Kosovë/ Dy automjete përfshihen në aksident, shtatë persona tè plagosur
Transmetuar më 14-05-2021, 21:10
Foto ilustruese

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Kosovë.

Aksidenti ka ndodhur sot në fshatin Llaushë të Skenderajt.

Në aksident janë përfshirë 2 automjete dhe si pasojè janë plagosur 7 persona.

Lajmi është konformuar edhe nga policia ku shkruan:

“Aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth orës 16:00, në një rrugë lokale në fshatin Llaushë të Skenderajt. Në aksident ishin të përfshira dy vetura, si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara shtatë persona kanë kërkuar tretman mjekësor"./noa.al/