Transmetuar më 24-02-2024, 12:52

TIRANË- Një çakall është gjetur si rrallëherë në një ambientet më të frekuentura të Tiranës nga qytetarë gjatë mesditës.

Në ambientet e bareve pranë Teatrit të Operas dhe Baletit qytetarët kanë pikasur kafshën e egër larg zonave të pyllëzuar, ku ka ambientin e rritjes.

Qytetarët kanë sinjalizuar punonjësit e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit për të arritur të kapin çakallin.

Pa kaluar në asnjë situatë kërcënuese punonjësit kanë arritur ta marrin dhe ta vendosin përkohësisht në kafaz.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd