Maqedoni Kulturë

Ish-presidenti i Gjeorgjisë dhe ish-guvernatori i Odesës, Mikheil Saakashvili, u arrestua nga Shërbimi i Sigurisë i Ukrainës, në Kiev. Më herët ish presidenti kishte hipur mbi çatinë e banesës së tij dhe kërcënonte se do të hidhej nëse prekej nga policia, e cila kishte shkuar për kontroll.Zëdhënësja e këtij shërbimi, Olena Hitlyanska, i tha Radios Evropa e Lirë se bastisja në apartamentin e Saakashvilit është kryer së bashku me hetuesit e Zyrës së Prokurorit t

Media Galeri