Politikë

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaron se kryeministri Edi Rama po kërcënon interesat strategjikë të shqiptarëve duke dalë kundër SHBA dhe BE.Në një reagim në Facebook, Vasili thotë se çdo kërkese të SHBA për vendosjen e ligjit, Rama i përgjigjet me kërcënime për gjetjen e partnerëve të tjerë.Deklarata e plotë e Petrit Vasilit:Orientimi strategjik i Shqiperise drejt SHBA -BE i tronditur thelle, shqiptaret do ta refuzoj

Media Galeri