Transmetuar më 12-07-2021, 15:49

Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën “Ibrahim Rugova’ në Kosovë, vetëm 2 km nga kufiri me Shqipërinë.

Mësohet se nga aksidenti janë lënduar disa persona, ndërsa nuk dihet nëse ka viktima apo jo.

Në aksident janë përfshirë 2 kamionë dhe 1 makinë.

Siç shihet edhe nga pamjet e frikshme, përplasja ka qenë shumë e fortë, ndërsa ka sjellë edhe bllokimin e kësaj rruge.