Transmetuar më 17-08-2023, 23:48

Të nderuar lexues, ky është horoskopi për të premten 18 gusht 2023 nga astrologu italian Paolo Fox, përkthyer nga noa.al. 

SHENJA MË ME FAT PËR DITËN E NESËRME, 18 GUSHT 2023, SIPAS PAOLO FOX

Shenja më me fat mes jush, sipas horoskopit të Paolo Fox për të premten 18, është ajo e Virgjëreshës: keni një energji dhe dëshirë për të bërë diçka të pazakontë. Merrni përsëri hapësirat që keni nevojë.

Dhe tani ju sjellim parashikimet zodiakale për të 12 shenjat

Dashi

Dashi i dashur, ka ardhur koha të riorganizoni pak jetën tuaj profesionale por edhe atë private. Merrni këtë ditë për të zhvilluar një plan konkret. Nga ana tjetër, rikuperimi në shtator është pothuajse pranë, ndaj mos u kapni të papërgatitur.

Demi

I dashur Dem, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 18 gusht 2023), sa i bukur është ky qiell, aq dhe ju bën më energjik dhe pozitiv se kurrë. Në punë vazhdoni kështu. Kurse në dashuri përpiquni të keni më shumë konsideratë për partnerin/en dhe ndjenjat e tij/saj.

Binjakët

Të dashur Binjakë, shumë gjëra të reja po vijnë për ju në dashuri ndaj shfrytëzojeni të gjithë këtë avantazh në favorin tuaj. Në punë ka ende pak stanjacion, por mos u shqetësoni, gjithçka do të jetë shumë shpejt më mirë. Do të arrini të përjetoni kënaqësi të mëdha në çdo fushë.

Gaforrja

Të dashur Gaforre, keni çdo mundësi për të fituar personin që ju pëlqen. "Hidhuni me kokë"! Dhe kënaqësitë po ju vijnë edhe në punë. Ndoshta do të merrni një promovim ose rritje të shumëpritur. Ju jeni vërtet në formë siç nuk keni qenë për një kohë të gjatë.

Luani

Të dashur Luanë, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 18 gusht 2023), ka ardhur koha për të bërë një bilanc të jetës suaj. Merrni një pushim nga gjithçka dhe të gjithë rrotull jush e mendoni për të ardhmen.

Virgjëresha

Të dashur Virgjëresha, edhe për ju, i bukur është ky qiell. Ju bën më energjikë dhe pozitivë se kurrë. Në dashuri përpiquni të keni më shumë konsideratë për ndjenjat që ju dhurohen nga gjysma juaj.

Peshorja

Peshore të dashura, shijojeni në maksimum këtë ditë edhe nëse mund të shoqërohet me disa pengesa për të kapërcyer. Ju sillen në kokë mendime të shumta, por mos lejoni që negativiteti t’ju mposhtë. Do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë në rregull.

Akrepi

Të dashur Akrepë, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 18 gusht 2023), ka një ankth të vogël që po ju sulmon, por duhet të përpiqeni të mbani veten nën kontroll. Mendoni për të sotmen dhe jo për të ardhmen. E nesërmja është e bukur, por duhet të dish të jetosh në të tashmen.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, përpiquni në çdo mënyrë të relaksoheni sa më shumë që të mundeni sepse së shpejti do të jetë koha për të hyrë sërish në rrugën e duhur. Nga ana tjetër, shtatori është afër dhe të gjitha gjërat që keni shtyrë tani duhet të përmbushen. Mos trazoni shumë, rrezikoni vetëm t’i përkeqësoni gjërat.

Bricjapi

Të dashur Bricjapë, ka shumë mundësi të reja për t’u kapur, veçanërisht në punë. Bëni zgjedhje të mençura dhe mos shikoni vetëm paratë dhe imazhin. Bëhuni konkret, por edhe pak ëndërrimtar. Jeni pak koprrac dhe për këtë arsye çdo shpenzim, sidomos nëse është i paparashikuar, ju vë në vështirësi. Ju duhet të dini se si të kurseni para dhe të mos shpërdoroni, por jo dhe kaq.

Ujori

Të dashur Ujorë, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër (e premte 18 gusht 2023), do të keni mundësinë të rriteni shumë në këtë periudhë nga pikëpamja profesionale. Në dashuri ju gjithmonë kërkoni lirinë, por ndonjëherë duhet të bëni kompromis. Dini të gjeni zgjidhje për problemet e jetës suaj, duke përdorur diplomacinë që ju dallon.

Peshqit

Peshq të dashur, jeni pak të hutuar në dashuri, por tani ka ardhur koha për të shijuar pushimet të cilat, për ju, ende nuk kanë filluar. Por vera është drejt fundit ndak bëni një shkëputje, ju duhet. /noa.al