Transmetuar më 01-09-2023, 00:51

Cilat do të jenë shenjat me fat të zodiakut? Po ata me më pak fat? Mbetet vetëm të zbulojmë së bashku me parashikimet astrologjike për muajin shtator 2023.

Dashi

Hëna e plotë në shenjën tuaj më 29/9 hedh pak hije, por me Merkurin dhe Venusin që kthehen në drejtimin e duhur duke ju kujtuar të doni veten në fillim dhe më pas të tjerët përreth jush.

Demi

Vera mund të ketë mbaruar, por Hëna e Re në shtëpinë tuaj të 5-të më 15 shtator ju jep një shans të fundit për të përjetuar një romancë magjike. Edhe Merkuri po bëhet më i qetë, më në fund në rrugën e duhur nga 16/9. Dhe po, me Jupiterin që kthehet në retrogradë në shenjën tuaj më 5/9 jeta juaj nuk do të përmirësohet në mënyrë magjike, por çfarë të bëjmë tani? Bjer në dashuri për të harruar.

Binjakët

Hëna e re më 15 shtator po ju pëshpërit diçka për mundësinë e një lëvizjeje, por ju jeni ende në një humor veror për t’i kushtuar vëmendje. Megjithatë, më vonë, dhe pasi Merkuri kthehet djathtas dhe nxirja juaj fillon të zbehet, ju merrni mesazhin dhe filloni të shikoni mundësitë.

Gaforrja

Ky shtator ju gjen në një humor të papritur shoqëror. Për fat të mirë, Venusi që kalon tranzit në shtëpinë tuaj të dytë nga 4/9 siguron që kjo jetë e re shoqërore e juaja nuk do të pengojë aftësinë tuaj të shkëlqyer për të kursyer. E dobishme, sepse Hëna e Plotë më 29/9 mbyll një kapitull në punë dhe do t’ju duhen para për të hapur kapitullin tjetër.

Luani

Me Hënën e Re më 15 shtator që sjell një frymë të re në financat tuaja dhe Venusin më në fund po kthehet në rrugën e duhur në shenjën tuaj, ju jeni pothuajse në rregull me përfundimin e verës. Jo se problemet e punës nuk vazhdojnë, por me paratë dhe flirtin në anën tuaj mund t’i injoroni me sukses edhe për pak kohë.

Virgjëresha

Koha për t’u bërë pak egoist (e vështirë, e di). Hëna e re në shenjën tuaj më 15/9 ju thërret të vendosni nevojat tuaja në radhë të parë, Mërkuri ju kujton se është mirë të shpenzoni para dhe të shijoni jetën, dhe Hëna e Plotë më 29/9 ju detyron të vendosni kufij se sa jeni të gatshëm për të prishur familjen tuaj financiarisht.

Peshorja

Me Marsin në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit, do të gjeni guximin për të bërë të gjitha gjërat që keni ëndërruar gjatë verës. Ide të reja, bashkëpunime të reja, njohje të reja, miqësi të reja që mund të çojnë në diçka më shumë.

Akrepi

Po, ka gjëra që ju shqetësojnë si tek vetja ashtu edhe tek ata që ju rrethojnë. Ju nuk mund të bëni asgjë për këtë menjëherë, veçanërisht me planetët që kërkojnë shoqëri. Përdorni fjalët tuaja.

Shigjetari

Me hënën e re më 15 shtator në shtëpinë tuaj të karrierës, kushdo që mendon se jeni shumë bohem për të marrë rezultate në zyrë, do të detyrohet t’i mbajë fjalët për vete. Mund ta neglizhoni pak veten për të bërë gjithçka, por do t’ia vlejë (udhëtimi jashtë vendit).

Bricjapi

A nuk është koha për të shkuar në ato pushime që nuk bëtë verën? Lini pas koleksionin tuaj të pasur të problemeve (shtëpiake, miqësore, ekzistenciale) dhe kaloni disa ditë duke zbuluar vende dhe njerëz të rinj? Ndoshta ky udhëtim do t’ju zgjidhë disa probleme. Nëse jo ekzistencialisht, të paktën profesionalisht.

Ujori

Problemet në marrëdhënien tuaj zgjidhen me Afërditën që kthehet në drejtimin e duhur nga data 9/4, ndërsa Hëna e Re më 15/9 ju jep një frymë të renë financat tuaja. Dhe tani lajmi i keq: nëse shpresonit të gjenit një zgjidhje për “shtëpinë / zhvendosjen / bashkëjetesën / blerjen e një shtëpie”, më mirë të hiqni dorë për momentin dhe ta rishikoni atë në fund të vitit.

Peshqit

Një muaj i shkëlqyer për të çuar një marrëdhënie të përjetshme në fazën tjetër. Për një Peshk kjo mund të nënkuptojë martesë, bashkëjetesë ose “ne hipim në një makinë dhe zhdukemi së bashku në perëndim të diellit”. Megjithatë, Hëna e Plotë më 20/9 kërkon që ju të kontrolloni dy herë nëse financat tuaja mund të mbështesin hapin tuaj të ardhshëm.