Transmetuar më 12-07-2023, 00:04

Të nderuar lexues, kjo është një zbardhje nga noa.al, e horoskopit për të mërkurën 12 korrik 2023, lançuar nga astrologu Paolo Fox në emisionin televiziv të RAI gjatë ditës së martë.

Dashi

Vërehet një energji e pabesueshme tek ju që do t’ju çojë drejt suksesit të madh në karrierë. Megjithatë, kini kujdes që të mos bëheni shumë aventureskë dhe mbani një ekuilibër të mirë të brendshëm. Shëndeti mund të përballet me kohë të vështira, por shpirti juaj pozitiv do t’ju ndihmojë t’i kaloni ato. Atributet tuaja të lidershipit shkëlqejnë, por mbani një sy te financat! Dashuria shkëlqen në qiellin tuaj plot yje: është koha të shfrytëzoni çdo mundësi.

Demi

Këtë mesjavë duket se keni një karizëm rrezatues dhe një personalitet të ndritshëm që shpesh ju sjell në qendër të vëmendjes. Megjithatë, jo gjithçka lundron pa probleme në dashuri, pasi aty mund të përballeni me disa sfida. Shëndeti është në nivel të lartë! Në frontin e punës mund të ndiheni të sigurt; jeni duke bërë një punë të madhe. Financat janë të qëndrueshme, por bëni kujdes që të mos tërhiqeni shumë nga shpenzimet e panevojshme. Mençuria dhe lidershipi janë pikat tuaja kryesore të forta, përdorni ato për të frymëzuar të tjerët rreth jush.

Binjakët

Personaliteti juaj shkëlqen si kurrë më parë. Në dashuri jeni një fishekzjarr i vërtetë dhe po, do të keni disa probleme në karrierë, por asgjë të pakapërcyeshme. Pak probleme duken edhe me financat. Mos u alarmoni, përqendrohuni në anën tuaj shpirtërore dhe dëgjoni intuitën tuaj. Jeni më të fortë se sa mendoni, veçanërisht për sa i përket ekuilibrit të brendshëm dhe emocionalitetit. Mos e humbni kohën duke u shqetësuar për detajet më pak të bukura në jetë – shikoni tablonë e madhe, rëndësi ka që në përgjithësi gjërat të shkojnë mirë.

Gaforrja

Ju të Gaforres këtë të mërkurë 12 do të ndjeheni si një minierë e vërtetë e krijimtarisë dhe intuitës. Keni një fuqi të lindur që ju lejon të arrini ekuilibrin e brendshëm pavarësisht sfidave të jetës. Por kujdes me shëndetin! Sigurohuni që t’i jepni përparësi edhe gjendjes suaj fizike midis të gjitha projekteve aventureske në të cilat e keni zakon të hidheni me pasion. Edhe pse disa probleme financiare janë gjithmonë në prapavijë, mençuria juaj ju drejton drejt zgjidhjeve novatore. Mbani mend se sa vleni!

Luani

Jeni zhyrur në një kohë energjike dhe mençurie të madhe – është koha juaj dhe asgjë nuk ju ndal për të shkëlqyer. Pavarësisht se financat nuk i keni në majat më të larta, aftësia juaj sociale po ju çon përpara si kurrë më parë. Kushtojini vëmendje shëndetit, kërkoni ekuilibrin e brendshëm dhe mbani lart shpirtin e aventurës, por5 pa e tepruar. Dashuria? E komplikuar, por me atë personalitet që keni… kush mund t’i rezistonte?

Virgjëresha

Këtë të mërkurë, personaliteti juaj i mrekullueshëm është në qendër të vëmendjes. Fati është në anën tuaj, por mos e lini të fashitë sfidat tuaja në karrierë. Kujdes .e shëndetin! Ka disa faktorë, si dashuria e cila është shumë emocionale. Financat po ju luhaten si një lavjerrës – shikoni hapat që hidhni.

Peshorja

Sa bukur të jesh Peshorja, apo jo? Ju keni një karizëm që duket dhe një personalitet që të gjithë e kanë zili. Por kini kujdes që të mos jeni shumë aventurierë, mund të gjendeni në situata të sikletshme! Nga ana tjetër intuita po ju rritet gjithnjë e më shumë, ndaj besojini vetes. Në punë, vazhdoni kështu: jeni në rrugën e duhur! Në dashuri… mirë, le ta harrojmë për momentin. Përqendrohuni në cilësitë tuaja dhe kërkoni para së gjithash ekuilibrin e brendshëm.

Akrepi

Ah, Akrep, shpirti dhe energjia juaj aventureske janë në krye! Por shikoni financat, ato nuk duken shumë solide. Personaliteti dhe mençuria juaj janë bërë si magnet për njëri-tjetrin dhe do t’ju ndihmojnë në dashuri dhe karrierë. Pavarësisht shëndetit të dobët, ekuilibri i brendshëm është i fortë. Jeni një lider natyral me aftësi të shkëlqyera komunikimi, por ndonjëherë e keni të vështirë të përshtateni. Fati luhatet ndërsa cilësia e jetës tuaj emocionale mund të përmirësohet.

Shigjetari

Hej, Shigjetar! Personaliteti juaj po shkëlqen si dielli në mesditë. Por kujdes financat, nuk janë aq rozë sa duken. Nga ana tjetër në dashuri ju presin surpriza të mëdha pozitive. Karriera mund të marrë kthesa të papritura ndërsa shëndeti juaj është i fortë. Mos harroni të balanconi aventurën me pak zgjuarsi në të bërit e gjërave!

Bricjapi

Jeni një rrufe e vërtetë lufte. Personaliteti juaj shkëlqen më shumë se kurrë dhe ju bën të jeni në qendër të vëmendjes. Në dashuri jeni i paepur si luani: nuk ka njeri që mund t’ju rezistojë. Por kujdes me paratë ama! Financat janë një kafshë e egër që duhet të mësoni ta zbutni. Puna? Një lumë i furishëm suksesi ju pret atje. Po shëndeti? Nuk mund të bëhej më mirë! Vetëm mbani mend: gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm dhe gjithçka do të rrjedhë si uji i lumit.

Ujori

Hej, Ujori! Personaliteti juaj po lulëzon dhe njerëzit po e shohin akoma më qartë. Ne dashuri? Këtë të mërkurë 12 do të jeni të pandalshëm! Por kujdes për karrierën dhe financat, jo gjithçka është aq rozë sa duket. Mos harroni të ruani ekuilibrin e brendshëm dhe të eksploroni anën tuaj shpirtërore. Mos harroni edhe që të bëni një shëtitje për të karikuar bateritë; do të jetë mirë edhe për shëndetin! Aventura ju thërret, ndaj lini vend për të papriturat.

Peshqit

Hej Peshq, do të keni disa turbulenca në dashuri dhe karrierë, por mos lejoni që kjo t’ju zhysë në zhgënjim. Personaliteti juaj i ndritur dhe mençuria e lindur do t’ju udhëheqin. Pavarësisht disa pengesave financiare, shpirti aventurier që keni do të bëjë që të mos vuani. Shëndeti duket shkëmb i fortë; mbajeni ështu! Bilanci i brendshëm mund të luhatet, por mbani mend: ju jeni mjeshtri i fatit tuaj. /noa.al