Transmetuar më 15-07-2023, 22:36

Të nderuar lexues, ky është horoskopi javor i Paolo Fox, parashikimet dhe renditja e shenjave të zodiakut për javën nga 17 deri më 23 korrik 2023.

Në këto ditë, në sajë të “stafetës” së anticikloneve Cerberus dhe Charon ka nisur të ndihet realisht vapa, me temperatura që po i afrohen niveleve rekord. 

Më me fat janë tashmë me pushime, ndërsa të tjerët duhet të presin edhe pak para se të shkojnë.

Në pritje gati-gati me ankth, vallë a jeni të gjithë kuriozë të dini se si do të shkojë kjo javë e re në frontin e punës dhe atë sentimental?

A do të ketë shenja më me fat se të tjerët në dashuri? Dhe a do të marrë dikush një ofertë të mirë pune? Mjafton të zbulojmë gjithçka me parashikimet, gjithmonë në kohë, të astrologut të dashur Paolo Fox, përkthyer nga noa.al!

Dashi

Katër yje për Dashin.

Në dashuri po kaloni një fazë reflektimi të thellë. Nuk e përjashtoj, megjithatë, që në këtë periudhë dëshira dhe pasioni mund të rikthehen në vëmendjen tuaj, duke ju dhënë atë nxitje shtesë ndaj një personi të këndshëm që keni takuar së fundmi. Yjet e së mërkurës janë të bukura, mos u mbyllni në shtëpi!

Në punë, megjithatë, nuk është koha për ta tepruar apo për të marrë vendime të nxituara.

Demi

Tre yje për shenjën e Demit.

Në dashuri është sikur po përjetoni një periudhë ngadalësimi: në njohjet e reja hezitoni ta lini veten të hidhet pas pasionit dhe preferoni të vazhdoni me hapin e breshkës. Nga ana tjetër, çiftet e vjetra mund të hedhin në letër detajet e një projekti të rëndësishëm jetësor.

Ka njëfarë pasigurie në punë, edhe nëse roli dhe aftësitë tuaja nuk janë vënë kurrë në dyshim.

Binjakët

Katër yje për shenjën e Binjakëve.

Me Marsin disonant, polemika është afër qoshes, ndaj kushtojini vëmendje fjalëve tuaja dhe përpiquni të frenoni impulsivitetin që ju karakterizon. Tani dëshironi të shpengoni veten dhe midis të premtes dhe të shtunës mund të jeni ju që kërkoni sqarime për një çështje në pritje.

Në punë mund të ketë vonesa dhe kjo mund t’ju nervozojë pak. Megjithatë, përpiquni të mos i merrni gjërat shumë majë më majë.

Gaforrja

Katër yje për Gaforren

Tranziti pozitiv i Saturnit në shenjën tuaj zgjon dëshirën për të larguar streset, duke ju dhënë shtysë dhe vitalitet më të madh, si dhe dëshirën për të kaluar kohë me njerëz të këndshëm. Tani, pas një periudhe ngadalësimi, ekziston mundësia për të të qenë sërish në lartësinë tuaj.

Ditë të mbarë në punë gjatë fillimjavës, ata që kanë një biznes të pavarur do të mund të marrin diçka më shumë!

Luani

Pesë yje për Luanin.

Në dashuri, Afërdita në shenjën tuaj ju bën shumë magjepsës dhe nuk do të kaloni pa u vënë re. Edhe nëse ju pëlqen një sfidë, si dhe nëse doni të surprizoni njerëzit që ju interesojnë, kini kujdes që të mos përfshiheni me njerëz të pamundur ose tashmë të përkushtuar.

Në punë, nga ana tjetër, janë të mundshme lajme interesante: ndryshime rolesh, promovime. Vlerësoni gjithçka me kujdes.

Virgjëresha

Pesë yje për Virgjëreshën.

Tranziti i ri i Mërkurit mund ta bëjë zemrën tuaj të rrahë sërish sikur të mos ketë ndodhur për një kohë të gjatë. Tani jeni duke kërkuar për një marrëdhënie interesante sidomos në planin shpirtëror dhe mund të jeni pak kërkues ndaj të tjerëve. Njerëzit që shërohen nga një ndarje nuk duan ta ndërlikojnë jetën e tyre me xhelozi të kota.

Në punë, Jupiteri mbron edhe vendimet më të rëndësishme dhe nëse diçka nuk ka shkuar ashtu siç duhet kohët e fundit, tani e merrni veten.

Peshorja

Katër yje për Peshoren.

Në fillim të kësaj jave, mos u bëni shumë kritik ndaj partnerit/es tuaj, përpiquni të zbutni skajet e vrazhda të karakterit që keni. Afërdita pozitive i jep një shtysë të fortë dashurisë dhe ditët e fundjavës do t’ju japin një emocion vërtet të veçantë.

Në punë, kushtojini vëmendje financave, së fundmi keni pasur disa shpenzime dhe tani këshillohet që ta shtrëngoni pak rripin.

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit.

Yjet paksa të diskutueshëm për dashurinë. Nëse keni takuar një person intrigues që ju pëlqen, mund ta vini në provë pa u ekspozuar më shumë se ç’duhet ose të thoni menjëherë po. Ky qëndrim është më i vlefshëm për ata që së fundmi i kanë dhënë fund një lidhjeje.

Në punë ka të ngjarë që gjatë këtyre javëve t’ju është dashur të ndryshoni role.

Shigjetari

Katër yje për shenjën e Shigjetarit.

Në dashuri, Dielli nga data 23 do të jetë sërish i favorshëm. Pra, hapni rrugën për ndjenjat, me kusht që ato të jenë vërtet të rëndësishme, si dhe argëtuese dhe të padëmshme për t’u përjetuar. Nëse jeni djegur kohët e fundit, tani doni të shkoni atje si pikë plumbi.

Në punë jeni të lirë për projekte, së shpejti ju vijnë lajme interesante.

Bricjapi

Pesë yje për Bricjapin.

Në dashuri kjo është një kohë e veçantë. Megjithatë, mos u ngatërroni në situata të komplikuara ku xhelozia ka pjesën e luanit. Jepini hapësirën e duhur ndjenjave pa lënë në hije çështjet praktike.

Në punë Marsi dhe Jupiteri janë të favorshëm, energjia dhe durimi nuk do të mungojnë!

Ujori

Tre yje për Ujorin.

Në dashuri nuk jeni plotësisht të qetë dhe mënyra juaj e të bërit të gjërave mund të shkaktojë kritika dhe në rastet më serioze mund të zhyteni në diskutime. Prandaj përpiquni të mos krijoni polemika të kota, por ndiqni rrugën e dialogut dhe diplomacisë.

Në punë, mënyra juaj ekstravagante dhe origjinaliteti juaj do të përfaqësojnë një as të vërtetë në mëngë.

Peshqit

Katër yje për Peshqit.

E vetmja ditë paksa e përmbajtur do të jetë e premtja, ndërsa për pjesën tjetër do të jetë e mundur të bëni njohje interesante dhe të lini emocionet tuaja të rrjedhin. Nëse zemra juaj ka qëndruar vetëm për një kohë të gjatë, mos hezitoni të hidheni, duke rizbuluar anën më të ëmbël të jetës.

Propozime të rëndësishme po vijnë në punë dhe duhet të merren parasysh. Sigurisht që shumë gjëra varen nga aftësitë tuaja, por rruga është drejt shtrimit. /noa.al