Transmetuar më 11-09-2023, 10:07

Sot është e hënë dhe kjo ditë shënon ditën e parë të javës. Edhe nëse duket sikur dita nuk ka nisur mirë, ja disa sugjerime nga yjet për nesër, për t’ju ndihmuar të shkojë sa më mirë.

Cilat shenja të zodiakut do të jenë të bekuar me fat? Po ata me më pak fat? Mbetet vetëm të zbulojmë së bashku me parashikimet e astrologut tonë të dashur Paolo Fox.

Ja parashikimet e horoskopit për ditën e nesërme, e martë 12 shtator 2023 shenjë për shenjë të astrologut Paolo Fox, përkthyer nga noa.al!

Dashi:

Këtë të martë 12 do të mund të shijoni një gjendje astrologjike mjaft pozitive, në sajë edhe të pozicionit të shkëlqyer të Hënës dhe Venusit. Ekziston një entuziazëm i madh që ju ndihmon ta jetoni këtë ditë në një mënyrë pozitive dhe të dobishme ndaj të tjerëve.

Demi:

Dëshira juaj për të ndryshuar gjërat do t’ju shtyjë të keni përvoja të reja. Mendoni me kujdes se çfarë ka të bëjë me sferën tuaj private dhe të punës. Disa shqetësime ju shqetësojnë dhe ju nervozojnë, por pavarësisht një tensioni të lehtë, do të jeni në gjendje të qëndroni të qetë dhe të kontrolloni situatën.

Binjakët:

Hëna do të kalojë në shenjën tuaj nesër. Jeni në rikuperim të qartë edhe nga pikëpamja fizike, sepse do të keni mundësi të rikuperoheni duke fituar energji më të madhe. Kjo gjendje mirëqenieje ju shtyn t’i përkushtoheni më shumë interesave tuaja dhe kjo ju bën të ndiheni mirë.

Gaforrja:

Nesër do të jetë një ditë e tensionuar dhe nervoze, për shkak të disa ngjarjeve të papritura të shkaktuara nga disonanca e Hënës. Mos ngulni këmbë në kryerjen e disa gjërave, mund të jetë më e leverdisshme të përpiqeni t’i përkushtoheni vetes dhebtë rikuperoni energjinë.

Luani:

Një mik ose i afërm mund të ketë nevojë për këshilla ose ndihmën tuaj. Jeni të kuptueshëm dhe të vëmendshëm edhe ndaj të tjerëve dhe pikërisht për këtë shpesh konsideroheni si pikë referimi.

Virgjëresha:

Nesër do të jetë një ditë ku gjërat duken të jenë lart e poshtë. Humori që ju karakterizon mund të mbahet nën kontroll apo frenohet disi, nga angazhimet e punës dhe familjes që do të kërkojnë shumë përqendrim.

Peshorja:

Do të përjetoni një situatë pa dyshim pozitive edhe në sajë të aspektit të shkëlqyer të Venusit dhe Saturnit. Edhe në fushën profesionale mund të arrini disa suksese në sajë të aspektit favorizues të Jupiterit.

Akrepi:

Nesër do të jetë një ditë padyshim pozitive. Dielli do t’ju bëjë veçanërisht dinamikë dhe me iniciativë, në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të drejtoni mirë energjinë tuaj dhe të jeni veçanërisht efikas në punë.

Shigjetari:

Mund të arrini gjëra të mëdha, por gjithmonë është dikush që ju pengon të arrini qëllimet tuaja. Ndërgjegjësimi për këto kufij ju bën të acaruar dhe nervoz, por zgjidhja për shqetësimet tuaja mund t’ju ofrohet nga njerëzit që doni.

Bricjapi:

Si gjithmonë do të jeni në gjendje të shfrytëzoni forcën tuaj të brendshme të favorizuar nga aspekti i shkëlqyer i Mërkurit. Keni një vizion të qartë të asaj që ju rrethon dhe mund të identifikoni lehtësisht pikat e forta në të cilat duhet të investoni.

Ujori:

Aspekti i favorshëm i Hënës ju ndihmon të jeni më të shoqërueshëm me të tjerët. Për ju është më e lehtë të shoqëroheni me ata që ju ngjajnë shumë. Në dashuri, për dikë do të jetë e vështirë t’i rezistojë sharmit tuaj.

Peshqit:

Jeni duke përjetuar një moment të veçantë për ndjenjat, nëse dikush ju ka zhgënjyer, vështirë se do të mund t’i lini gjërat të rrjedhin dhe të shfaqeni indiferentë. Puna shkon mirë, megjithatë, më shumë kjo ndodh kur ju demonstroni besim dhe pasion në atë që bëni. /noa.al