Kosovë Sociale

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pas vdekjes së të atit, i cili humbi jetën këtë të shtunë si pasojë e një sëmundje të rëndë.“Me hidhërim të madh mësova lajmin e ndarjes nga jeta të Hilmi Haradinajt, këtij patrioti të madh të luftës çlirimtare të Kosovës, babai i dy heronjve të UÇK-së, Luanit dhe Shkëlzenit që dhanë jetën për lirinë e Kosovës, i cili shtëpinë e familjen e tij e kth

Media Galeri