Transmetuar më 11-09-2023, 06:34

Ja parashikimet e horoskopit për ditën e sotme, e hënë 11 shtator 2023 shenjë pas shenje nga astrologu Paolo Fox, përkthyer nga noa.al!

Dashi:

Ndoshta duhet të mendoni për disa çështje familjare. Megjithatë, Venusi nuk është më përballë dhe keni mundësinë të rikuperoni gjërat më lehtë. Ju mund të gjeni më shumë interes për një projekt që duhet të kryhet dhe nga ana tjetër mund të hidhni më shumë qartësi brenda vetes dhe të zgjidhni disa dyshime.

Demi:

Mund të gjeni qetësi më të madhe jo vetëm në dashuri, por edhe në punë. Mos kini frikë të përjetoni histori të reja, aktualisht po qëndroni të mbyllur në vetvete dhe ndoshta vazhdoni të kërkoni një dashuri të vjetër, por ajo mund të jetë ndrydhëse për ju.

Binjakët:

Javët e ardhshme do të jenë shumë të rëndësishme, tani mund të hidhni dritë mbi të gjitha situatat që u krijuan në dy muajt e fundit. Jeni një shenjë që nuk jeni kurrë të kënaqur dhe për këtë arsye nuk hezitoni të angazhoheni në projekte të shumta, nëse keni mundësi.

Gaforrja:

Tre muajt e ardhshëm do të karakterizohen nga një gjendje shumë interesante astrologjike. Në fakt, Jupiteri do të jetë në një aspekt të shkëlqyer dhe do të keni një periudhë më të qetë.

Luani:

Mund të keni mendime të dyzuara gjatë javëve të ardhshme. Këto ditë mund të jeni gjithashtu të pavendosur dhe të vlerësoni dhe rivlerësoni disa zgjedhje të bëra tashmë. Mos u nxitoni, nga dhjetori do të ketë mundësi më të mëdha për të vepruar.

Virgjëresha:

Po humbisni shumë kohë duke u menduar dhe duke u shqetësuar shumë, po ju penalizojnë. Të qëndrosh duke u vetëpyetur kaq shumë për arsyet nuk do të të çojë larg, ndaj mos i bëj vetes shumë pyetje. Mundohuni të jetoni më paqësisht dhe lirshëm.

Peshorja:

E gjeni veten në një situatë me forcë të madhe, por nuk mungojnë vonesat dhe pengesat që ju zhytin në ankth. Saturni është në një aspekt disonant dhe mund t’ju ketë krijuar probleme.

Akrepi:

Afërdita dhe Jupiteri po kalojnë në shenjën tuaj të horoskopit dhe për horoskopin e kësaj të hëne 11 dhe në ditët në vijim do të jeni ndër të preferuarit e yjeve. Beqarët do të kenë tani shumë mundësi për të bërë njohje të reja dhe ndoshta për të rizbuluar dashurinë.

Shigjetari:

Ashtu si shumë shenja të tjera të zjarrit, në vitet e ardhshme do të jeni protagonist i një ngjitjeje dhe do të bëni zgjedhje të shumta që do t’ju ndihmojnë ta jetoni jetën ashtu siç e dëshironi vërtet.

Bricjapi:

Jeni duke kërkuar për një alternativë të re, nuk është diçka që duhet marrë si e mirëqenë për ju që kujdeseni shumë për të kaluarën dhe zakonisht jeni konservatorë.

Ujori:

Mund të ketë disa ngadalësime të vogla sot, por edhe në javët në vijim. Kini kujdes nga disa sëmundje fizike që mund t’ju detyrojnë të bëni hapa pas.

Peshqit:

Mund të shijoni një gjendje shumë pozitive astrologjike. Megjithatë, për momentin, ju jeni duke përcaktuar shumë aspekte të jetës suaj, shumë situata nuk janë ende në ekuilibër dhe për këtë arsye jeni të shqetësuar. /noa.al