Transmetuar më 23-07-2021, 09:27

Në pritje për të kuptuar se cila do të jetë e ardhmja e tij, Cristiano Ronaldo është duke pushuar në Mallorca me partneren e tij, Georgina Rodriguez.

Portugezi publikoi një foto në profilet e tij zyrtare në rrrjetet sociale me këtë mbishkrim: "Mbretëresha ime e bukur".

Ronaldo, i cili po kalon ditët e tij të fundit të relaksit, para se të kthehet në Torino, ku trajneri i ri Massimiliano Allegri po e pret për kampionatin e ri së bashku me pjesën më të madhe të skuadrës.

Kur të mbërrijë në kryeqytetin piemontez, CR7 me siguri do të diskutojë me menaxhmentin e ri për të vendosur të ardhmen, e cila ende nuk është vendosur zyrtarisht.

Futbollisti portugez duket "lakmitar" i PSG, por tani për tani klubi francez nuk mund të përballojë pagën e tij të madhe prej 30 milionë eurosh neto në vit.

Parizienët, për të arritur te sulmuesi, do të duhet “të heqin qafe” një pagesë të rëndësishme.

Emri që ka qarkulluar më shumë ditët e fundit është ai i Kylian Mbappé. Ylli i Francës, në fakt, është shumë i interesuar të transferohet te Real Madrid.

Në rast të shitjes së tij, PSG do të kishte një vend për një pagë të lartë, si ajo e Cristiano Ronaldos.

Sipas asaj që u zbulua, megjithatë, Massimiliano Allegri do të dëshironte që CR7 të mbetet te Juventusi. Trajneri livornez do ta përfshijë portugezin si sulmues në 4-2-3-1 e tij.

Një rol që kurrë nuk është dashur shumë nga ylli luzitan në karrierën e tij te Real Madridi dhe në vitin e parë me Juventusin.