Transmetuar më 17-02-2024, 09:03

Policia beson se ka gjetur trupin e 5-vjeçarit Darnell Taylor, i cili ishte zhdukure në fillim të kësaj jave.

Trupi u gjet në një kanal në Franklin County, pranë qytetit të tij të lindjes, Columbus.

Alarmi u lëshua pasi nëna e tij kujdestare, Pammy Maye, bëri deklarata në lidhje me bashkëshortin e saj që e bënë atë të besonte se Taylor ishte lënduar ose ishte në rrezik përpara se të zhdukej.

Policia kishte kërkuar për Maye duke e identifikuar atë si të dyshuar, dhe i kërkoi publikut të raportonte çdo informacion mbi vendndodhjen e saj.

Të enjten mbrëma, policia mori një telefonatë në 911 për një grua të dyshimtë që shëtiste rreth një ndërtese tregtare. Policia e Brooklyn, Ohio, u përgjigj në vendngjarje, e identifikoi gruan si Maye dhe e mori në paraburgim, sipas shefit të policisë së Columbus, Elaine Bryant.

Maye u transferua më pas në një spital të Cleveland për trajtim mjekësor, ku Maye u tha oficerëve vendndodhjen e trupit të Taylor, sipas Bryant.

Ajo tani është akuzuar për rrëmbim dhe për vrasje, tha policia. Ajo do të transferohet përsëri në Franklin County, sipas Bryant.

Familja biologjike është bërë me dije se djali është gjetur i pajetë. Prindërit besohet se e kanë mbajtur fëmijën që nga maji 2023, sipas policisë.

“Ky nuk është rezultati që ne donim, por ne do të sigurohemi që të bëjmë gjithçka që mundemi për të sjellë drejtësi për Darnell,” tha Bryant.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd