit ka arritur te dalë në sekondat e fundit para shpërthimit. Policia po heton...
Nga Rabiot te Depay, 10 prej lojtarëve më të mirë të ‘Euro 2024’ iu skadon kontrata
10:04
Si çdo ngjarje ndërkombëtare e futbollit, "Euro 2024" do të përfaqësojë një vitrinë të shkëlqyer për lojtarët, kontratat e të cilëve me klubet iu skadojnë këtë muaj. Mes shumë "parametrave zero" nga 1 korriku i ardhshëm, përveç emrave të njohur...
‘Nëse flet do të të vr*as’! Shqiptari në Greqi dhu*non bashkëshorten në sy të fëmijës
09:46
GREQIA- Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar pasi është kthyer në shtëpi në gjendje të dehur ka dhunuar bashkëshorten e tij dhe e ka kërcënuar me jetë. E gjithë skena ka ndodhur para syve të fëmijës...
Postimi i fundit i Bes Kallakut ironi ndaj Xhensilës?
09:44
Ndarja e çiftit të njohur, Besart Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, është prej kohësh në qendër të vëmendjes. Burime nga gjykata e Tiranës, bëjnë me dije detaje të tjera nga padia e këngëtares, e cila jo vetëm kërkon që divorci të...
De Biasi bën ‘spiunin’: Itali, mos e nënvlerëso Shqipërinë. Asllani dhe Ramadani janë motorët e mesfushës
09:35
Më 15 qershor, Italia dhe Shqipëria do të dalin në fushë për ndeshjen e parë të Kampionatit Europian. Të dyja kombëtaret janë pjesë e një grupi të hekurt, të kompletuar nga Spanja dhe Kroacia. I intervistuar nga "Gazzetta dello Sport",...
Dëshmia tronditëse e nënës së 11-vjeçares që u vra nga daja: Vajza ime kishte kancer!
09:33
Dëshmia e nënës së vajzës 11-vjeçare që u vra nga daja e saj në Ilia të Greqisë, është mjaft prekëse dhe tronditëse. Sipas mediave greke, nëna ka treguar se vajza e saj i kishte larë makinën dajës, i cili më...
Përmbyset varka me emigrantë, 38 të vdekur
09:16
Të paktën 38 persona nga Briri i Afrikës raportohet të kenë humbur jetën pasi varka e tyre u përmbys në brigjet e Jemenit. Sipas dëshmive të të mbijetuarve në varkë udhëtonin 250 persona, teksa 100 prej tyre janë shpallur të...
Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel
09:00
NOA SPECIALE | Partia Demokratike zyrtarisht është e Sali Berishës. Por, a merr fund kalvari në opozitën tashmë të rrënuar? Gjykata e Apelit nisi sot shqyrtimin gjyqësor në themel, të dosjes së Partisë Demokratike, forca më e madhe politike në...
VIDEO/ “E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi tronditës i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare! I qëlloi me kaçavidë në qafë disa herë
08:49
Një ngjarje e rëndë ka tronditur komunitetin e Ilisë në Greqi, pasi u zbulua se si ndodhi vrasja makabër e një vajze 11-vjeçare nga daja dhe kushëriri i nenës së saj. Të dy autorët e vrasjes së Vasilikës, deri më...
Djimsiti: Italia nuk duhet nënvlerësuar. Ta fillojmë mbarë Europianin për të fituar besim
08:35
Mbrojtësi i Atalanta, Berat Djimsiti, kapiteni i Shqipërisë dhe kundërshtari i radhës i Italisë në Europian, ka dhënë një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, ku ka folur për debutimin e tij në kompeticionet europiane: "Kur luan kundër Italisë nuk ke...
Aksident në Rrugën e Arbrit, përplasen dy automjete, dy të plagosur
08:17
Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në Rrugën e Arbrit ku mësohet se si pasojë dy persona janë plagosur dhe njeri është në gjendje të rëndë. Bëhet me dije se në aksident janë përfshirë dy makina, të cilat janë...
Çfarë mungese e madhe për Koeman. Nuk shërohet nga lëndimi, De Jong humbet ‘Euro 2024’
08:13
Ishte një mbrëmje e bukur për kombëtaren e Holandës, e aftë për të mposhtur Islandën me 4 gola në miqësoren e fundit para “Euro 2024”. Rrjetën e portës kundërshtare e tundën 4 lojtarë të ndryshëm: Xavi Simons, van Dijk, Malen...
Guardiola mbyll dyert e kthimit të tij te Barcelona: Ne jemi rritur tani…
08:07
Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, me rastin e turneut të golfit “Legends Trophy”, një kompeticion i luajtur vetëm dhe ekskluzivisht nga ish-futbollistë, i sponsorizuar nga vetë ai, iu përgjigj disa pyetjeve të gazetarëve të pranishëm në sallën e konferencës...
Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat këtë të martë
07:51
Dita e martë parashikohet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira kalimtare dhe alternime kthjellimesh. Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet. Nga ana tjetër, temperaturat minimale dhe maksimale...
Mbappe te Real Madridi, shpërthen drejtori i Bayernit: Të pangopur, kjo do të jetë gozhda në arkivolin e futbollit…
07:50
Pa dyshim, kalimi i Kylian Mbappé nga PSG te Real Madridi është tashmë “grusht shteti” i verës për sa i përket merkatos së transferimeve. Megjithatë, transferimi i yllit francez në oborrin e 15 herë kampionëve të Evropës nuk shihet si favorizues...
Gjykata e Apelit vendos nesër kujt i takon vula e PD, Bashës apo Berishës?
23:37
TIRANË- Gjykata e Apelit do të shqyrtojë ditën e nesërme për vulën dhe logon e Partisë Demokratike në vend. Mësohet se çështja në Apel do të shqyrtohet nga një treshe gjyqtarësh me relatore Alma Ahmeti, ndërsa dy anëtarët janë Iliba...
Horoskopi i Paolo Fox, e martë 11 qershor 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
23:29
Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian publikon pasqyrën astrologjike për...
Shpërthim në një kantier ndërtimi në Tiranë
23:25
Shpërthim në një kantier ndërtimi në në Tiranë ‘Më datë 10.06.2024, rreth orës 22:10, në rrugën "Myslym Shyri", ngjitur me fushat e tenisit, në një kantier në ndërtim, është dëgjuar një shpërthim, i ngjashëm me lëndët plasëse ose lëndët piroteknike....
‘Tani mund të vij pa marrë leje’! Rama nderohet me çmimin ‘Çelësi i Qytetit’ në Prishtinë
22:44
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Nga Prishtina, kryeministri Rama është nderuar me çmimin “Çelësi i Qytetit” nga kryetari i komunës së kryeqytetit, Përparim Rama. Për këtë vlerësim,...
Burri ndërron jetë nga mbidoza e ilaçeve
22:34
Një 59-vjeçar në qytetin e Korçës ka ndërruar jetë pasi dyshohet të konsumuar një sasi të madhe medikamentesh. Policia thotë se pas deklarimeve të familjarëve të tij, dyshohet se 59-vjeçari ka ndërruar jetë nga mbidoza e barnave. Motivet që e...
Paralajmërimi i Këshillit Botëror të Arit: Floriri po mbaron. Gjithnjë e më i vështirë për t’u gjetur!
22:08
Industria e minierave të arit po përpiqet të mbajë nën kontroll rritjen e prodhimit pasi depozitat e metalit të verdhë po bëhen më të vështira për t’u gjetur, sipas Këshillit Botëror të Arit. “Ne kemi parë një prodhim rekord të...
Përmbyset varka me dhjetëra emigrantë nga Afrika, mbyten 38 prej tyre
22:05
JEMEN- 38 emigrantë që vinin nga Briri i Afrikës raportohet se janë mbytur pasi varka e tyre u përmbys pranë Jemenit. Gjithashtu Hadi Al-Khurma, drejtori i qarkut Rudum, tha se anija u mbyt para se të arrinte në brigjet e...
Shpërthim në fabrikën e armëve në Poloni, disa persona të vdekur
21:47
POLONI- Një shpërthim ndodhi në fabrikën e armëve Mesko në qytetin juglindor polak të Skarzysko-Kamienna të hënën, duke rezultuar në një zjarr dhe vdekjen e një punëtori 59-vjeçar. Një shpërthim në një fabrikë armatimi në Poloni vrau një dhe plagosi...
Berisha këmbëngul për qeveri teknike: Fitorja e djeshme e partive të qendrës së djathtë ka një rëndësi historike
21:42
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha komentoi rezultatin e zgjedhjeve të Parlamentit Europian, ku partitë e djathta fituan shumicën e vendeve. Gjatë fjalës së tij para protestuesve, Berisha tha se në Shqipëri duhet që të krijohet një qeveri teknike si...
E dhu*nuan në protestë, reagon Klevis Balliu: Egërsia e pushtetit te korruptuar, vetëm motivon!
21:07
Shefi i Organizimit në PD, Klevis Balliu ka reaguar për herë të parë, pas dhunëns së ushtruar ndaj tij nga disa policë, gjatë protestës së zhvilluar ditën e sotme para Bashkisë Tiranë, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj. Në...
Publikohet foto/ Ja kush është daja që vr*au mbesën 11-vjeçare
20:27
Personi në foto është 37- vjeçari që vrau 11 – vjeçaren. Nesër paradite 37- vjeçari pritet të dalë në prokurori, nën masa të rrepta sigurie. Trupi i fëmijës do të kontrollohet nga mjeku ligjor, për të përcaktuar se si është...
Çudit avokat Ngjela: Një 19-vjeçare e bukur dhe e virgjër më kërkoi takim urgjent. Donte të denonconte përdh*nimin
19:56
Spartak Ngjela thotë se një 19-vjeçare, e cila është tentuar të përdhunohet, i ka kërkuar takim për t’u këshilluar me të, a duhet të bënte denoncim, a jo. Dhe ai thotë se e këshilloi atë, që të mos e denonconte...
Shokuese në Greqi! Daja tenton të përd*hunojë mbesën 11-vjeçare. Më pas e vret me kaçavidë
19:29
Një gjendje shoku mbizotëron në komunitetin lokal të Pirgos. Një vajzë 11-vjeçare, për të cilën ishte lëshuar një Amber Alert nga “Buzëqeshja e Fëmijës”, është gjetur e pajetë mesditën e sotme në një fushë në zonën e Kataraçit në Ilia....
Mitsotakis telefonon Fredi Belerin në burg dhe e përgëzon për fitoren
19:21
Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka telefonuar këtë pasdite Fredi Belerin, i cili u zgjodh deputeti i Parlamentit Evropian në Greqi, në një kohë kur ndodhet në burg në Shqipëri për blerje votash. Sipas mediave greke, Mitsotakis e ka përgëzuar...
Akuzohet se i shkaktoi vd*ekjen pas sulmit pronarit grek, dënohet në Britani shqiptari me identitet të rremë
18:52
Një shqiptar është dënuar me burg pasi shkaktoi një dëmtim të rëndë në tru që përfundimisht pronarin e tij, pasi u kthye në Britaninë e Madhe duke përdorur një emër tjetër. Arjan Balla ndoqi dhe sulmoi biznesmenin Anastassios Delis në...
Ndalohen në Dubai Durim dhe Valter Bami
18:22
Durim dhe Valter Bami raportohet se janë ndaluar nga autoritetet në Dubai. Vëllezërit Bami janë shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohen nga SPAK si pjesë e një grupi kriminal që ka kryer vrasje, tentativë vrasje dhe sigurimin e kushteve për...
Momente të frikshme në aeroport/ Dy avionë rrezikojnë përplasjen në pistë (VIDEO)
18:18
Një moment frikshëm ka ndodhur së fundmi në aeroportin e Mumbait në Indi. Bëhet me dije nga mediat e huaja se dy avionë rrezikuan të përplaseshin me njëri-tjetrin në pistë. Aeroplani i “Air India” u ngrit në ajër vetëm pak...
Beleri zgjidhet eurodeputet nga burgu, vjen reagimi i parë i kryeministrit Rama
17:24
Kryeministri Edi Rama, përgjatë një konference me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, u pyet përsa i përket çështjes lidhur me përzgjedhjen e Fredi Belerit si eurodeputet. Kreu i qeverisë nuk dëshiroi të fliste për këtë temë, duke u...
Kush është “YouTuber-i” i njohur që u zgjodh deputet i Parlamentit Europian
16:47
Zgjedhjet e fundit për në Parlamentin Evropian kanë sjellë ndryshime të mëdha, ku partitë e ekstremit të djathtë dyfishuan deputetët e fituar, teksa pjesë e PE-së do të jenë edhe personazhe të rrjeteve sociale. Një prej tyre është edhe 24-vjeçari...
Momenti tmerrues/ Maniaku përndjek të miturën hap pas hapi, 15-vjeçaren e shpëton… (VIDEO)
16:13
Një manjak seksi ka ndjekur një nxënëse minorene përpara se ta sulmojë atë në mes të ditës dhe më është larguar pasi babai i saj e ka pikasur dhe e ka ndjekur nga pas. Mediat e huaja bëjnë me dije...
Rama nuk u takua me Kurtin, Kryeministria: I dërguam ftesë, por nuk pranoi!
15:34
KOSOVË- Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u takua sot në Prishtinë me presidenten Vjosa Osmani. Ky takim u realizua në vigjilje të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Rama po ashtu mori pjesë në konferencën ndërkombëtare të organizuar nga Lidhja...
Epike! Legjendat bëhen bashkë në paketimet e dhallës!!! I keni parë?
15:31
Krenaria e shqiptarëve është e rrënjosur në historinë, kulturën dhe identitetin tonë kombëtar. Një ndër burimet kryesore të krenarisë për ne shqiptarët është historia. Nga periudha e Ilirëve e deri te Skënderbeu e në brezat më pas, shqiptarët kanë dëshmuar...
Hysaj: Do të jemi surpriza e ‘Euro 2024’, këtë herë duam ‘kafshatën’ e madhe
15:00
Tashmë të gjithë janë sy dhe veshë nga sfida e 15 qershorit ndaj Italisë, e cila do të shënojë startin e kombëtares sonë në finalet e “Euro 2024”. Dhe kush mund të flsaë më me kompetencë për duelin e shumëpritur...
Policia greke zbulon arsyen e vd*ekjes së gazetarit të BBC në ishull
15:00
Gazetari i BBC, Dr. Michael Mosley, i cili u gjend i pajetë pas 5 ditësh kërkim në një zonë shkëmbore të ishullit grek Synim, rezultoi se vdiq nga shkaqe natyrale. Zëdhënësja e policisë, Konstantia Dimoglidou, tha për BBC se nuk...
Rama mesazh Kurtit: ‘Do ngeleni pa miq! Dilni nga loja e maces me miun me Serbinë!
14:58
Kryeministri Edi Rama ka këshilluar homologun e tij Albin Kurti për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë. Duke folur nga tryeza ndërkombëtare për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës, kreu i qeverisë shqiptare tha se...
Flamur Noka përjashtohet dhjetë ditë nga Kuvendi
14:24
Sekretariati i Etikës, ka marrë vendimin për përjashtimin për dhjetë ditë nga Kuvendi për deputetin Flamur Noka. Vendimi u mor pas kërkesës së Partisë Socialiste, që të merreshin masa disiplinore për pesë deputetë të PD, në lidhje me situatën e...
Vrasja e Pëllumb Metës, avokati bën deklaratën e fortë: Ja kush është personi që e di çfarë ndodhi?
14:18
Hygerta Meta dhe vëllezërit e saj, vijojnë të jenë nën hetim në lidhje me vrasjen e babit të tyre Pëllumb Meta. Teksa ende kjo ngjarje mbetet e rrethuar nga misteri, 19-vjeçarja mësohet se prej një jave ndodhet në spital, në...
Duaje më shumë jetën tënde sesa një kënaqësi të momentit…
14:15
Nga dr. Skënder Brataj DROGAT SINTETIKE Për ty përdorues i drograve sintetike dhe SHPËRDORUES i jetës tënde, disa informacione: Drogat sintetike, ndryshe nga substancat narkotike me origjinë natyrore ku principi aktivë i tyre nxirret nga bimët, si kokaina, kanabinoidet ose...
Atentati i një nate më parë në Shkodër, nga të shtënat me armë zjarri u plagos ‘Noja’ i videos së famshme!
14:12
Ndue Preka është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur pak para mesnate, teksa 30-vjeçari po qarkullonte në lagjen "Mark Lula". Preka, është plagosur në këmbë, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Pasi ka...
Mashtronin nxënësit duke i premtuar “tokën e ëndrrave”, skema që ndiqnin drejtoresha dhe mësuesja e “Qemal Stafës”!
14:01
Policia e Tiranës zbuloi skemën se si të rinjtë shqiptarë mashtroheshin duke u tunduar përmes bursave dhe mundësive të punës drejt “tokës së ëndrrave”, SHBA-së. E pas gjithë kësaj skeme të mirëmenduar qëndrojnë dy punonjëse të arsimit. Konkretisht, drejtoresha e...
Milito dhe Totti ‘shenjtërojnë’ Conte në stolin e Napolit: I frikshëm për të gjithë, do të synojë titullin
13:38
I pranishëm në eventin e organizuar nga “Operazione Nostalgia”, në stadiumin "Arechi" të Salerno, ish-sulmuesi i Interit, Diego Milito, u intervistua nga mikrofonët e "Kiss Kiss Napoli". Argjentinasi foli shkurt për titullin e fituar nga zikaltrit këtë vit: “Unë e...
Rama në 25-vjetorin e çlirimit: Rugova ati themelues i Kosovës së lirë! Mbetet më atipiku i politikanëve shqiptar!
13:16
Në konferencën “Rugova dhe Perëndimi”, i pranishëm ishte dhe kryeministri i vendit Edi Rama. Në këtë 25 vjetor të Çlirimit të Kosovës, ai i dedikoi një fjalë të gjatë me shumë vlerësim për ish-Presidentin Ibrahim Rugova. Duke e cilësuar “Atin...
Arrestohet në Itali ‘Leksi i Druve’!
12:58
Arrestohet në Itali, Aleks Ndreka alias Aleksandër Deda apo siç njihet ndryshe “Leksi i Druve”. Lajmi bëhet i ditur nga gazetari Besar Bajraktaraj, i cili thotë se ai është arrestuar në aeroportin e Malpensas në Milano tre ditë më parë....
25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair: Bëmë gjënë e duhur, nuk jam penduar kurrë!
12:41
Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, ka thënë se nuk është penduar asnjëherë që e ka ndihmuar Kosovën në çlirimin e saj para 25-vjetësh. Në seancën solemne të mbajtur sot në Kuvendin e Kosovës me rastin e vizitës së...
‘Italia me pak talent dhe pa shanse në Europian’; vjen përgjigja e Spalletit për Mourinhon
11:54
Asnjë polemikë, por thjesht përgjigje e një trajneri, që në prag të një kompeticioni si Europiani duhet të mendojë për mbrojtjen e grupit të tij. Kështu shpjegohet edhe përgjigjja (jo përgjigje) e Luciano Spalletti ndaj José Mourinhos, i cili pak...
Bllokuan foltoren e Kuvendit, PS kërkon masë disiplinore për 5 deputetë të opozitës
11:54
Pas kaosit të shkaktuar në seancën e 6 qershorit nga Rithemelimi, mazhoranca i është drejtuar Sekretariatit të Etikës me një kërkesë ku kërkon masë disiplinore për 5 deputetë të Rithemelimit. Listën e kryeson Flamur Noka, i cili bllokoi foltoren e...
Protesta para bashkisë së Tiranës, e pranishme Argita Malltezi
11:47
TIRANË- Para bashkisë së Tiranës, po zhvillohet protesta e 11-të. Qytetarët kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut Erion Veliaj, pas publikimit të aferës "5D" dhe arrestimit të drejtorëve të institucionit. E pranishme në protestë është edhe vajza e liderit të opozitës, Argita...
Gjermani me motor përplaset me një mjet, përfundon në spital
11:45
SHKODËR- Aksidentohet një gjerman në Shkodër. Mësohet se gjermani A.T është përplasur teksa drejtonte motomjetin e tij me një automjet në vendin e quajtur “Harku i Berdicës”. Bëhet me dije se si pasojë e aksidentit ka mbetur i dëmtuar gjermani...
Ndodh sërish/ Publikohet 30 minuta pas provimit teza e lëndës Gjuhë-Shqipe, Letërsi
11:26
Ndodh sërish. Publikohet 30 minuta pas provimit teza e lëndës Gjuhë-Shqipe, Letërsi. Teza u shpërnda me shpejtësi në rrjete sociale. E njëja situatë ndodhi edhe me testin e Gjuhës së Huaj me gjithë masat e rrepta të ndërmarra nga Ministria...
Zjarr në një stan në Vlorë, digjen 10 kokë bagëti
11:16
Një stan në Vlorë është përfshirë në mesnatë nga flakët. Si pasojë e zjarrit janë shkaktuar dëme dhe në bagëti në fshatin Babicë të Vlorës. Sipas informacioneve janë djegur 10 kokë bagëti të imëta dhe 10 dengje me bar. Ndërkohë...
Giroud për lamtumirën nga Milani: Pasioni i tifozëve bën ndryshimin. MLS? Një zgjedhje familjare
11:11
Olivier Giroud, ish-sulmuesi i Milanit, foli për lamtumirën e tij me kuqezinjtë dhe zgjedhjen për t’u transferuar në SHBA: "Dashuria dhe pasioni i tifozëve është ajo që bën ndryshimin te Milani. Nuk e prisja një përshëndetje lamtumire si ajo nga...
V*ritet me thikë pas mesnate shqiptarja në Itali, arrestohet partneri i saj
11:07
Vritet shqiptarja në Frosinone të Italisë. Një piktor 50-vjeçar, Oreste Raponi, ka vrarë partneren e tij shqiptare në fund të një debati. Ai i ka shkaktuar disa plagë me thikë, të cilat për fat të keq kanë qenë fatale për...
Tentuan të fusnin mbi 35 mijë euro të padeklaruara në Shqipëri përmes Portit të Durrësit, arrestohen 4 persona
11:03
Në kuadër të operacionit policor të koduar “Next”, janë bllokuar 35 755 euro në Portin e Durrësit, ndërsa në pranga ranë 4 persona, 2 prej tyre drejtues të autobusit ku ishin fshehur paratë. Në pranga ranë shtetasit Denis Menelli, Agim...
Dy arsyet pse çmimi i shtëpive në Tiranë është bërë i papërballueshëm
10:47
Çmimi i shtëpive është bërë i papërballueshëm për shumicën e popullsisë, për shkak të kërkesës së lartë, teksa në anën tjetër në kontrast qëndron fakti që një pjesë e stokut të banesave janë bosh. Profili i Shqipërisë për Zhvillimin Urban,...
Ancelotti trondit FIFA-n: Ashtu si Real Madridi, edhe klubet e tjera do ta refuzojnë Botërorin e ri të Klubeve
10:47
Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, e ka bërë shumë të qartë qëndrimin e tij dhe të klubit të bardhë për Botërorin e Klubeve në një intervistë për “Il Giornale”. "Harrojeni FIFA-n, lojtarët dhe klubet nuk do të marrin pjesë...
Mourinho: Nëse e lë Ronaldon sërish në stol, Portugalia s’e meriton të fitojë trofe në 100 vitet e ardhshme
10:06
José Mourinho, i freskët nga emërimi i tij si trajner i ri i Fenerbahce, foli për RTP pas ndeshjes miqësore midis Portugalisë dhe Kroacisë, e fituar nga skuadra e Dalic 2-1. Nga shanset e kombëtares së Roberto Martinez për të...
Kryeministri Rama pritet në Kosovë nga Vjosa Osmani
09:49
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe po zhvillon një takim kokë më kokë me...
Kryeministri Rama viziton Kosovën për 25-vjetorin e çlirimit/ Nis takimi kokë më kokë me Presidenten Osmani
09:35
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Prishtinë me rastin e 25-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Kryeministri Rama u prit nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe po zhvillon një takim kokë më kokë me...
Më Shumë...