Transmetuar më 23-07-2020, 11:07

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri, ka përcjellë një mesazh fetar, në seancën e sotme parlamentare.

Në maskën anti-Covid, me të cilën u shfaq në Parlament, kishte të shkruar “E dua Allahun”.

Mesazhi u përcoll në gjuhën angleze, ku në maskë shkruhej “I love Allah”.

Por propaganda fetare është e ndaluar në institucione, të cilat janë laike.

Kujtojmë se deputeti Valteri është besimtar mysliman dhe vazhdimisht është bërë protagonist në seancat parlamentare, qoftë me ngritjen e shqetësimeve por edhe me sherret me kolegët. /a.y/noa.al

Mbyllja e lokaleve me muzikë, deputeti: Kush ka lidhje me politikanët, i ka hapur

Tension në Kuvend, dy deputetët e opozitës gati në përplasje fizike: Lloj lloj halabaku