Transmetuar më 31-10-2021, 22:49

Kryetari i Lidhjes Socialiste Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen.

Në daljen e parë pas zgjedhjeve lokale në vend, të cilat i cilësoi si humbje të madhe, Zaev njoftoi se ka dhënë dorëheqjen si kryeministër i vendit dhe si kryetar i LSDM-së.

Edhe më herët Zaev kishte njoftuar se do të largohej nëse partia e tij humbiste Shkupin.