Transmetuar më 01-10-2023, 07:57

GREQI- Vrasje me armë zjarri në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në zonën e quajtur Agios Panteleimonas.

Siç raportojnë mediat greke, një 74 vjeçar ka sulmuar me armë zjarri dy persona, një grua dhe një burrë, ku për pasojë ky i fundit ka humbur jetën nga plagët e marra.

Nuk dihet ende motivi i krimit.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes ku ka neutralizuar të moshuarin dhe e ka vënë në pranga.